Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Migdałowe ciasteczka - w sam raz na święta

Pokaż wątki Pokaż posty

Migdałowe ciasteczka - w sam raz na święta

stychaz 15:11, 19 gru 2012


Dołączył: 18 wrz 2011
Posty: 2468
Przepis dostałam od koleżanki z pracy. Przetestowałam w minioną sobotę z nadzieją że ciastka dotrwają do świąt. Jednak dzisiaj zniknęło ostatnie

18 dkg mąki (szklanka)
10 dkg masła
5 dkg cukru pudru
żółtko
5 dkg zmielonych migdałów

Najlepiej do zrobienia ciasteczek użyć porcji x 3, wtedy powinno wyjść około 3-4 blaszek

do posypania: cukier puder wymieszany z cukrem waniliowym

Mąkę posiekać z masłem, wymieszać z resztą składników i szybko zagnieść. Odrywać małe porcje ciasta, toczyć cienkie wałki i nadawać im kształt rogalika. Ułożyć na blaszce wyłożonej pergaminem, wstawić do piekarnika rozgrzanego do 180 stopni C. Można posmarować roztrzepanym białkiem i posypać brązowym cukrem. Piec na złoty kolor (ok 30 minut). Gorące posypać cukrem pudrem wymieszanym z cukrem waniliowym. Piec co najmniej tydzień przed Bożym Narodzeniem.

W ramach eksperymentu, użyłam mniejszej porcji migdałów i dodałam zmielone orzechy włoskie.

Smacznego
____________________
Justyna - Wersja mini mini
Magda70 16:00, 19 gru 2012


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
chyba będę próbować robić...bo pierniki idą jak woda
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
baraga1904 20:58, 19 gru 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...robię według bardzo podobnego przepisu ciasteczka orzechowe.... wychodzą fajnie....Twój przepis kopiuję do listy ....
gusiarz 14:32, 20 gru 2012


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Dzięki za przepisik
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies