Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

Pokaż wątki Pokaż posty

Madżenie ogrodnika... Kiedyś tu....

monteverde 20:17, 07 lip 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Marzena2007 napisał(a)
Aniu Monte moja magnolia była kupiona duźa ale zabiedzona. Wsadzona do gruntu w listopadzie 2010 notorycznie byla nękana przez choroby grzybowe, liście brązowiały, mialy plamy itp. Cięzka gleba i obfite deszcze też jej nie pomagały. Widzę jednak, że w tym roku wizęła się w garść. Ma nadzieję, ze tez jej graby pomogły, bo już nie jest tak targana wiatrami.
Nie obcinam magnoli, chyba ze coś się złamie marzę aby wreszcie mi zakwitła obficie jak solulangina w starym ogrodzie. Poczekam cierpliwie iwie do wiosny. W lipcu ostatni raz dam jej papu niech dobrze zawiązuje pąki na przyszlą wiosnę. Marzy mi się takie wielkie drzewo w kwiatach wiosną, kiedyś.....

Doczekasz się a ja muszę zostawić swoją Ann, nie mam gdzie jej wcisnąć, a tak ładnie kwitnie cały czas od kupienia
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
alinak 20:43, 07 lip 2013


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
jak ja lubię te porównania sprzed i po . wtedy widać ogrom pracy włożonej przez człowieka i serce .
Madżen u ciebie wybujało w tym roku wszystko pięknie. podziwiam .czekam z niecierpliwością już na spotkanie . masz już rezerwacje ?
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Sebek 20:44, 07 lip 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jakbyś nie miała rezerwacji, a chciała świetny hotel to dam Ci namiary - świetny bo tylko kilka minut jazdy ode mnie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Urszulla 20:50, 07 lip 2013


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Marzenko witam się z Tobą w nowym wątku
i lilię przynoszę
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Madzenka 21:31, 07 lip 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Odpowiadam na pytanie o stipy: kupione 23.06.2012 na spotkaniu Ogrodowiska u Finki Świetnie przezimowaly, wiosną mocno obcięłam i pieknie odrosła. Jest w tym roku dwa razy wyższa
Tegoroczna zima była jednak łagodna w okolicach Wrocławia, dluga ale niezbyt mroźna...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:32, 07 lip 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Sebciu i Alinko nic jeszcze nie rezerowałam, czy mogę prosić o namiaty na prive ?
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 21:35, 07 lip 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Dziekuję za wizyty i komplementy. Pozowlicie, że nie bedę indywidulnie odpowiadać tylko pobiegnę do Was z rewizytą
Pod koniec lata planuję pokazać historię poszczególnych rabat od 2010 r oczywiście ku pokrzepieniu serc dla tworzących lub planujących aktulanie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Slawko 22:06, 07 lip 2013


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Ty już 3 tysiączek jeśli się nie mylę a ja tu biede do pierwszej stówki mam problem dotrzeć Odznaczam

P.S. Fafny avatarek, pozdrawiam
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
JulkAd 22:07, 07 lip 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Spacerek wieczorny u Ciebie zaliczyłam...wszystko mnie się podoba, a Leonardo widzę i Ciebie kusi, ale kolor ma faktycznie zarypiaszczy....bardzo lubię połączenie bukszpan+ roża ....buziam wieczornie
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Madzenka 22:19, 07 lip 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Wklejam ku pamięci
Mariusz napisał(a)


30 cm głębokości to wystarczająco na grzybienie - pigmejki
Odmiana 'Helvola' świetnie czuje się w bardzo płytkich zbiornikach, na zimę zabierasz ją do zimnego pomieszczenia. Potrafi zakwitnąć kilkunastoma takimi małymi gwiazdkami.
Możesz też, pójść w kierunku roślin pływających, które zakupisz na początku każdego sezonu wegetacyjnego. One świetnie filtrują wodę, a że tropikalne, to i fajny akcencik.
Pistia, hiacynt wodny oraz limnobium... należą do najlepszych filtratorów wody.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2505-eichhornia-crassipes-hiacynt-wodny
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2984-limnobium-gabczaste-limnobium-spongia

'Helvola'


I ku pamięci kupić Danusiową tojeść rozesłaną!!!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies