Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój (nie)piękny ogród:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój (nie)piękny ogród:)

canis 18:32, 07 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 30
Witam, tak jak obiecałam wstawiam zdjęcia mojej działki. Pierwszą rzeczą, którą już zrobiliśmy to nowe ogrodzenie z siatki i dobudowanie do altany schowka na narzędzia. Furtka już powstaje ze sztachet, niedługo będzie założona. Teraz przede mną posprzątanie zbędnych rzeczy, przekopanie, wyrównanie i zasianie trawy. Później chodnik i altana, którą chcemy zabudować, ocieplić i otynkować.
Moim zmartwieniem jest żywopłot, który chciałabym usunąć, niestety nie mam pojęcia jak się za to zabrać...
Pozdrawiam
____________________
Moj (nie)piękny ogród
Moniika 18:36, 07 kwi 2013


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Hej ! Ciekawe co tam pod tym śniegiem rośnie
A co z tym żywopłotem ? Co to za krzaki ?
Pozdrawiam m
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
canis 18:57, 07 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 30
Pod śniegiem cztery rodzaje trawy Jeśli chodzi o żywopłot to szczerze mówiąc nie mam pojęcia co to za krzaki, ale owoce są podobne do aronii Jest rzadki i nie podoba nam się. Zamiast niego w przyszłości chcielibyśmy jakieś kwiaty.
A tak wygląda latem:
____________________
Moj (nie)piękny ogród
KasiaWB 19:08, 07 kwi 2013


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Witaj zapał i chęci są więc będzie pięknie z wyrzuceniem tego żywopłotu jeszcze poczekaj pokaż najpierw nam łatwo coś wyrzucić a potem trzeba czekać aby urosło skoro jest rzadki, to może dlatego, że wcześniej nie był pielęgnowany, w tym cięty w celu zagęszczenia nie widząc żywopłotu dałabym mu jeszcze szansę na poprawę. Proponuję go teraz przyciąć równiutko zarówno z góry jak i w pionie i zobaczysz co się będzie działo poczytaj artykuły i wątek o żywopłotach
Serdecznie pozdrawiam i życzę udanego nowego sezonu
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Debra 21:48, 07 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 3790
Agato, przyszłam zobaczyć co u Ciebie się dzieje i widzę, że masz to co ja przed dwoma laty - dużo pracy przed sobą.
Kasia dobrze radzi, poczekaj, zobacz co tam rosnie, szkoda krzewów, roslin, na nowe trzeba i wydac kasę i długo czekać.
Jeśli to aronia, to jest to niezwykle dekoracyjny krzew, szczególnie jesienią. Niedawno wstawiłam zdjęcie u siebie. Na zywpłot ot on się nie nadaje, ale np. można dodatkowo na siatce puścić pnącze, a krzewy niech sobie rosną.
Będę zaglądać i życze powodzenia
____________________
Berberysy i liliowce pod starą gruszą
canis 21:55, 07 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 30
Może rzeczywiście warto go zostawić. Chciałabym go zagęścić, czy mogę go przyciąć np. o połowę i dosadzić w puste miejsca? Jeśli tak, to kiedy to najlepiej zrobić i jak?
____________________
Moj (nie)piękny ogród
AgnieszkaW 22:03, 07 kwi 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Nie widzę dobrze na zdjęciach, ale jeśli te krzewy żywopłotowe mają czarne owoce (kwitną na biało-kremowo w małych, podobnych do lilaka (bzu) wiechach), to może to być ligustr pospolity. Jego owoce są trujące, ale regularnie cięty nie zdąży ich raczej zawiązać. Jest to podstawowa i chyba najtańsza roślina żywopłotowa, można ją definitywnie odmładzać i trzeba systematycznie ciąć 2-3 razy w roku.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
AgnieszkaW 22:15, 07 kwi 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
canis napisał(a)
Może rzeczywiście warto go zostawić. Chciałabym go zagęścić, czy mogę go przyciąć np. o połowę i dosadzić w puste miejsca? Jeśli tak, to kiedy to najlepiej zrobić i jak?


Jeśli to jest ligustr, to możesz go przyciąć już teraz (nawet trzeba) i tzw. sztybry, czyli patyki grubości ok. małego palca, długości ok. 40-50 cm wsadzać od razu do ziemi na ok 15 cm w głąb pod lekkim skosem. Zastosuj ukorzeniacz AB (symbol jest ważny). Szpikulcem trzeba zrobić otwór, zanurzyć końcówę w ukorzeniaczu i do ziemi. Pozostałe krzewy, które rosną, powinnaść dość solidnie skrócić. Ja założyłam w ten sposób u siebie ponad 100 metrów ligustrowwego żywopłotu. Jeśli teren masz nie zaduży to może lepiej wsadzić inne, bardziej szlachetne rośliny? Wybór należy do ciebie Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
canis 22:53, 07 kwi 2013


Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 30
AgnieszkaW napisał(a)


Jeśli to jest ligustr, to możesz go przyciąć już teraz (nawet trzeba) i tzw. sztybry, czyli patyki grubości ok. małego palca, długości ok. 40-50 cm wsadzać od razu do ziemi na ok 15 cm w głąb pod lekkim skosem. Zastosuj ukorzeniacz AB (symbol jest ważny). Szpikulcem trzeba zrobić otwór, zanurzyć końcówę w ukorzeniaczu i do ziemi. Pozostałe krzewy, które rosną, powinnaść dość solidnie skrócić. Ja założyłam w ten sposób u siebie ponad 100 metrów ligustrowwego żywopłotu. Jeśli teren masz nie zaduży to może lepiej wsadzić inne, bardziej szlachetne rośliny? Wybór należy do ciebie Pozdrawiam


Podejrzewałam, że to ligustr Sama nie wiem z jednej strony może lepiej będzie go zostawić bo jak sobie wyobrażę wykopywanie tych korzeni to aż się boję... Muszę to wszytko dobrze przemyśleć. Bardzo dziękuję za odpowiedź bo teraz wiem co i jak
____________________
Moj (nie)piękny ogród
Ewa4 00:00, 08 kwi 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
Wpadłam się przywitać i żywopłot zostaw przytnij a jak nie spełni Twych oczekiwań to wykarczować zawsze można .Pozdrawiam
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies