Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W cieniu - zacieniona

Pokaż wątki Pokaż posty

W cieniu - zacieniona

iwonadm 19:47, 25 sty 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Pyszotki
Mam jeszcze pytanie o stipę czy jakoś pobudzasz do zagęstnienia?
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
szemusia 19:49, 25 sty 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Bogusiu, ja jeszcze w sprawie nasienno - kwiatkowej. Do donic ostatnio siałam lobelię, porcelanki, o której mówisz, nie znam, ale nazwa juz mi sie gdzieś w sklepie rzuciła w oczy. Czy możesz coś więcej o niej napisaś? Choć myślę, że jeśli siejesz, to pewnie warta polecenia
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
bogumila 21:19, 25 sty 2015


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
iwonadm napisał(a)
Pyszotki
Mam jeszcze pytanie o stipę czy jakoś pobudzasz do zagęstnienia?
Nie bardzo rozumiem o co chodzi...stipę pikuję po jednym ździebełku i szybko rozrasta się w kępki.Czy o to pytasz?
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
bogumila 21:24, 25 sty 2015


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
szemusia napisał(a)
Bogusiu, ja jeszcze w sprawie nasienno - kwiatkowej. Do donic ostatnio siałam lobelię, porcelanki, o której mówisz, nie znam, ale nazwa juz mi sie gdzieś w sklepie rzuciła w oczy. Czy możesz coś więcej o niej napisaś? Choć myślę, że jeśli siejesz, to pewnie warta polecenia
W jednorocznych jest wątek o porcelance.Jest delikatna,krzewi się i ma ładne,nieduże kwiatuszki.Może w gruncie być jako okrywowa.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
szemusia 21:40, 25 sty 2015


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Dziękuję Bogusiu za odpowiedź. Przyznam, że wertuję forum dość dokładnie, ale o porcelance nie doczytałam . Chyba się na nia skuszę
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
bogumila 21:48, 25 sty 2015


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
szemusia napisał(a)
Dziękuję Bogusiu za odpowiedź. Przyznam, że wertuję forum dość dokładnie, ale o porcelance nie doczytałam . Chyba się na nia skuszę
Jest kilka odcieni...ale ta podoba mi się najbarbziej.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
bogumila 09:30, 26 sty 2015


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
...pierwsze wschody z zebranych nasion...

ślazówka wieloletnia -biała


wielosił


szałwia omączona -niebieska
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
iwonadm 09:48, 26 sty 2015


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
bogumila_bienko napisał(a)
Nie bardzo rozumiem o co chodzi...stipę pikuję po jednym ździebełku i szybko rozrasta się w kępki.Czy o to pytasz?

ok rozumiem
myślałam, że trzeba jeszcze jakoś uszczypywać czy cóś by tak ładnie gęstniało
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
apal100 18:53, 26 sty 2015

Dołączył: 02 wrz 2013
Posty: 40
Bogusiu ekspertko od wysiewów czy możesz zdradzić do jakiej ziemi wysiewasz nasiona i co to jest na wierzchniej warstwie- piasek? Czy przykrywasz folią wysiane nasiona? Bogusiu czy masz doświadczenie z wysiewem dyptamu i sasanki? Posiałam dzisiaj te nasionka i doniczki wstawiłam do tunelu foliowego do stratyfikacji. Jak myślisz dobrze zrobiłam?
____________________
Ania
bogumila 09:12, 27 sty 2015


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
apal100 napisał(a)
Bogusiu ekspertko od wysiewów czy możesz zdradzić do jakiej ziemi wysiewasz nasiona i co to jest na wierzchniej warstwie- piasek? Czy przykrywasz folią wysiane nasiona? Bogusiu czy masz doświadczenie z wysiewem dyptamu i sasanki? Posiałam dzisiaj te nasionka i doniczki wstawiłam do tunelu foliowego do stratyfikacji. Jak myślisz dobrze zrobiłam?
Ziemię do wysiewu mieszam z piaskiem i przykrywam cieniutką warstewką piasku lub nie,w zależności od roślin.
Przykrywam szkłem lub pleksą.
Dyptamu nie wysiewałam...sasanki z siewu sa niejednorodne,lepiej kupić sadzonki w określonym kolorze,nasiona wymagają przemrożenia.Pozdrawiam i czekam na Twój wątek.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies