Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

atena35 19:02, 09 kwi 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
Cudne fotki, cudnych roślin. Widać, że aparat nowy
Łukasz ty robisz jakiś katalog żurawek?
____________________
Ogród Tosi
malgorzata_s... 19:09, 09 kwi 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
U mnie pogoda taka sama. zimno niesamowicie brrr . Żurawki cudne Ja już nie mogę się doczekać przesyłki z moimi Pozdawiam.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
baraga1904 19:22, 09 kwi 2014


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...ślicznie Luki...moja nornica tez taka łapczywa... teraz została z tujami na rabacie...i ciekawe co będzie jadłą??? hmmm...
Matka 19:26, 09 kwi 2014


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Masz rację, że się szybko ukorzeniają bo jak dzieliłam(zrobiłam z 2 20)to miały dużo korzonków na samych łodyżkach...akurat pada więc powinny się przyjąć
____________________
U Matki
Luki 20:27, 09 kwi 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Kondzio jest w czym wybierać dlatego kolekcjonuje bo zdecydować się na konkretne jest mi dośc trudno.

Tosiu jestem ze sprzętu bardzo zadowolony, ale długa nauka przedemną, w końu nie po to zmieniłem, żeby z automatu korzystać
Na katolog mam stanowczo za mało odmian, 200 trzeba by mieć i na temat każdej jakąś informacje i co najważnieszje ładne zdjęcia, a nie mam zdjęć wszystkich żurawek. No i troszke pracy by przy tym było.

Gosiu u mnie po tym deszczu było nawet łądnie i ciepło, ale to już wieczór.
Też mam żurawki zamówione, jedna będę na przełomie maja i kwietnia, a drugie muszę sobie sam odebrać w sumie.. sporo

Agnieszko ja zaczynam podtruwanie, nie mam litości, nie widze to mi żal nie ma, a nawet gdybym widział to zero litości. Będę musiał teraz na szybko coś wymyślić i posadzić bo cały sezon z pustą rabatą nie wytrzymam, a to jedna z większych.

Bogdziu żurawki są idealnymi roślinami do dzielenia. Ja przez 3 lata z jednej chyba 40 sadzonek zrobiłem, a dałoby się więcej. Oczywiście nie każda odmiana tak ochoczo się rozrasta
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Matka 20:29, 09 kwi 2014


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
A powiedz mi jeszcze, czym zasilasz teraz żurawki?florowit?ile razy w sezonie?mam jeszcze emy i mam zamiar je wyprobowac w tym roku
____________________
U Matki
Luki 20:35, 09 kwi 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Wiosną i jesienią wszystko polewam Humus Active, ale nie wiem czy to coś daje, przynajmniej nie stosuje chemicznych srodkow ochrony roślin. Wiosną żurawki dostają azofoske lub inny tego typu nawóz, poźniej dolistnie florowit, a w sezonie to już ajki mi się przypomni.
Staram sie aby przynajmniej 4 razy były zasilone, w tym roku troszke mocniej je dokarmie, na nadmiar skałdników odżywczych w moich pisakach nie mogą narzekąć
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Mille 20:41, 09 kwi 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Piękne te żurawki. Czy zauważyłeś może jakieś różnice we wzroście Vienny i Georgia Peach? Czy te żurawki faktycznie są tak podobe do siebie? Mam chyba obie te odmiany, niestety nie wiem która to która (i czy w ogóle dobrze są zidentyfikowane), i niestety jedne sadzonki prawie nie wypuszczają nowych listków po wiosennym czyszczeniu. Nie wiem czy ten słaby wzrost po zimie, żeby nie powiedziec żaden, to przypadkiem nie przez brak słońca, może potrzebują więcej...?
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Luki 20:49, 09 kwi 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ja bym się nie zgodził z stwierdzeniem, że Georgia Peach i Vienna są bardzo podobne.
Georgia jest wiele większa i młode liście są wyraźnie różowe poźniej też są o wiele bardziej różowe. Vienna jest bardziej kompaktowa i wolniej rośnie, młode listki bardziej wpadają wg mnie w pomarańcz niż w ostry róż. U mnie żurawki w słońcu wyglądają dużo ładniej. Bardzo możliwe, że u Ciebie zostały młode listki uszkodzone przez przymrozek, ale nie ma się co martwić, troszkę się tylko opóźnią, nie zniszczy ich zwykłe wiosenne obniżenie temperatury. Kilka moich żurawek też została zaatakowana przez ujemną temperature, ale już widać, że się budzą
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
ewsyg 20:52, 09 kwi 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Czytam, oglądam i się zastanawiam co ładniejsze, nowa rabatka, czy piesek
Na nornice proponuję cesarską koronę. Zauważyłam, że tam gdzie mam ją wsadzoną nie ma nornic, przeniosły się dalej.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies