Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony świat

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony świat

Justyna 16:24, 28 cze 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Kasiu, kupowałam internetowo w bylinowym raju. Poluję jeszcze na odmianę Sweet Sensation. Powinni mieć na jesieni lub wczesną wiosną.
Queen jest cudna! Kwiatu nie ma zbyt dużego, ale za to ten kształt filiżanki na spodku jest zachwycający. I jeszcze porcelanowy kolor. Uśmiecham się za każdym razem kiedy ją widzę. Pierwsza ma trzy lata, nie potrafiłam jej skomponować z innymi różami, więc dokupiłam jej jeszcze dwie siostrzyczki. Tym sposobem królowe mają rabatę tylko dla siebie

Agciu, tak, to górski czarny duch

Toszko, też się czaiłam dosyć długo
Zrobiłam Ci zdjęcie odpowiedniej strony z Radziula, zobacz:



Różne gatunki, mają różne wymagania, np. królewski potrzebuje kwaśnej ziemi, a pospolity neutralnej. Proponuję zacząć od pospolitego, on przecież u nas występuje naturalnie, powinien być najłatwiejszy. Mnie w tym roku nie zakwitł, ale chyba za duży cień się wokół niego zrobił. Wiosną go przesadzę w bardziej słoneczne. Trudno wycyrklować z tym rozproszonym światłem.
Po ziemię pojechałam do lasu bukowego i ukopałam sobie trochę do woreczka. Miała sporo piasku, więc dobrze, bo przepuszczalna. Liczę, że dobre grzybki też przywiozłam. Potem wymieszałam ją z próchnicą, na spód dałam jeszcze trochę żwirku jako drenaż i tak wsadziłam. Usypałam mu też taką małą górkę. Także nacudowałam się z nim trochę Tymczasem niektórzy podają, że po prostu wsadzili swoje obuwiki do ziemi rodzimej i też dobrze rosną.
Mnie takie małe dudulki bardzo cieszą. Próbuj

Spójrz jak potrafi się zmienić z dnia na dzień



____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 16:28, 28 cze 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Dalszy ciąg czerwcowej relacji

Przywrotnikowo


W tę i we w tę


Samosiejka naparstnicy zakwitła w szczelinie


Karmnik ościsty Aurea
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 16:30, 28 cze 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Jarzmianki
Są bardzo fotogeniczne



____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 16:35, 28 cze 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Hostowisko

W tamtym sezonie dzieliłam każdą na trzy, a w tym już takie gęściutkie. Potrzebuję jeszcze namnożyć małych myszek obwódkowych.


Żelaźniak i naparstnica z bliska widać delikatne włoski

Dzwonki
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 16:37, 28 cze 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Nepeta Purple Haze

Fantastyczna odmiana kocimiętki, idealna na obwódki. Niska, zwarta, obficie i długo kwitnie.
Umorzeniam ją właśnie na nowe sadzonki. Wstawiłam ucięte pędy do wody i po tygodniu wypuściła korzonki. Szybko idzie.

Kwiatostany naprawdę duże


____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 16:41, 28 cze 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Len trwały

Delikatny, zwiewny, niebieski akcent. Mocno się sieje.



Krzyśki


Bodziszek Rozanne i trytoma

____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 16:43, 28 cze 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Martagon

Szt. 1 :/

____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 16:55, 28 cze 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Lilia królewska (Lilium regale)
Piękne trąbki, słodki zapach, kwitnie dosyć wcześnie i nie jest tak wysoka, ok. 120 cm.




Stipusia
Jak włosy kobiety rozwiane na wietrze


____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 16:57, 28 cze 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Koralowy mak


Ogród żyje
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 17:02, 28 cze 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Czerwcowe róże

Ulubiona już była, to teraz miejsce nr 2:

Falstaff


Zdjęcia nieadekwatnie oddają kolor. W rzeczywistości jest bardziej purpurowa niż czerwona, a na brzegach nabiera wręcz biskupiego odcienia.
Kwiaty duże, kształne, taka miseczka napakowana ściśle płatkami. Pięknie i mocno pachnie, taki zapachowy klasyk różany. Do tego wyprostowany pokrój i kwiaty trzymające głowę do góry. Czarująca



____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies