Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój (nie)piękny ogród:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój (nie)piękny ogród:)

AgnieszkaW 08:05, 08 kwi 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Poczytaj jeszcze o żywopłotach w artykułach Danusi - znajdziesz je na ogrodowisku
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Debra 13:08, 08 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
canis napisał(a)


Podejrzewałam, że to ligustr Sama nie wiem z jednej strony może lepiej będzie go zostawić bo jak sobie wyobrażę wykopywanie tych korzeni to aż się boję... Muszę to wszytko dobrze przemyśleć. Bardzo dziękuję za odpowiedź bo teraz wiem co i jak


Trudno ocenić ze zdjęć, ale jakoś nie wiem, na ligustr mi to nie wygląda. Cokolwiek to jest, teraz tnij ostro i to już, jak najszybciej, bo zaraz bardzo szybko ruszy wegetacja. Jak go zetniesz do połowy, powinien pieknie się zagęścić. Tak jak radzą Miłe Panie - zawsze możesz coś do nich dosadzić, a wykarczowanie, przygotowanie miejsca do nowych nasadzeń, koszt nowych krzewów, a zanim one urosną.... dwa sezony miną zanim będzie efekt.
Poza tym masz wiele innych prac, a żywopłocik może sobie poczekać. Poza cięciem oczywiście.
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
jagoda99 17:14, 10 kwi 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
Wpadam sie przywitac
Co do zywoplotu to podzielam zdanie pan zostawic
Porzadnie przyciac z gory i na bokach napewnie bedzie wygladal bardzo dobrze szkoda wyrzucac
Zawsze mozna dosadzic jakies kolorowe pnacze
Pozdrawiam i zycze powodzenia
____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
canis 14:43, 11 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 30
Kochani śniegu już nie widać więc jutro wybieram się po ukorzeniacz i prosto na działkę Wieczorem dodam zdjęcia mojej pracy. A narazie pokażę Wam mój nowy nabytek - uchwyt na doniczkę. Wiem, że zanim go powieszę minie trochę czasu, ale nie mogłam się powstrzymać i musiałam go kupić Pozdrowienia
____________________
Moj (nie)piękny ogród
Debra 21:43, 11 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Uchwyt bardzo stylowy i nastrojowy.

Dobrze jest mieć takie rzeczy, które muszą poczekać, aż wszystko będzie w miarę na miejscu. To dodaje ochoty do pracy
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
canis 11:48, 19 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 30
Troszkę opóźnione, ale są! Zdjęcia przyciętego żywopłotu - mimo deszczu i gradu, który nas zaskoczył udało nam się Muszę jeszcze na dole wyplewić i będzie o niebo lepiej. Jutro ruszamy z przekopywaniem terenu, więc życzcie nam powodzenia bo przed nami sporo pracy...
____________________
Moj (nie)piękny ogród
jagoda99 16:30, 19 kwi 2013


Dołączył: 23 paź 2012
Posty: 2597
No mysle ze ten zywoplot bedzie wygladal bardzo ladnie
Dobra robota
Uwielbiam widok takich miastowych dzialek tez mialam taka dzialke
pozdrawiam i dziekuje ze mnie odwiedzilas
____________________
ogrodeczek jagody99 - Wizytówka ogrodeczek jagody99
hanka_andrus 16:53, 19 kwi 2013


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Podglądam! Życzę dużo sił! A przy okazji, uważajcie co pod łopatę wchodzi, bo może jaki eskarby kwiatowe pod ziemią się kryją? Zostawiam pozdrowionka. Miłego weekendu.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Debra 18:05, 19 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
canis napisał(a)
Troszkę opóźnione, ale są! Zdjęcia przyciętego żywopłotu - mimo deszczu i gradu, który nas zaskoczył udało nam się Muszę jeszcze na dole wyplewić i będzie o niebo lepiej. Jutro ruszamy z przekopywaniem terenu, więc życzcie nam powodzenia bo przed nami sporo pracy...


Agato, żywopłot wygląda rewelacyjnie! Teraz po przycięciu zobaczysz co on potrafi. Będziesz miała ścianę zieleni. Ma mocne stare pędy - co akurat bardzo dobrze - teraz wspaniale się rozrośnie.

Przekopywanie to jest straszna praca, bo jeszcze dochodzi usuwanie wszelkich korzeni, chwastów, i co tam jeszcze może być. Ale jak już raz przez to przejdziesz, to z górki )))
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
canis 13:51, 22 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 30
Witam w słoneczny dzień Mam dwie wspaniałe wiadomości: żywopłot ma już piękne pączki, nawet te dosadzone, co świadczy (chyba) o tym że się przyjęły Kolejną dobrą wiadomością jest to, że 1/4 działki już przekopana. Dzisiaj dodam zdjęcia jak to wszystko wygląda. Pozdrowienia
____________________
Moj (nie)piękny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies