Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród niby nowoczesny ale...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród niby nowoczesny ale...

Madzenka 22:24, 26 lis 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Tu masz zdecydowanie tańsze
http://sklep.lampy-ogrodowe.pl/produkt/emy/id:153
Nie wiem jednak czy Ci się spodobają. W każdym markecie można je kupić. Mam tej firmy najazdowe przed garażem i w podłodze ogrodu zimowego...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ana_art 22:49, 26 lis 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Lena napisał(a)
Madzia ja bym chyba zrobiłą linię prostą

popieram! będzie lepiej wyglądała z całością bo tak trochę się gryzie... chociaż idealnie zadwbane i trawniczek hmmmm mioooodzio!
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
grembosia 23:27, 26 lis 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Za jeden reflektorek prawie 600 zł, to już przesada. Do 100 zł możesz dostać podobne.
Ale jeśli Cię stać...
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Magda70 10:54, 28 lis 2012


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Marzena2007 napisał(a)
Tu masz zdecydowanie tańsze
http://sklep.lampy-ogrodowe.pl/produkt/emy/id:153
Nie wiem jednak czy Ci się spodobają. W każdym markecie można je kupić. Mam tej firmy najazdowe przed garażem i w podłodze ogrodu zimowego...


Te Danusiowe zdecudowanie ładniejsze ale za drogie hiihih

Ale inspiracje już są więc coś wykombinuję.

Dzięki serdeczne

____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 10:55, 28 lis 2012


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
ana_art napisał(a)

Madzia ja bym chyba zrobiłą linię prostą

popieram! będzie lepiej wyglądała z całością bo tak trochę się gryzie... chociaż idealnie zadwbane i trawniczek hmmmm mioooodzio!


To już postanowione..będzie prosta linia ale na wiosnę
A o trawniczek dba M - stara się chłopina

Pozdrawiam
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 10:57, 28 lis 2012


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
grembosia napisał(a)
Za jeden reflektorek prawie 600 zł, to już przesada. Do 100 zł możesz dostać podobne.
Ale jeśli Cię stać...


600zł dużo...zgadzam się, ale myślę, żę Danusia pokazało to jako przykład lampy....
Dlatego szukam dalej....Madżenka już coś zapodała...rozglądam się dalej
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 18:50, 28 lis 2012


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Taras..





____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 18:50, 28 lis 2012


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Taras.. cd



Za tym plotkiem jest czesc warzywna





Za Rh będzie wzdłuż płotu murek

____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Gardenarium 18:54, 28 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
grembosia napisał(a)
Za jeden reflektorek prawie 600 zł, to już przesada. Do 100 zł możesz dostać podobne.
Ale jeśli Cię stać...


Te co pokazałam jako przykład są luksusowe, a tamte nie o wygląd mi chodzi - jest różnica. Coś za coś.

To jak ławka sosnowa i ławka tekowa. Towar luksusowy zawsze jest droższy ale z daleka widać klasę.
Te detale czynią ogród wysmakowanym. Dlatego zaproponowałam tamte.

Ale najbardziej pasują tuby zanurzone w ziemi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:06, 28 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Co do reflektorków, ku którym się skłaniasz - usytuowanie kabli dla nich konkretnie jest nieprawidłowe, reflektorki montuje się pod roslinami, między głazami i trawami, pod drzewami. Reflektorki poustawiane w trawniku w różne strony nie będą profesjonalnie wyglądały.


Oświetlenie w ogrodzie ma za zadanie wydobyć urodę roślin a nie w samo w sobie być ozdobą. Dyskretnie podkreślać kontury, kształty. W zasadzie lampy nie powinny być widoczne.

Druga funkcja oświetlenia to względy bezpieczeństwa - podkreślać murki, schody, uskoki terenu, oświetlać przejścia i altany. Wtedy mogą być widoczne.

Poczytaj tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/123-oswietlenie-ogrodu/photos
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies