Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi. cz.II

Milka 14:49, 10 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
czytając artykuł Danusi, wpadłam na to zdjęcie i pomyślałam, że mogę coś podobnego zrobić
może inne rośliny wybiorę, ale idea mi bliska



mam taki długi chodnik, więc po obu stronach mogę stworzyć rabaty, nie widać może tu w całości, ale ciut...to stare zdjęcie z 2007


tu listopad 2012


i może z przodu tej rabaty też coś podobnego wymyślę...tzn, po prawej stronie jak rh
grudzień 2012

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
agata_chrosc... 14:53, 10 sty 2013


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Irenka, a te krzaczory powycinasz, czy jak? Trochę szkoda by było chyba? Ale i tak mi ulżyło bo już się bałam, że zamierzasz te figury bukszpanowe hodowac, które w tle widać. To by Ci jakieś 120 lat zajęło i mogła bym nie doczekać Ściskam
____________________
ogród w Holandi
Milka 15:04, 10 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Agato, na ostatniej force są sadzone w 3/2012 rh, wiosną wzejdą tulipany i hosty, trochę bałaganiarsko to wygląda o tej porze, bo psy ryją...ale po prawej z przodu dołożę pas jakiegoś koloru, raczej nie czosnków, lecz coś zwartego i kolorowego, natomiast wyżej gdzie widać chodnik, po prawej stronie i wzdłuż chodnika zrobię rabatę bylinową w połączeniu z jednorocznymi,...te topiary ha, ha..nie brałam pod uwagę!
150 lat by nie wystarczyło, chyba że cud się stanie i tak nam wydłużą życie, ale w polskiej służbie zdrowia?
sumując..nie wycinam, dosadzam, tylko czeka mnie zrywanie darni..ale wyjątkowo ta robótka mi pasuje, można przy niej wyrzucić nagromadzone złości
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
eliza3 15:47, 10 sty 2013


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Mnie się podoba, z jednej strony ścieżki iglaste a z drugiej strony rabata angielska... dobrze myślę...?
Jakie kolory będą decydujące, też fiolet i niebieski?
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Milka 15:53, 10 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Dobrze myślisz...ale po lewej, za tymi kwiatonami znowu mam długi odcinek chodnika i też powtórzę to, co zrobię po prawej stronie chodnika...co do kolorów, to może biel, lekki róż i fiolet, a może pójdę w ogniste kolory wyciszone srebrno- szarymi roślinami; na razie mam pomysł co i jak, ale co do roślin nie wiem...a ty co byś doradzała?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
eliza3 16:05, 10 sty 2013


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
No właśnie ja też chciałam utrzymać na mojej rabacie pod oknem biel, róż i fiolet, ale nie zawsze mi się to udaje. Ten zestaw kolorów jest chyba najładniejszy i roślin też jest sporo w tych kolorach.
Danusia założyła wątek o rabatach angielskich, więc można podpatrzeć.
Mnie zawsze to denerwuje w takich rabatach, że rośliny nie zakwitają jednocześnie i nie można uzyskać pięknie kwitnącej rabaty przez cały sezon... no, cóż nie można mieć wszystkiego... a może można, tylko ja nie potrafię...???
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Milka 16:11, 10 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
podglądam wszystko, szukam...coś wymyślę, będę sprawdzać termin kwitnienia i wymagane warunki; już wiem, ze moje tawułki przesadzę pod rh, bo lubią wilgoć, ale mam 2...dawne błędy i mus dokupić z 10 dla efektu; pomiędzy powstawiam hosty, posieję biały tytoń i werbeny, mniej więcej

tu po prawej znalazłam tawułki i hortensje, bajka
http://www.houzz.com/photos/landscape/p/32
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
eliza3 16:17, 10 sty 2013


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Mnie ostatnio urzekły białe i różowe naparstnice, pięknie wyglądają na rabacie i dość długo kwitną.
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Milka 16:37, 10 sty 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
mam je dostałam od Ani asc, w tej chwili już się rozrosły i w tym sezonie nacieszę oko
szukając naparstnice znalazłam tę drugą część wzdłuż chodnika, o której pisałam

____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
eliza3 16:46, 10 sty 2013


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Będzie pięknie... a jaka szeroka będzie ta rabata?
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies