Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony świat

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony świat

Milka 13:26, 12 maj 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Rano juz sobie obejrzałam, warto było, piękne zestawienia, piękne foty, nad warzywniakiem az się oblizałam znam ogród na żywo, a on znowu inny, piękny, ciekawy i kolekcjonerski, buziaki i do zobaczenia
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Pszczelarnia 15:56, 12 maj 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Justyno, czytam u Ani, że byłaś u Szmitów. Jakie nowości mają? Ja czytam ich katalog jak dobrą książkę przed snem.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Justyna 23:27, 12 maj 2015


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Małgosiu, Garnet ma ok 1,2 m. Sam nie wyskoczy, można mu wyprowadzić przewodnik/iki i podciągnąć do góry na oczekiwaną wysokość. Mnie taka w tym miejscu odpowiada, więc zostawiam mu swobodę.
W ogóle mam z tym miejscem problem, bo wydaje mi się teraz nachalne i nieadekwatne. Ale cóż taką miałam kiedyś wyobraźnię/odwagę i ta aranżacja ją upamiętnia
Serdecznie

Miro dziękuję. Też jestem ciekawa białej. Póki co - staje się Pewnie od razu mi nie wyjdzie, to będzie proces, przyjemny, ciekawy, edukacyjny. Będzie fajnie Biała jest częściowo zacieniona, więc będzie też paprociowa. Póki co z elementów, które wydają się być stałe, zamieszkały tam hortensje Incrediball, miskanty ML, floksy, zawilce, funkie, lilie i powojniki. Z resztą będę kombinowała
Obuwiki mnie też ciekawią. Na tyle, że w tamtym roku nabyłam dwie odmiany, a w tym dokupiłam kolejny cztery. Przygotowałam odpowiednie stanowisko (ziemia bukowa, drenaż, lekki stok), poczytałam doświadczenia Radziula i innych ogródników i próbuję swoich sił w uprawie. Póki co idzie dobrze Właśnie zaczyna kwitnienie jeden z ubiegłorocznych. Przyrósł i wygląda zdrowo
Obuwik pospolity (sadzony w tamtym sezonie).

A tu królewski, Philipp i kropkowany (tegoroczne nabytki).

Mówię na nie Dudulki (to moje określenie na coś co jest małe i śliczne).
Ze storczyków gruntowych od lat ładnie mi rośnie stoplamek, kukułka.
Serdecznie

Bogdziu, dziękuję
Śliczna jest też prymula Francesca. Muszę zrobić jej zdjęcie. Taka zielona falbanka.

Aganiu, bardzo lubię Twoje szczegółowe komentarze Z warzywnikiem pomalutku, krok po kroku. W ubiegłym sezonie bardzo dużo zrobiłaś, pamiętam liczne zmiany na wrzosowisku, z azaliami, na asperkowej, z tulipanami, kanciki, biżu ogrodowa i można by tak jeszcze długo Pozdrawiam Cię serdecznie

Ewo, dziękuję, cieszą mnie Twoje słowa
Tak, ich katalog jest bardzo ciekawą lekturą. Czekam już na nowy 20015/16
To jedna z moich ulubionych szkółek i staram się ją odwiedzać raz, dwa razy do roku.
Asortyment punktu sprzedaży to jedna przyjemność, a druga - dla mnie jeszcze większa - to spacer po cudnym ogrodzie pokazowym. Odkrywanie nowych roślin i podziwianie tych znanych.
Podczas tych odwiedzin najwięcej zachwytów doświadczyłam w kąciku cienistym. Kwitły dorodne tulejniki, cudne trójlisty, jeffersonia dubia, epimedia i wiele innych cudowności. Na drugim miejscu w kategorii ochy i achy znalazły się magnolie. A szczególnie odmiana Daybreak. Jest olśniewająca! Kwiaty jak dwie dłonie i olśniewający kolor, coś między różem, koralem, łososiem. Wcześniej widziałam ją w podpoznańskim Plantmarze i też piałam z zachwytu.
Kolejną grupą roślin, która teraz szczególnie czarowała były drzewa owocowe, te ozdobne odmiany. Zwłaszcza karłowe, pendule, kolumny wiśni, jabłoni.
Szczególną uwagę zwracałam na formy kolumnowe (w ogrodzie robi się coraz ciaśniej, trzeba sobie jakoś radzić) tj: dąb kolumnowy Green Pillar, różne jarzęby, klony. Drzew/krzewów liściastych, którymi można się u nich inspirować jest całe mnóstwo.
Z ciekawostek koło domu posadzili ok. 4 m Cornus Venus, niedługo będzie spektakl.
Z ciekawych roślin z Plantamaru przytargałam jeszcze kielichowca raulstonii Hertlage Wine. Fajna odmiana, po chińskim odziedziczyła wielkość kwiatów, a po wonnym ich kolor i kształt. Skusiłam się też na kalinę japońską Kilimandżaro, cechuje ją wąski pokrój.
Serdecznie Ewo
Pamiątkowe zdjęcia ulubionych.
Trillium

Daybreak


Irenko, dziękuję Tak, w ogrodzie zmiany są stałe Teraz kombinuję przy starej czereśni i robię tam kącik z ławką wokół drzewa. Całuję i do zobaczenia

Zostawiam jeszcze zieleń miejską w Sopocie

I piękny korzeń wyrzucony na brzeg.
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Malgosik 08:40, 13 maj 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
No ja trafiłam do Ciebie właśnie przez to żwirkowe koło z klonem. Nie wiem co Ci się nie podoba. Mi się bardzo podoba. I jeszcze te bańki mydlane...
____________________
Ogród na glinie
Justyna 19:33, 26 maj 2015


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Małgosiu, dziękuję
Samo w sobie też mi się podoba, jest radosne, a poszczególne elementy są bardzo dekoracyjne, ale nie jest spójne z całością. Jest pamiątką po wyrywności, ekscytacji i pośpiechu. Cały ogród konotuje raczej spokój, ciepło, a koło jest zimne, to silny akcent, który bardzo się wyróżnia. A było to tak... Po powrocie z wycieczki do Janowic (ogród w stylu japońskim Ibuki), zachwycona i zainspirowana jego pięknem zapragnęłam mieć u siebie klony japońskie, żwir i bambusy. Na fali entuzjazmu narysowałam szybciutko kulistą aranżację, którą wkrótce urealniłam. I tak o to jest

Dla Ciebie, mój aktualny ulubieniec - storczyk gruntowy.
Kilka dni z życia pewnego obuwika (Cypripedium calceolus)

____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 19:49, 26 maj 2015


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Kolejny pupilek, który w tym roku czaruje obfitością, wielkością i długością kwitnienia to - Cornus Venus
Dla zobrazowania wielkości kwiatów dostał broszkę w postaci azalii japońskiej.



Kwitnie już od 3 tygodni, a kwiaty (podsadki) są z dnia na dzień coraz to większe
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 19:51, 26 maj 2015


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Wspomnienie zachwytu z ogrodu przyjaciela - kwiat magnolii Sieboldii
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 19:59, 26 maj 2015


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
A teraz majowe widoki.

Wklejam do ogrodowego pamiętnika.

Tulipanowe wspomnienia.



Ten był zupełnie wyjątkowy. Wyróżniał się wysokością, wielkością, długością kwitnienia i wzorem. Podejrzewam, że mógł być zawirusowany, bo faktura i rysunek przypominały języki ognia, takie płomienie. Śliczny
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 20:08, 26 maj 2015


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282



____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 20:10, 26 maj 2015


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282



____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies