Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Janiny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Janiny

boguslawa_ma... 17:50, 05 paź 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
janina_zawada napisał(a)
U mnie cleome sama się rozsiewa ,, Ja za płotem mam jeszcze ze dwie działki na razie muszę się uporać z jedną pewnie ma ze 20 arów , już połowa zagospodarowana .. Pracuję w kratkę , wczoraj padało dzisiaj słoneczko ale pomału ubywa rabatek i sadzonek ..

Chciałabym miec za płotem choć kawałek ja mam malutką działeczke wszystko upycham i z dużo żeczy muszę rezygnować
U nas byl duży mróz i wszystko umroziło.pozdrawiam
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Janina 09:33, 08 paź 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
Ja też mam dodatkową działkę i mogła bym tam coś przesadzać co mi na rabatach nie pasuje.Ale najpierw trzeba by ją oczyścić z korzeni i chwastów, ta działka leżała odłogiem przez wiele lat. mam tam tylko warzywnik i troszkę drzewek owocowych oraz kompostownik.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
GorAna 09:39, 08 paź 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Janinko, pozdrawiam ...ogrodnik zawsze znajdzie miejsce, żeby kwiatków posadzić...ja sadzę małe tulipany na warzywniku
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
janina_zawada 09:44, 08 paź 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Ja swoją działkę na tamtą zimę spryskałam opryskiem do traw a na wiosnę poprawiłam gdy zaczynało się zielenić , dopiero przekopałam z kompostem i na jesieni mogę już sadzić wszystkie nadwyżki a przeważnie cebulowe bo tu jest sucho i nie będą rosnąć w wodzie ,, Ma to być działka na cebulki i jednoroczne kwiaty tylko obwódki posadziłam z bylin, Sama jestem ciekawa jak to będzie wyglądać na wiosnę ..
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
Janina 09:59, 08 paź 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 1398
W zeszłym roku opryskałam randapem część tego chwastowiska owszem zżółkło i uschło nie wykopałam korzeni myślałam że to wystarczy i że chwasty już się nie pojawią ale na wiosnę znów się pojawiły.U mnie na tej nowej działce też jest lepsza ziemia niż tu gdzie stoi dom. Tu gdzie mieszkamy było kiedyś bajoro i mało przepuszczalna ziemia, było nawiezione ziemi i nie tylko gruzu, śmieci wszystko aby tylko zasypać dól i podnieś teren. Natomiast ta nowa to kiedyś tam tyły pola uprawne, jak kupiliśmy to już dawno tego nikt nie uprawiał i dlatego jest taka zarośnięta. Może kiedyś uda nam się zagospodarować ale trzeba dużo pracy i pieniędzy.
____________________
Ogródek Janiny Wizytówka
janina_zawada 10:58, 08 paź 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Nie wystarczy... ja swoje jeszcze pryskałam przez całe lato za każdym razem gdy zielsko trochę podrosło ;;I trzeba cierpliwości prawie przez rok aby nic nie robić na takiej działce ..
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
boguslawa_ma... 16:34, 18 paź 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Zaglądam do ciebie za jesienią ,a tu nic nie widać...gdzie jesienne foki?Pozdrawiam
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
boguslawa_ma... 13:19, 16 lis 2013


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
A co tu tak cichutko,jesteś zapracowana?Napewno jesień była piękna w twoim ogrodzie.Pozdrawiam
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
janina_zawada 20:08, 17 lis 2013


Dołączył: 19 mar 2011
Posty: 465
Trochę zapracowana a trochę nie miałam zdjęć bo mi nawalił aparat Ale już wszystko wróciło do normy i mogę pokazywać swój nowy ogród ..



zbiornik na wodę aby znowu mi nie zalało rabatek..



Liliowce i irysy ładnie podrosły ..



tu już przesadzone karłowe marcinki jako obwódki ..



rabatka z trawami



rabatka z iglakami ..



jesienne krokusy



bratki z własnego siewu już przesadzone ..



a to poplon pod warzywa w połowie już przekopany ,,
____________________
Ogród Janiny Zapraszam
bogumila 20:19, 17 lis 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
...duża ta nowa rabatka!
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies