Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Roztoczańskie klimaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Roztoczańskie klimaty

Zeta 12:43, 01 lip 2014


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Mathildis napisał(a)
Poczytałam rabatka marzenkowa z buksikami szałwią i trawami bardzo mi się podobuje - coś podobnego mam zaplanowane, ale zobaczymy czy wyjdzie

No zobaczymy mi się bardzo podoba dosadziłam tam jeszcze jeżówka Southern Belle i werbenę
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
paniprzyroda 13:08, 01 lip 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Ogród piękny i dodajesz mu kolejne kolory, co czyni go jeszcze ciekawszym Czekoladowego kosmosu nie zdążyłam wysiać w tym roku. Najlepiej to zrobić w końcu marca, aby siewki za bardzo się nie powyciągały. Nasiona zbierasz, jak wyczujesz dłonią że są suche i łatwo odpadają od łodyżki.
____________________
Dwa ogrody
ana_art 13:42, 01 lip 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
a ja nie wykopywałam werbeny, nie zbierałam też nasion, zostawiłam zwyczajnie na zimę a wiosną ściełam i 'wytarmosiłam' kwiatostany nad rabatą. Stare krzaczki przezimowały co żekomo jest to nie lada gratka... tak mówiła Pani Szmit. Lada moment zakwitną, poza tymi starymi sadzonkami mam mnóstwo tegorocznych siewek, aż się boje jak to wszystko ruszy z kwitnieniem
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Milka 13:50, 01 lip 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Zetka, toż sypanie kory to relaks od dmowego kieratu
już wszystko wiesz o werbenie i kosmosie, nie będę się dublować
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
makkasia 14:34, 01 lip 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Zeta napisał(a)

O widzisz to i ja muszę takie próby zrobić jak cos to daj znać boczekoladowy kosmos super jest

Czyli najlepsza metoda na werbenę to wykopać i przechować żeby kwitła???
A jak mam nasiona to kiedy siać i ile w tej lodówce maja być....skomplikowane to wszystko... hahahahah
Chyba posieję w doniczki ale najpierw do lodówki.....?????


Do lodówki wsadzić możesz już teraz na tydzień, dwa
a siać w lutym Jak teraz posiejesz to małe roślinki już nie zmężnieją do jesieni ale parę nasion posiej co z tego wyjdzie
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
AlKa 19:59, 01 lip 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
To teraz jeszcze foteczki tej posadzonej werbeny. Z ciekawością czytam o tym sianiu i przechowywaniu. Ja mam więcej energii i chęci i nie wiem czego na wiosnę. Jesienia jakoś zwykle, albo nie zdąże albo zapomne schować i lipa.
____________________
pora na zmiany
Zeta 20:23, 01 lip 2014


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
ana_art napisał(a)
a ja nie wykopywałam werbeny, nie zbierałam też nasion, zostawiłam zwyczajnie na zimę a wiosną ściełam i 'wytarmosiłam' kwiatostany nad rabatą. Stare krzaczki przezimowały co żekomo jest to nie lada gratka... tak mówiła Pani Szmit. Lada moment zakwitną, poza tymi starymi sadzonkami mam mnóstwo tegorocznych siewek, aż się boje jak to wszystko ruszy z kwitnieniem

Też bym kciała się tak bać......może i ja się poboję w przyszłym roku.....może się siać dowoli
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Zeta 20:23, 01 lip 2014


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Milka napisał(a)
Zetka, toż sypanie kory to relaks od dmowego kieratu
już wszystko wiesz o werbenie i kosmosie, nie będę się dublować

Tak myślę u ciebie też czytałam dzięki
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Zeta 20:25, 01 lip 2014


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
AlKa napisał(a)
To teraz jeszcze foteczki tej posadzonej werbeny. Z ciekawością czytam o tym sianiu i przechowywaniu. Ja mam więcej energii i chęci i nie wiem czego na wiosnę. Jesienia jakoś zwykle, albo nie zdąże albo zapomne schować i lipa.

Heheh ja mam to samo ...schowałam głęboko nasiona werbeny i zapomnialam o nich....a teraz przypadkiem jak kupowałam przypomniałam sobie ze gdzieś mam te skarby ....ale luty minął ...no i teraz czekam na następny luty hahaha
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Zeta 20:31, 01 lip 2014


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
No mam kilka fotek .....lawendy.....


Kupiłam Mikołajki urzekły mnie:-
)
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies