Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Margarete 15:58, 26 wrz 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Marzenko z tych białych delikatnych kwiatków jakich szukasz to może gaura ? ona kwitnie późnym latem, rosnie wysoka, i tak zwiewna, delikatna jest - w ubiegłym roku kupowałysmy z Bogdzią je w Traczu (przecenione były bo to juz był wrzesien. Posadziłam 2 sztuki u siebie ale potem jak robiłam kolejne rewolucje wiosna na tej rabacie to musiałam jedną chyba zniszczyc albo wywalic, ale jedna sie ostała, jutro wrzuce fotke jak nie zapomne. Moze u Bogdzi też sie utrzymały...
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
agniecha973 18:14, 26 wrz 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Słuchajcie, co do tej oferty na all. Ja tam byłam kilka lat temu po drzewka - kupiłam 50 szt. cyprysików Lawsona, bo wtedy one były w ofercie. Miały być ok. 80cm, a na miejscu okazało się, że są już prawie półtora metrowe (pani tłumaczyła, że zdjęcie było sprzed kilku lat, ale dlaczego opis aukcji nie został uaktualniony, nie wiem). Wykopano mi je tam taką specjalną maszyną podłączoną do ciągnika. Fajnie poszło, ale cała ziemia się wytrzęsła z korzeni. Dodatkowo ziemia tam lekka i luźna, więc w rezultacie kupiłam 1,5 m drzewa z łysymi korzeniami. Posadziłam jeszcze tego samego dnia, wiedząc, że takie korzenie trzeba jak najszybciej do ziemi. I co dalej? Już liczę ile widzę przez okno... 13 szt się ostało. Rachunek 50 szt x 5 zł + tacie oddałam za paliwo 50 zł = 300 zł za 13 drzewek. Tanio?
Nie mówię, że tak musi być i u Was. Może samodzielne kopanie dużo tu pomoże. Może u mnie nie tylko to zadecydowało o nieprzyjęciu się drzewek. Piszę, żeby się nie napalać, że to tanio, bo może być drożej niż w sklepie. Decyzja oczywiście zależy od Was. Ja tylko ostrzegam, zeby mieć czyste sumienie. Ja się nacięłam.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Loosiuu 18:45, 26 wrz 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Agnieszko, akurat cyprysiki Lawsona mają to do siebie, że wypadają. Miałem podobnie u siebie, a ziemia z korzeni się nie rozsypała i wszystko było ok. Po trzech latach pierwsze zaczęły usychać. Teraz nie mam już żadnych.
Warto nawet za 5 zł kupić kilka nawet mniejszych cisów i wykopać jak należy. Jak się wsadzi odpowiednio to się odwdzięczą Ja bym takiej oferty nie przepuścił
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
agniecha973 18:50, 26 wrz 2014


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Ja wtedy też nie przepuściłam.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
hanka_andrus 19:00, 26 wrz 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ja bym jechała po te cisy z donicami. Każdy w domu ma jakieś duże. Kopać i od razu do donicy.A na miejscu sprawdzać stan -czy nie ma jakiejś zarazy.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
ewakatowice 19:20, 26 wrz 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
Marzenka, jesteś ładniejsza od owej pani
a ogród masz to już bezapelacyjnie najpiękniejszy z tych pięknych
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
ewakatowice 19:20, 26 wrz 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
aaa...i ubieraj się co byś się nie zaziębiła...
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
JulkAd 19:41, 26 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Cisów kilka bym i ja przyjęła...niedaleko ode mnie, ale najpierw buksy...nie wszystko na raz...
...mam nadzieję, że pogodę masz lepszą niż ja u siebie
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
aga_szsz 21:00, 26 wrz 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
Marzena2007 napisał(a)




Marzena jaka to odmiana cisa?
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
Iwon 21:07, 26 wrz 2014


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 65
Marzenko śliczny ogród. Bardzo elegancki i zadbany. Tym razem zaznaczam, aby nie szukać gdzie skończyłam
____________________
iwon zielono mi... czyli ogrod iwony
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies