Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W cieniu - zacieniona

Pokaż wątki Pokaż posty

W cieniu - zacieniona

Kasya 23:20, 16 wrz 2014


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41840
rozchodnik piekny
bo ze hortki piekne to nie trzeba mowic bo wiadomo
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
monteverde 23:33, 16 wrz 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
bogumila_bienko napisał(a)
...robótki ręczne...wykończenie do zazdrosek w ogrodowej kuchni...

...i opieńkowa przerwa...


Już nie pamiętam kiedy szydełkowałam takie cudeńka ale mam tylko leża gdzieś w pudlesiedzisz cały czas na zacienionej? jeszcze bardzo kolorowo u Ciebie i masz słoneczkopozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
bogumila 23:41, 16 wrz 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
monteverde napisał(a)

Już nie pamiętam kiedy szydełkowałam takie cudeńka ale mam tylko leża gdzieś w pudlesiedzisz cały czas na zacienionej? jeszcze bardzo kolorowo u Ciebie i masz słoneczkopozdrówka
...jeszcze siedzę...mam trochę pracy w domku,takie małe przemeblowanie.M czuje się już dobrze i rozpoczęliśmy zmiany.Pogoda piękna...co nieco jeszcze kwitnie...tylko chwaściory niestrudzenie się wyciągają.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
monteverde 00:06, 17 wrz 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
bogumila_bienko napisał(a)
...jeszcze siedzę...mam trochę pracy w domku,takie małe przemeblowanie.M czuje się już dobrze i rozpoczęliśmy zmiany.Pogoda piękna...co nieco jeszcze kwitnie...tylko chwaściory niestrudzenie się wyciągają.

a u mnie nie ma w tym roku chwastów gdzie niegdzie jakiś pojedynczy Zbyszek już lepiej? superco nie co masz tam jeszcze kwiatowy busz a ja u siebie rozsadzam przesadzam codziennie po troszeczkupozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
bogumila 16:37, 17 wrz 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
monteverde napisał(a)

a u mnie nie ma w tym roku chwastów gdzie niegdzie jakiś pojedynczy Zbyszek już lepiej? superco nie co masz tam jeszcze kwiatowy busz a ja u siebie rozsadzam przesadzam codziennie po troszeczkupozdrówka
...też spieszę się z większymi pracami ogrodowymi i nie tylko... mam skierowanie do szpitala na operację dłoni...później już nie dam rady...
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Mirka 16:54, 17 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
bogumila_bienko napisał(a)
...dwie różne werbeny...
Bogusiu rzeczywiście różne ja mam tę drugą jest mniej urodziwa ale też fajna Pomidorki mniamuśne moje dostały grzyba i wsio wywaliłam co by reszty nie zarażały miłego popołudnia
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
bogumila 16:58, 17 wrz 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Mirka napisał(a)
Bogusiu rzeczywiście różne ja mam tę drugą jest mniej urodziwa ale też fajna Pomidorki mniamuśne moje dostały grzyba i wsio wywaliłam co by reszty nie zarażały miłego popołudnia
Pierwsza to ogrodowiskowa,Danusia przywiozła nasionka z Anglii.Druga od znajomej ogrodowiczanki.Obie maja swój urok.
Moje pomidorki już bez liści...oberwałam.

____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Mirka 17:13, 17 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Teraz dopatrzyłam się że masz pomidorki w donicach u mnie gleba licha to może dla tego chorowały. W przyszłym roku posadzę część do donic jak ty.Czym wtedy zasilać? A i ja też troszkę szydełkuję i haftuję raczej haftowałam bo oczy słabe już
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
bogumila 17:25, 17 wrz 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Mirka napisał(a)
Teraz dopatrzyłam się że masz pomidorki w donicach u mnie gleba licha to może dla tego chorowały. W przyszłym roku posadzę część do donic jak ty.Czym wtedy zasilać? A i ja też troszkę szydełkuję i haftuję raczej haftowałam bo oczy słabe już
Pomidory zawsze sadzę do dużych donic w ziemię z kompostem i z granulowanym obornikiem bydlęcym.W tym roku nie dawałam obornika,bo miałam przekompostowany koński.Podlewałam nawozem z pokrzywy.Chodzę sobie z tymi doniczkami po całej Zacienionej...nawet wkładam w rabaty.W tym roku miałam ponad 20...większość żółtych,które lubię najbardziej.

Musiałam szydełkować...przerabiam pomieszczenie kuchni na Z.i zamarzyły mi się zazdroski podobne do tych,które widziałam w skansenie.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
EPODLAS 20:17, 24 wrz 2014


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Twoje zazdrostki na pewno będą piękne w ogrodowej kuchni. Pomidorki z własnego ogrodu, to są prawdziwe pomidory nie podróbki. U mnie w tym roku bardzo udały się warzywa. W sobotę jeszcze zerwałam fasolkę szparagową. Reszta warzyw też dorodna. Pozdrawiam.
____________________
Mój ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies