Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Roztoczańskie klimaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Roztoczańskie klimaty

Zeta 08:05, 02 lip 2014


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Marzena2007 napisał(a)
Cudowne jeżowki. Wysokie waryo sadzić jako okecy innych roślin, wtedy właża pod pachy tym roslinom i też fajnie wyglada.
A ja się wkułam, bo w purpurowych żurawkach wylazła mi na samym środku biała.....
Zeta coś mi się wydaje, że Ty wtym roku wystrarujesz w konkursie na najpiękniejszą lawendę!

Ooojj a ja szukam teraz białej hihihi
Madżen ja już sprawdziłam te wszystkie odmiany lawendy...hidkoty itd ....u mnie najlepiej sprawdza sie zwykła pospolita
Rośnie w piachu który przywiozłam z lasu i rośnie w betonowej donicy.....jest bezobsługowa......jestem z niej bardzo zadowolona..... z innymi miałam tylko same problemy
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Zeta 08:06, 02 lip 2014


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
tusiawka napisał(a)
Potwierdzam, że małe lepiej wyglądają. Te większe to raczej jako część buszu.
Madżenkowa bardzo w moim guście.

Madżenkowa w naszym ogrodowiskowym guście chyba hihihi
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Zeta 08:14, 02 lip 2014


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Jag_58 napisał(a)
Zetka nie było mnie kilka dni ,a tu tyle do nadrabiania ale wszystko przeczytałam ,oczy nacieszyłam ,a nad lawendą sie zachwycałam przepiękna ,rabatka wjazdowa skończona ,wyszła bardzo ładnie dodałaś jeżówki i to taka kropka nad i super ,pozdrawiam

Dzięki za potwierdzenie ...ja też uznałam ze trzeba tu dodać jakiś akcent....jeżówka mi się wydały w sam raz
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Zeta 08:19, 02 lip 2014


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Gardener27 napisał(a)


Bardzo podoba mi się ta gabionowa donica w której rośnie lawenda

Możesz powiedzieć jak jest ona technicznie wykonana pod kątem roślin Interesuje mnie jak gabion jest zabezpieczony aby ziemia się nie mieszała z kamieniami ? Czym jest wypełniony gabion i czy cały aż do ziemi ? I jeszcze jedno pytanie jak radzą sobie rośliny zimą Zabezpieczas je w jakiś sposób by nie zmarzły ? Trochę dużo tych pytań ale chcę zrobić coś podobnego

Pozdrawiam

To jest donica murowana ze zwykłego pustaka betonowego....potem do niego jest mocowana siatka panelowa ogrodzeniowe ...na kołki wkręcania do muru a w przerwę między betonem a siatka wsypany kamień płaski....gabion nie jest zabezpieczony na zimę żadńym styropianem.....lawenda zimuje w niej bez problemu ale lekko okryta jedliną od góry tylko.... w gabionie jest sam czysty piach ponieważ dno jest zabetonowane na głębokości 1.5 metra..... ale lepiej by było nie betonować ...u mnie jednak został beton po budowie i nie dało sie go skuć.....w tym miejscu stała betoniarka stąd pomysł na donicę
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Zeta 08:29, 02 lip 2014


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Werbena moje ażurowe cudo


____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Zeta 08:32, 02 lip 2014


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
I jeszcze w jednym miejscu...

Ze stipą pod nogami

Dosadziłam też świecznicę czarną ...myślę że na tle kamienia będzie się nieżle prezentować

I jeszcze ta sama rabata z innego ujęcia
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Zeta 08:36, 02 lip 2014


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Stipa zaczyna kwitnąći przebarwia się już na czerwono

Moje ukochane kuleczki cisowe

Dokupiłam za kulki cisowe Bonicę


____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Zeta 08:40, 02 lip 2014


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Przetacznik w kuleczkach

Kwiatuch funki

Dostałam od mamy piękne niebieskie horti 5 sztuk dzięki mamiś

I nowo kupione bombshell


____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Zeta 08:45, 02 lip 2014


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
I Madżenkowa od strony wjazdu
Zmęczę Was hahah




____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
kamasja 09:06, 02 lip 2014


Dołączył: 26 cze 2014
Posty: 720
Super masz Zetko podziwiam i wzdycham oraz zastanawiam jak Ty to wszystko ogarniasz. Hortensje kupwałaś teraz? Ja szukałam 3 tyg. temu u Dębskich i nic nie było, wszystko przebrane.
____________________
Z miłości do bukszpanów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies