Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Sadzenie awokado

Pokaż wątki Pokaż posty

Sadzenie awokado

Gardenarium 20:51, 28 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
karolina_jablonska napisał(a)
też tak zrobie jeśli wypusci roślinke to wsadze pestkę do ziemi (oby coś z tego bylo)


A ja wcześniej pisałam, że korzenie muszą wypełnić słoik, a nie od razu przesadzanie, Ale Ty niecierpliwa jesteś i nadgorliwa. Poczekaj trochę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:16, 09 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
daniel_zawada napisał(a)
Cześć. Jakiś czas temu przesadziłem swoje 2 letnie avocado. Była to zwykła ziemia "do kwiatów domowych". Wszystkie inne kwiaty są zdrowe. Nie wiem co powinienem teraz zrobić z tym avocado. Przesadzić do innej ziemi? Uciąć te suche kwiaty?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:17, 09 sie 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż zdjęcie, może coś się wyjaśni. Na podstawie tego opisu trudno wyrokować o przyczynie niepowodzenia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gabriela 23:18, 09 sie 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Umierające avocado

Avocado Ci zakwitło w doniczce? Niesamowite, a może to jednak nie jest avocado. Pokaż jakieś zdjęcie, może coś poradzimy, bo sama informacja że umiera, nie wystarczy.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
daniel_zawada 23:18, 09 sie 2015

Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 3

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Umierające avocado

Cześć. Tak to avocado z pestki... Wsadziłem w ziemię... Zaczęło rosnąć po jakiś 2 miesiącach.

Co do fotek, dodałem 3 ale teraz widzę, że się nie dodały. Dołączam 1 pomniejszoną fotkę.

P.S. Edytuję. Znowu nie dodało. Daję zdjęcie w tym linku:

http://scr.hu/35rz/ggpqd
Gabriela 23:19, 09 sie 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Umierające avocado

Wygląda na chorobę grzybową. Nie miało za mokro?
Oberwij liście z plamami, podlej i popryskaj mp. Previcurem, albo czymś innym przeciwgrzybowym. Jeśli liście nadal będą z plamami - trudno, lepiej wyrzucić i wyhodować nowe.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
daniel_zawada 23:19, 09 sie 2015

Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 3

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Umierające avocado

Zastanawiało mnie czy to:

1. Przesuszenie.
2. Przelanie (chociaż podlewam co 2-3 dni jak widzę, że ziemia z góry jest wyschnięta)
3. Grzyby (co dziwne, bo inne rośliny wyglądają OK).

P.S. Przed przesadzeniem avocado, średnio dbałem o tą roślinę, podlałem jak sobie przypomniałem. Może to teraz efekt nadopiekuńczości ...

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies