Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

agatanowa 21:53, 17 sie 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Łukasz, ja chyba muszę wstawić zdjęcia ode mnie - to dopiero zobaczysz, czym można się zdołować
u mnie pół roślin zjedzona przez mączniaka prawdziwego, zaatakował nawet rudbekie, nie tylko floksy i pysznogłówki

a drugie pół rabat zarośnięte chwaściskami, które rosną jak dzikie
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Luki 22:29, 17 sie 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ogród ostatnio dość często pokazywany to pokaże troszke żurawek. Dla Marzenki pierwsza porcja, czyli fiolety i bordo nie wypiętrzające się

Georgia Plum, kolor intensywny i zdjęcie nie przekłamuje, kompaktowa niewielka odmiana, bardzo dobrze rośnie, na słońcu do tej pory się nie przypalała, w drugim roku pędy siedzą przy ziemi.


Black Beauty, raczej niezmienna kolorystycznie, wytrzymuje nasłonecznienei wzorowo, dobrze przyrasta.


Bella Note, bardzo ciekawy kolor, dobrze rośnie, odmiana niewielka kompaktowa, pędy również przy ziemi, pięknie kwitnie na różowo dużymi jak na żurawke kwiatkami.

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 22:40, 17 sie 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Do listy żurawek o pędach nie wznoszących moge dodać ostatnio pokazywaną odmiane Mocha(dośc duża) i dla mnie niezawodna odmiana żuraweczki Gunsmoke o srebrzysto różowym zabarwieniu pokazującym się w mocnym słońcu, całkowity brak tendencji do długich pędów, szybko się rozrasta.

Dorzuce jeszcze tegoroczną nowość, którą jestem zachwycony.
Cracked Ice(żuraweczka) bardzo ciekawa i zmienna kolorystyka, do tej pory była srebrzysta, ale zaczęła zmieniać kolor na zielonkawo srepbrzysty, kwitnie na biało i jako żuraweczka, będzie siedziałą w ziemi na 99%.


Teraz jeszcze inne żurawki i żuraweczki.
Buttered Rum(żuraweczka) pokazuje ponownie bo jest tego warta, pięknie przyrosła przez jeden sezon i wróże jej świetną przyszłość kolorystyka genialna i nie traci koloru na słońcu, a o przypaleniach nie mam mowy, bardzo gęsta i zbita.


Fire Frost(żuraweczka) uwaga żółta odmiana, a bardzo dobrze radzi sobie na słońcu, które u mnie ma od 12 do końca dnia, jeden przypalony listek to sukces jak na tak jaskrawo żółtą odmiane.


Da Vinci z serii malarzy, nie moge nic konkretnego na jej temat powiedzieć poza tym, że jest cudowna, rośnie w półcieniu.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 22:47, 17 sie 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Kira Emerald Green, bardzo dobrze rośnie tworząc zgrabne kępy zdrowych zielonyc liści, kwity blado czerwone, na słońcu radzi sobie znakomicie.


Apricot, dzięki temu, że rośnie na słońcu przybrała bardzo ciekawą kolorystyke, starsze liście blakną, ale się nie przypalają.


Cassis, tworzy gęste kępy, znosi słońce, pięknie kwitnie, czy się wznosi?? w przyszłym roku będę wiedział


Silver Dolar, jak dla mnie najładniejsza zielona żurawka z b iało srebrzystym unerwieniem, kwitnie krwisto czerwonymi kwiatami, w przyszłym roku na pewno jej przybędziez kilka sztuk bo jestem zachwycony.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 22:53, 17 sie 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Cajun Fire, iście dabielski kolor nowych liści, na słońcu się nie prypala, ale jak rośnie trudno powiedzieć, pierwszy rok u mnie, dobrze rokuje


Amber Lady, bardzo czerwona i jak na razie dobrze radzi sobie na słońcu, u mnie zaledwie 2 miesiące.


Mahogany, bardzo dobra odmiana o ciekawej kolorystyce, dobrze znois słońce i z rozrastaniem nie ma problemu.


Encore, średniej wielkości odmiana, o łądnym ubarwieniu, dobrze rośnie na słońcu, ale na 'patelni' może się przypalić
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Viola 22:54, 17 sie 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Łukasz, gdzie kupujesz te żurawki, zdradź tajemnicę. Na priva ewentualnie, ja jestem załamana, całe lato szukałam w swoich okolicach i nic. Trzeba było przez internet. Ty na pewno masz pewnego dostawcę To już sobie gotową listę zrobię na przyszły rok.
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Luki 22:59, 17 sie 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Iwono również pozdrawiam i bardzo dziękuje

Kasiu bardzo mi miło i pozdrawiam

Agato zły humor ogród tylko pogłębił, może jak plany na najbliższe dwa tygodnie wypalą to nastawienie się zmieni. Rok niestety paskudny, moje pomidorki w 3 dni zjadła zaraza ziemniaka, a gdby nie ona to jeszcze z 15 kilogramów by było, robadztwo też się panoszy i przytargałem sobie z czymś największego polskiego ślimaka i to nagusa... obrzydliwy, nawet nie wiedziałęm jak się zabrać to zbrodni. Fuu aż na samą myśl mnie trzęsie chyba z 12cm miał bleee

Violu żurawek jest tak dużo, że coraz trudniej z dostępnością niektórych odmian. Namiary na pw
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
AgataBC 23:17, 17 sie 2014


Dołączył: 26 sty 2013
Posty: 4403
Super relacja o żurawkach..jakie to są piękne roślinki.. bardzo przydatne i praktyczne informacje. Kolejny już raz ale takiego dobra zawsze mało.
____________________
Agata Wizytówka** ~~~~Ogród pachnący lasem ~~~~~~
Zielona 23:32, 17 sie 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Dziękuję za wykład, panie Profesorze
ewsyg 23:32, 17 sie 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Czy ta żurawkę kupowałeś w bylinowym ??

Ta by mi pasowała



ja już zamówienie liliowcowe wysłałam, całe 3 sztuki wybrałam , a Ty ile ?
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies