Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W cieniu - zacieniona

Pokaż wątki Pokaż posty

W cieniu - zacieniona

boguslawa_ma... 20:57, 10 paź 2014


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Pięknie ci jeszcze kwitną te powojniki u mnie od dołu gołe łodygi liście porażone jednego dziś wyrzuciłam.
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
bogumila 21:22, 10 paź 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
boguslawa_madejska napisał(a)
Pięknie ci jeszcze kwitną te powojniki u mnie od dołu gołe łodygi liście porażone jednego dziś wyrzuciłam.
...u mnie też nie wszystkie są ładne od dołu...staram się podsadzać wyższymi bylinami... w przyszłym roku będzie widać efekt...
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
monteverde 21:36, 10 paź 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
bogumila_bienko napisał(a)
...jeszcze kolorowo...

Bogusiu ślicznie i kolorowo jeszcze u Ciebie hayesa tez tak podtrzymuję, a zupke skądś znam pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
bogumila 21:44, 10 paź 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
monteverde napisał(a)

Bogusiu ślicznie i kolorowo jeszcze u Ciebie hayesa tez tak podtrzymuję, a zupke skądś znam pozdrówka
Aniu...w przyszłym roku Hayes'a podwiążę pojedyńczo...nie będzie się tak wychylał na boki...jest taki delikatny.Odłożyłam kilka łodyżek ...może ukorzeni się dla A.t.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Mirka 21:54, 10 paź 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
bogumila_bienko napisał(a)
...podlewam nieustannie,bo pod drzewami ciągle sucho.mam tylko kwiatowe rabatki...i ani 1 cm trawnika...i to nie jest ogrodowiskowo...ale werbenki mam ...dwa rodzaje.
Też mam tę druga werbenę pierwszy sezon.Czy ona ci się sama wysiewa ?Kolorowa jesień jest piękna u ciebie
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
paniprzyroda 21:57, 10 paź 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Pięknie jeszcze kwitna powojniki, u mnie juz tylko Arabella i żółty tangucki i przypomniałaśmi, że mam trzy do przesadzenia, może zdążę przed zimą pozdrawiam.
____________________
Dwa ogrody
bogumila 22:01, 10 paź 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Mirka napisał(a)
Też mam tę druga werbenę pierwszy sezon.Czy ona ci się sama wysiewa ?Kolorowa jesień jest piękna u ciebie
Ta ogrodowiskowa przezimowała i kwitnie nadal...druga o szerokich listkach była wysiana w tym roku,nie wiem czy przezimuje.Siewek nie zauważyłam...zawsze mam z nimi problem...wiosna plewię zbyt dokładnie.

____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
bogumila 22:04, 10 paź 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
paniprzyroda napisał(a)
Pięknie jeszcze kwitna powojniki, u mnie juz tylko Arabella i żółty tangucki i przypomniałaśmi, że mam trzy do przesadzenia, może zdążę przed zimą pozdrawiam.
...Arabella zakwitła i u mnie ponownie...ale zapomniałam zrobić fotek.Pozdrawiam...takim kwiatuszkiem,któremu spieszy się do wiosny...
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
monteverde 22:36, 10 paź 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
bogumila_bienko napisał(a)
Aniu...w przyszłym roku Hayes'a podwiążę pojedyńczo...nie będzie się tak wychylał na boki...jest taki delikatny.Odłożyłam kilka łodyżek ...może ukorzeni się dla A.t.

Czytalam, że trzeba ja wsadzać w kwaśna ziemię i zaleca się przy młodych, silnie rosnących roślinach podpieranie dla podtrzymania ciężkich kwiatostanów.
Rośliny potrzebują takiego wsparcia przez pierwsze lata, dopóki nie zbudują grubszej podstawy.Wiosną należy przycinać bardzo nisko pędy w celu ich wzmocnienia i obfitego kwitnienia !
Można też w sezonie przerzedzić wyrastające licznie nowe pędy w celu uzyskania większych kwiatostanów i mocnych łodyg.
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 22:38, 10 paź 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
bogumila_bienko napisał(a)
Ta ogrodowiskowa przezimowała i kwitnie nadal...druga o szerokich listkach była wysiana w tym roku,nie wiem czy przezimuje.Siewek nie zauważyłam...zawsze mam z nimi problem...wiosna plewię zbyt dokładnie.


Bogusiu ta druda to hastata? masz jaśniejsze zdjęcie?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies