Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zakątek z fioletową ławeczką

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakątek z fioletową ławeczką

gosika67 07:46, 10 cze 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Cześć moja różyczka przymarzła dla porównnania jej siostra bliźniaczka




Macie obie ciurkadełka, jesteście zdolni, może i ja dołączą do Was jak Jacek przyjedzie, musi do koniecznie u Was zobaczyć.Pozdrów szwagra.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Donia72 18:51, 10 cze 2017


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
gosika67 napisał(a)
Cześć moja różyczka przymarzła dla porównnania jej siostra bliźniaczka




Macie obie ciurkadełka, jesteście zdolni, może i ja dołączą do Was jak Jacek przyjedzie, musi do koniecznie u Was zobaczyć.Pozdrów szwagra.


Moja też w tym roku przymarzła i pół jej jest wycięte, ale trzyma się i ma dużo pączków. A takie ciurkadełko to fajna rzecz w ogrodzie. No ogrodowisku jest sporo wody w ogrodach
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Donia72 18:59, 10 cze 2017


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
elka_ napisał(a)

Ławeczka wszystkim się podoba, jest taka użyteczna w ogrodzie, ilekroć jestem u ciebie, zawsze chwilę na niej posiedzę

Szkoda, że Ania wątek zamknęła

Orliki, naparstnice i wszelkie dobrodziejstwa - cudniaste!


Witaj Elka Daj znać jak siądziesz na ławeczce, kawkę zrobię
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Donia72 23:35, 10 cze 2017


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Szałwiowo.






____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
ryska 23:39, 10 cze 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11644
Co nie krzyczysz, że fotki są?
Przegapiłabym. Śliczne ciurkadełko, woda w ogrodzie to dla mnie numer jeden, bo i odprężenie i dynamikę wnosi. Bardzo mi się podoba ta podpora z kwiatkiem na różance. Fajnie róże z bylinami łączysz, bo ciągle coś Ci kwitnie. Ja u siebie kombinuję jak to połączyć, bo mam teraz lukę a w tamtym roku o tej porze miałam busz. Dużo roślin mi wypadło niestety i muszę postawić na jakieś pewniaki.
Co polecasz?
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
gosika67 23:55, 10 cze 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
A te szałwie to te ostatnie? To masz teraz szałwiowo, orlikowo. Jeszcze będą jeżówki.

Renatko lawendy, szałwie i takie , które kwitną po kolei, potem lilie, jeżówki, budleje.
U mnie teraz jest festiwal irysów żurawek, róż, dzwonków, zaczynają tawuły i zawsze coś kwitnie.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Donia72 23:58, 10 cze 2017


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Renatko, fotki są i będą jeszcze
Szczerze Ci powiem, że ja na mojej różance powsadzałam co miałam i co dostałam. Nie myślałam, jak będzie ona wyglądać, jak będzie kwitnąć i kiedy. Po prostu wsadzałam roślinki, żeby ziemi nie było widać na rabacie Teraz zrobiłabym ją bardziej z głową. Pewnie wykopałabym pęcherznice albo perukowca, bo trochę miejsca zajmują na rabacie i roślinki trochę przeginają się do słoneczka. Wczoraj dosadziłam tam trzy róże, bo trzeba było miejsce na ciurka-źródełko zrobic i nie wiem jak będzie, gdy się to rozrośnie
U mnie na różance rosną: wiadomo róże (chyba 9szt.), naparstnica(nie wiem skąd?), lawenda, szałwia, duuużoo jeżówek, trawy, orliki(już przekwitają),wielosił, bodziszek, ostróżka. I faktycznie, jedna roślina przekwita, druga zaczyna kwitnąć, a na końcu chyba jeżówki będą. A, jeszcze dosadziłam cebule tulipanków, żeby na wiosnę coś było. Ja bardzo lubię orliki, same się sieją, ostróżki po kwitnięciu ścinasz i znowu będą kwitły, szałwie też fajnie wyglądają. Musisz dobrać sobie też kolorystycznie
A kratkę kupiłam na wyjeździe, w Aldi
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
ryska 00:04, 11 cze 2017


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11644
Dzięki Gosia, lukę mam w tej chwili. Skończyły orliki a nie zakwitły jeszcze lilie i lawendy. Mam szałwię lekarską ale coś się ociąga z kwitnieniem. Może ją wymienię na jakąś wysoką odmianową?
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Donia72 00:06, 11 cze 2017


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
U mnie lekarska nie kwitła, miała tylko kolorowe liście.
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Donia72 00:09, 11 cze 2017


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Siostra, lawendy z tego roku mam wsadzone na przystankowej i nie mam fotki. Mam trzy wsadzone na innej rabacie (latosie), ale te są wyższe.





____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies