Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje dzikie ranczo ....z dala od linijek, cyrkli i komputerowych aranżacji.

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje dzikie ranczo ....z dala od linijek, cyrkli i komputerowych aranżacji.

iemand 17:01, 13 cze 2013


Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 45
Dzięki kobietki :*


Wjazd na ranczo w oprawie jesiennej.


I z drugiej strony - tym razem cieplejsza pora roku.


Pozostały mix.





A tutaj część wnętrza przerobionego domku letniskowego.
Mathildis 17:01, 13 cze 2013


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Mimo, ż be linijek i cyrkli to jednak z sensem.
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Kuklik 17:11, 13 cze 2013


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Klimatyczny ogród, piękne zdjęcia Te moje ulubione




Pozdrawiam
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
popcorn 18:29, 13 cze 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Piękne, z klimatem miejsce. A gdzie masz to ranczo?
____________________
Mój nowy ogródek
iemand 04:54, 14 cze 2013


Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 45
popcarol napisał(a)
A gdzie masz to ranczo?
Płd. - wsch. część kraju



Jeszcze kilka moich roślinek.

Dzidka 06:07, 14 cze 2013


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
iemand napisał(a)





Korzystam z zaproszenia. I nie żałuję.
Macie tam cudownie. Wprost chce się tam bywać.
Ale zdaję sobie sprawę ile, to wymagało pracy by osiągnąć taki efekt.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
iemand 08:39, 14 cze 2013


Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 45
Dzidka - zaproszenie jest dla wszystkich zawsze aktualne Praca tam to niekończąca się opowieść Często brakuje czasu na relaks.


Naleweczki własnej produkcji. Na zdjęciu akurat jeżynówka, agrestówka, miętówka i orzechówka. Co roku staram się jakieś stworzyć. Ostatnio pierwszy raz robiłam jarzębinówkę. Przyznam, iż ma dosyć oryginalny smak. Chyba nie każdemu przypadłby do gustu.

brysia 11:40, 14 cze 2013


Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 220
iemand napisał(a)
Dzidka - zaproszenie jest dla wszystkich zawsze aktualne Praca tam to niekończąca się opowieść Często brakuje czasu na relaks.


Naleweczki własnej produkcji. Na zdjęciu akurat jeżynówka, agrestówka, miętówka i orzechówka. Co roku staram się jakieś stworzyć. Ostatnio pierwszy raz robiłam jarzębinówkę. Przyznam, iż ma dosyć oryginalny smak. Chyba nie każdemu przypadłby do gustu.



Jak robisz jeżynówkę? Ja robiłam w zeszłym roku, ale mi nie wyszła, za to od kilku lat robię nalewkę z pigwy, jest super rozgrzewająca i pyszna.
____________________
Ogród przy potoku , Ogród przy potoku- reorganizacja, projekty
iemand 13:17, 14 cze 2013


Dołączył: 12 cze 2013
Posty: 45
Brysiu, zbieramy owoce i zasypujemy cukrem - na oko(im więcej cukru tym nalewka bardziej gęsta - ja właśnie taką lubię). Odstawić na ok. tydzień - jeżyny stosunkowo szybko puszczają sok. Potem ten sok zlać i dolać spirytus. Proporcje w zależności od tego kto jaką moc preferuje ( na 1l soku 1/4 l spirytusu - słabsza, lub na 1l soku 1/3 l spirytusu - mocniejsza ). . Jak ktoś chce całkowity soft, to może dolać wódkę.
brysia 13:21, 14 cze 2013


Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 220
iemand napisał(a)
Brysiu, zbieramy owoce i zasypujemy cukrem - na oko(im więcej cukru tym nalewka bardziej gęsta - ja właśnie taką lubię). Odstawić na ok. tydzień - jeżyny stosunkowo szybko puszczają sok. Potem ten sok zlać i dolać spirytus. Proporcje w zależności od tego kto jaką moc preferuje ( na 1l soku 1/4 l spirytusu - słabsza, lub na 1l soku 1/3 l spirytusu - mocniejsza ). . Jak ktoś chce całkowity soft, to może dolać wódkę.


No ja dolałam wódkę, ale chyba za mało. W tym roku spróbuję ze spirytusem i dam więcej cukru. A jak robisz miętową, świeże liście mięty zalewasz spirytusem? Ile muszą się "moczyć"?
____________________
Ogród przy potoku , Ogród przy potoku- reorganizacja, projekty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies