Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony świat

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony świat

Kasia_CS 23:15, 01 lip 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Trafiłam ona ofertę Zielonych Progów w poszukiwaniu szkółek wokół Warszawyi też byłam zachwycona! Mają mega ofertę. Tylko nie opłaca mi się jechać po kilka rzeczy łącznie jakies 120km...może będą na Zieleń to życie? Tez bym sobie jakąś rutewkę zamówiła i kilka innych rzeczy
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
laurowisnia 10:01, 07 lip 2016


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Justyna napisał(a)
Nepeta Purple Haze




Kocimiętka może fantastyczna, zachwyciła mnie w tamtym roku ale w tym u mnie porażka, na trzy kępy dwie ledwo odbiły, trzecia niezbyt ładnie kwitła. Przesadzam ją do całkowitego słońca, może tego jej brakuje by być tak ładną jak u Ciebie. Czy jeszcze kwitnie? Będziesz ją przycinać?
Fotki świetne, i rabaty, kawę powoli ciurkałam.
Piszesz o Zielonych Progach, może wiesz czy w Krakowie będą, mam listę gdzieś w zimie przygotowaną. Choć jedną roślinkę z listy od nich już kupiłam.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Mala_Mi 07:44, 11 lip 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Justyna.. do Ciebie się przychodzi na wyrachowane piękno.. w czystej postaci... ładny początek tygodnia

Nepeta Purple Haze - mam ja , posadziłam na skalniaku gdzie ma tak sucho i bez podlewania żyje.. do tej pory, 2 miesiące bez wody i na szczycie skalniaka.. spróbuję ją też rozmnożyć i dzięki za pomysł z wodą

Czytam, że też Queen też nie potrafiłaś z żadna różą zestawić

I dobrze, że nie jechałam do Wojsławic, dobrze, ze nie czytałam wcześniej posta, bo miejsca brak, a choroba nieuleczalna...

Jak wrzucisz poprcję piekna to zastukaj do mnie.. przybiegnę oglądać, może tak jak teraz z poślizgiem, ale piękno jest pięknem w każdym czasie .
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Kasia_CS 13:00, 28 lip 2016


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Justynko, brak mi Twoich ogrodowych opisów i niespotykanych roslin. Pokazesz nam cos z Twojego zielonego świata?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Joku 20:58, 28 lip 2016


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12189
Chciałam pogratulować prezentacji ogrodu w sierpniowej "Magnolii". Chyba dobrze rozpoznałam?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Justyna 17:09, 29 sie 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Irenko, kocimiętka Purple Haze. Mam ja. Rozmnażam. Odłożę dla Ciebie

Kasiu, to może całodniowa wycieczka do Szmitów, a po drodze masz ZP?

Agatko, tak nepete po kwitnieniu przycinam, szybko się regeneruje. Teraz kwitnie drugi raz, co prawda nie tak obficie, ale wystarczająco ładnie. Ja jestem bardzo z niej zadowolona.
O innych miejscach wystawowych ZP nic nie wiem. Wiem za to, że jak się trochę pojęczy, to wysyłają. Zadzwoń, zagadaj. Albo zrób sobie kiedyś wycieczkę do Arboretum w Wojsławicach w czasie jednego z festiwal. Najbliższy to trawy, będą. Serdecznie

Anula, dzięki

Joku dziękuję, tak, dobrze poznałaś

******

Wieści...
Wstyd się przyznać, ale zdjęć z ostatnich miesięcy nie mam. W lecie kumulacja różnych obowiązków/aktywności powoduje, że ogród schodzi na dalszy plan.
W weekend zrobiłam fotograficzny obchód, więc parę aktualności zaraz pokażę. Niestety, oddają jesienny klimat. Tak, tak, widać i czuć już jesień.

W tym sezonie żadnych rewolucji nie było i nie będzie. Rabaty mam już zdefiniowane, a drobne korekty robię korzystając w większości z własnych zasobów roślinnych (dzielę). Próbuję zmienić kolekcję w kompozycję.
I tak pod koniec września planuję kilka wykopków i roszad. Potrzebuję uporządkować kolorystycznie i wysokościowo rabatę jesienną, dominującym kolorem będzie bordo. Z kolei na rabacie przy altance, potrzebuję zmienić pierwsze piętro, bo przywrotniki okazują się jednak zbyt wysokie i ekspansywne. Dumam nad obwódką.
Zostało mi jeszcze do zmiany jedno miejsce przy froncie. Nie śpieszę się jednak z działaniami. Wolę odroczyć realizację na przyszły sezon, aby móc w okresie zimowym wyobrażać sobie różne możliwości kompozycyjne. Lubię tak wymyślać

Tymczasem w ogrodzie przekwitły lilie, liliowce, floksy, lawendy. Hortensje wchodzą w przebarwienia. Na trawniku coraz cześciej pojawiają się suche liście. Kwitnienie powoli kończą też moje ukochane rutewki. Najpiękniej wyglada teraz wrzosowisko, to zdecydowanie jego czas. Cieszą trawy, patagonki, jeżówki, rozchodniki i perovskie. Róże leniwie tłoczą po raz drugi. Niedługo zacznie się spektakl przebarwień liściaków. Ciekawa jestem jakie odcienie i faktury pokaże w tym roku winorośl japońska, ładnie się już rozrosła. Ale wszystko w swoim czasie. Teraz aktualności


Na początek fotogeniczna panienka Daucus carota Dara, czyli po prostu dzika marchew w odmianie Dara (o różowych kwiatostanach).
Jeśli ktoś ma rękę i cierpliwość do nasionek, polecam bardzo, bo jest cudna!

Daucus carota Dara




____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 17:13, 29 sie 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Dzika marchew Dara





____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
AgataBC 17:15, 29 sie 2016


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Jest śliczna. U mnie te jedne są takie jak Twoje a niektóre mają kwiaty bardzo mocno bordo-niemal czarne. Super roślinka..
Czekałam aż dasz znać
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Justyna 17:18, 29 sie 2016


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Liście lecą z drzew...



Wrzosowisko




Paulownia - rekordzistka wielkości!
Widzicie mój palec? Pokazuje jak liść jest ogromny

____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
AgataBC 17:18, 29 sie 2016


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
A jak u Ciebie reszta tych nasionek ? U mnie jeszcze super wygląda tytoń langsdorfa. Pysznogłówki pokażą się w pełnej krasie w przyszłym sezonie.
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies