Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój zielony świat

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój zielony świat

Justyna 22:26, 31 maj 2015


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282

Małgosiu,
bambusy wyszperałam internetowo. To kije/tyczki, które mają średnice powyżej 120-140 mm. Znalazłam importera, który przywoził towar na wrocławską giełdę i umówiłam się z nim tak, że dostarczył mi zamówienie do domu. Tyczki były długie na 4 m., więc nie zmieściłyby mi się do auta. Potem je pociełam (łatwo się piłują piłką o drobnych ząbkach) na potrzebne długości.


Aganiu,
nic szczególnego z Venus nie robię. Myślę sobie, że po prostu trafiłam na dobry egzemplarz. Kupiłam go w ubiegłym roku z kwiatami. Obok niego rośnie magnolka, kiedy jej dawałam wiosną nawóz, dostał go i on.
A pagodowy bezproblemowy. Rośnie od kilku lat bez żadnych zabiegów, nigdy zimą nie okrywany. Pozdrawiam

Edytko,
Glediczja jest jeszcze w ciekawej odmianie Rubylace o purpurowych liściach. Uwaga, jest kolczasta.

Aniu,
tak ten sam, ma anyżowy zapach. To fenkuł włoski Purpurascens.
Na zdjęciu to kilkulatek, w tym sezonie dosadziłam trzy sadzonki maluszki i zostały pożarte przez ślimory golasy. Dziękuję za doceniające komentarze, są dla mnie znaczące Serdecznie

Bogdziu,
Dziękuję Mnie też żal, szczególnie o tej porze roku chciałabym dłużej przebywać w ogrodzie.

Kasiu,
dziękuję Z azalią nie jestem pewna. Kupiłam ją dawno bez etykiety, ale wygląda mi, że jest to Kermesina Rose. Zapraszam Serdecznie

____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Kasiek 22:48, 31 maj 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Dziekuje, tak myslalam ze to moze byc Kermesina ale nie bylam pewna, teraz bardziej sie sklaniam ku tej nazwie. Jest naprawde ladna, mysle ze i umnie zawita w ogrodzie Pokazuj ja czasami
Przeczytalam caly watek, bylam juz tutaj kiedys...a wiesz po czym poznalam? Po psiePotem gdzies mi ogrod zginal...Dobrze ze znalazlam ponownie, zreszta calkiem przypadkowo, naprowadzona przez nasza Irenke
Masz piekne okazy, zdrowe rosliny i ciekawie o nich piszesz, bardzo przyjemnie sie czyta.
____________________
Bawarka
Milka 13:28, 01 cze 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Kasiu, fajnie tu zaglądać, bo to ogród z duszą, tajemniczy i kolekcjonerski, a poza tym naturalny, ja sobie jeszcze na żywo oczy nacieszę

Justyś, cudne fotki, tyle piękności u ciebie, same ciekawe, kilka już zmałpowałam, ale jeszcze co nieco kusi, choćby Venus, bo ja mam ale chyba inny i nie kwitł jeszcze.
Wspaniale ogród się prezentuję, ciekawa jestem nowych zmian, pomysł już mi się podoba
a ja wczoraj numer wykręciłam! czekam na was i czekam, no myślę sobie juz prawie 18, zbieram się dzwonić, patrze na sms, a to na 7!!! a nad ranem dumałam, z kim to ja na 7 umówiona, ale wyszło, mąż miał ubaw i cała rodzina2 marchwiaki napiekłam, zjedliśmy juz jeden, będą świeże, bo to stały gwóźdź programu
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Marta7 11:10, 23 cze 2015


Dołączył: 22 gru 2012
Posty: 2837
Justynka cudownie jest w Twoim ogrodzie.
Czekamy na dalsze odsłony
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ogródek z widokiem na stodołę,stajnię,wiatę
Milka 10:20, 16 lip 2015


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Justyś, dziękujemy za wspaniałe chwile jak przesyłka będzie, wpadnę i przy okazji na jabłka, a potem jak dojrzeją winogrona, wy zbiory weźmiecie
koniecznie wstaw fotki ślazóki, takie cudo trzeba pokazać
Przy okazji brunerę ci podrzucę, bo tej chyba nie masz, odmiany, buziaki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
AgataBC 22:31, 03 sie 2015


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Justyna napisał(a)

fenkuł purpurascens, klimatyczna koronka




szukam nasion fenkułu i trafiłam na Twój wątek. Gdzie znalazłaś nasiona tej odmiany? Jest przecudowna
Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Malgosik 23:00, 03 sie 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Justyna napisał(a)

Małgosiu,
bambusy wyszperałam internetowo. To kije/tyczki, które mają średnice powyżej 120-140 mm. Znalazłam importera, który przywoził towar na wrocławską giełdę i umówiłam się z nim tak, że dostarczył mi zamówienie do domu. Tyczki były długie na 4 m., więc nie zmieściłyby mi się do auta. Potem je pociełam (łatwo się piłują piłką o drobnych ząbkach) na potrzebne długości.






dziękuję za odpowiedź
przeoczyłam ją wcześniej
____________________
Ogród na glinie
Justyna 18:30, 17 sie 2015


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Kasiu, Irenko, Marto, Małgosiu - posyłam buziaki i pozdrowienia

Agato, odmiana faktycznie cudowna Wnosi lekkość w rabaty. Warto dołożyć starań, aby ją zdobyć. Ja kupiłam w formie sadzonki.
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 18:39, 17 sie 2015


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Zaległości z czerwca i lipca nadrobię pewnie jesienną porą...

Teraz podzielę się aktualnymi sierpniowymi widokami.

Na początek moja pupilka - rutewka Delavaya

Przegląd odmian
Od lewej: Delavaya, Delavaya Alba, Delavaya Hewitt's Double


Thalictrum delavayi

____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Justyna 18:43, 17 sie 2015


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
Thalictrum delavayi Alba



____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies