Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mikro...klimat.

Pokaż wątki Pokaż posty

Mikro...klimat.

betigorka 23:30, 04 lip 2013


Dołączył: 04 lip 2013
Posty: 89
Witam wszystkich. Dawno, dawno temu żyła sobie dziewczynka, która uwielbiała biegać boso po rosie. Przewiązywała krowy na pastwisku, łapała motyle, jadła niemyte truskawki z krzaczka. To byłam ja. Niestety mieszkam teraz w mieście. Dziecku mogę krówkę pokazać w telewizji, a bieganie boso po miejskich trawnikach nie skończyłoby się za wesoło. W 2010 roku kupiliśmy mieszkanko w szeregowcu z upragnionym kawałkiem poletka. Coś tam próbujemy z tego zrobić, ale wiadomo, co dwie głowy…
Zaglądam tu często, ale czas się ujawnić. Od dawna czerpię z Was inspiracje. Małż już nie może słuchać moich nowych pomysłów, więc postanowiłam Was trochu pomęczyć Wszyscy macie piękne, duże ogrody, więc proszę nie śmiejcie się z mojego małego ugoru. Hihi. Postaram się szybciutko zamieścić zdjęcia żebyście wiedzieli o czym piszę.

Oto przedogródek w stanie przemiany





i po przemianie w tamtym roku



na wiosnę tego roku( nowych zdjęć jeszcze nie mam)

To po krótce przód.
____________________
Mikro...klimat.
Kondzio 23:31, 04 lip 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Witam na Ogrodowisku
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
betigorka 23:33, 04 lip 2013


Dołączył: 04 lip 2013
Posty: 89
Witam. Ale jesteś szybki. Bardzo się cieszę, że jeszcze dziś zdołałam założyć wątek
____________________
Mikro...klimat.
Kondzio 23:45, 04 lip 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
betigorka napisał(a)
Witam. Ale jesteś szybki. Bardzo się cieszę, że jeszcze dziś zdołałam założyć wątek
hi hi hi jak jestem na forum to staram się pisać a w szczególności na nowe wątki bo miło jak ci ktoś wita hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
polichlorek 08:19, 05 lip 2013


Dołączył: 04 maj 2012
Posty: 296
witaj na Ogrodowisku!
czekamy na więcej zdjęć z serii "było - jest"
____________________
polichlorek Ala - Mój ogród - złe dobrego początki Sezon ogród
betigorka 08:24, 05 lip 2013


Dołączył: 04 lip 2013
Posty: 89
Bardzo sie ciesze, ze do mnie zajzales. Mam wiele pomyslow na ta moja przestrzen, a tu jest tyle rozwiazan. Wasza pasje da sie tu odzuc. Szczegolnie u pani Danusi.
____________________
Mikro...klimat.
betigorka 08:27, 05 lip 2013


Dołączył: 04 lip 2013
Posty: 89
Witam. Musze tylko pogodzic ta pasje z praca i dzieckiem, ale dla chcacego nic trudnego. Do wieczorka
____________________
Mikro...klimat.
betigorka 21:56, 05 lip 2013


Dołączył: 04 lip 2013
Posty: 89
Jak obiecałam tak i jestem. Witam polichlorek, widzę że mamy o podobnej wielkości poletka . Zrobiłam świeże zdjęcia przodu. Podpowiedzcie jak ukryć te zacieki na murku. Myślałam żeby posadzić bluszcz i żeby sobie zwisał na drugą stronę, ale on dość wolno rośnie. Przy samych schodach postawiłam donice, żeby zastawić dziure pod schodami. Ale bakopa taka jakaś lichutka, chyba przez deszcze. Tynku też nie chcę nakładać bo nie wiadomo jak się zachowa. Jeszcze jest tam cały czas cień.
____________________
Mikro...klimat.
betigorka 22:07, 05 lip 2013


Dołączył: 04 lip 2013
Posty: 89
Czy dawalibyście więcej nasadzeń. Problem z roślinkami bliżej ścieżki robi się zimą, gdy trzeba na szybciutko odśnieżyć. Narazie małż wynosi śnieg z dala od domu, ale czasem przed pracą nie ma czasu. W tym roku obawiałam się o moje kuleczki i cały czas je odkopywałam. A tu przy brzegu to już wogóle nie mam pojęcia co posadzić. Chciałam jakiś stary korzeń położyć, troszke większy niż ten co jest na zdjęciu?
Hosty rozzsadzone z jednej karpy rosną jak szalone

jest jeszcze to miejsce, (pod wierzbą bliżej furtki) do obsadzenia. Mam chęć na jeszcze dwie kępki trawy, kostrzewy sinej. Czy może coś wyższego? Wiosną rosną tu tulipany.

Za wierzbą jest jeden mały krzaczek runianki, chciałam zobaczyć jak będzie rosła.
____________________
Mikro...klimat.
betigorka 23:13, 05 lip 2013


Dołączył: 04 lip 2013
Posty: 89
Może dam radę wrzucic jeszcze troszkę zdjęć tyłu. Jest on całkowicie do "przebudowania", jest malutki, ale cieszy jak diabli

Na środku rosła wielka azalia, po lewo wiśnia
____________________
Mikro...klimat.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies