Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Śmietniki - kosze- odpady

Pokaż wątki Pokaż posty

Śmietniki - kosze- odpady

hanka_andrus 08:32, 15 lis 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
A tu ..kute przęsła płotu i brama była w podobnym stylu.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gardenarium 17:54, 09 lut 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
jackpolcz napisał(a)
Cześć. Nie znalazłem na forum wątku dotyczącego koszy do segregacji odpadów więc zakładam nowy. Temat dosyć osobliwy.

Mam w ogrodzie najzwyklejsze kosze/worki do segregacji odpadów w tym na liście, trawę itd. Kompostownika brak żeby nie podpadać sąsiadom
Na osiedlu domków mamy jednak taki problem że jakiś piroman co jakiś czas podpala losowo kosze na śmieci i żadne działania żeby go złapać nie przyniosły jeszcze skutku.
U mnie paliło się już dwa razy, opaliło mi krzewy i boję się że kiedyś może roznieść się dalej. Z tego tez tytułu nie zamykam koszy pod żadną zabudową.

Macie może jakiś patent na takie sytuacje?
Nie chciałbym też trzymać koszy w domu a garaż jest zawalony.


Założyć kamery i złapać podpalacza. Innej opcji nie ma.
Chyba że wciągać kosze na wysokość 5 metrów w górę na linach.

Żywopłoty iglaste - ekrany szczelne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jackpolcz 11:42, 11 lut 2019

Dołączył: 09 lut 2019
Posty: 5
Kamery nie pomogły... Jeszcze.
stajniczakb 12:23, 18 lut 2019

Dołączył: 09 lut 2019
Posty: 5
A myślałeś może o jakiś koszach niepalnych albo takich, które tłumią ogień? Zgaduję, że nie zamykasz koszy, bo nie masz szczelnego zamknięcia a pod wiatę np. można różne rzeczy wcisnąć, tak?
justabrow 10:51, 23 lut 2019

Dołączył: 18 lut 2019
Posty: 2
Myślę, że same kosze niepalne nic nie dadzą, bo dalej będzie się paliło. W hotelu, gdzie pracuję mamy coś takiego jak kosze o właściwościach przeciwpożarowych - takie wymogi. Nie wiem czy coś takiego stosuje się w ogrodzie, ale zawsze możesz spróbować. Na zewnątrz to kojarzę bardziej koszopopielnice dla palaczy
Poszukaj w googlu koszy niepalnych i będziesz miał podpowiedzi. Możesz wybrać zagranicznego producenta takiego jak Brabantia, albo Rubemaid, albo coś polskiego jak Alda tak, że wybór jest spory.
A może założycie straż sąsiedzką
jackpolcz 07:30, 27 lut 2019

Dołączył: 09 lut 2019
Posty: 5
Dzięki za informację justabrow. Poczytam sobie jak to działa, chyba że możesz mi coś jeszcze na temat koszy o których piszesz podpowiedzieć.
jackpolcz 09:53, 01 mar 2019

Dołączył: 09 lut 2019
Posty: 5
justabrow napisał(a)
Myślę, że same kosze niepalne nic nie dadzą, bo dalej będzie się paliło. W hotelu, gdzie pracuję mamy coś takiego jak kosze o właściwościach przeciwpożarowych - takie wymogi. Nie wiem czy coś takiego stosuje się w ogrodzie, ale zawsze możesz spróbować. Na zewnątrz to kojarzę bardziej koszopopielnice dla palaczy
Poszukaj w googlu koszy niepalnych i będziesz miał podpowiedzi. Możesz wybrać zagranicznego producenta takiego jak Brabantia, albo Rubemaid, albo coś polskiego jak Alda tak, że wybór jest spory.
A może założycie straż sąsiedzką

Niestety, sprawdziłem te niepalne kosze o których pisałaś, w tym kosze na śmieci Alda, ale one są do zastosowania w pomieszczeniach. Być może sprawdziłyby się tam gdzie pracujesz, tzn. w hotelu, ale mnie to nie ratuje.

Na zewnątrz pozostaje mi więc chyba tylko coś co nie jest plastikiem Niemniej dzięki za podpowiedź.
Gardenarium 19:49, 01 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kosze ocynkowane.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies