Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bez pomocy ani rusz II... :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Bez pomocy ani rusz II... :)

mroovka 22:29, 02 sie 2013

Dołączył: 08 lip 2013
Posty: 70
Ponowię też pytanie co co za roślinki - ta zielona wg opisu na doniczce to czosnek, ale jaki dokładniej może ktos wie? A ta trawka kupiona jako ozdobna

____________________
Ogródek Oli... :)
mroovka 22:32, 02 sie 2013

Dołączył: 08 lip 2013
Posty: 70
A tą znacie? Również kupiona jako ozdobna, rozrasta się niemiłosiernie:



dziś:

____________________
Ogródek Oli... :)
JoannA 23:29, 02 sie 2013


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
mroovka napisał(a)

Fajny projekcik.
Taka moja sugestia. Kulki bukszpany jak urosną zasłonią żurawkę, może daj je przed buszpany. Ekran za ławeczką daj po łuku.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
mroovka 23:39, 02 sie 2013

Dołączył: 08 lip 2013
Posty: 70
Dziekuję za sugestie Asiu
Jak narazie posadziłam 2 hortensje Limelight (kupiłam fajne okazy po 19 zł/szt.), kilka host, niebawem miskanty, a mama już płacze, że za drogie te roślinki. Eh... i jak tu pomóc
____________________
Ogródek Oli... :)
Gardenarium 23:43, 02 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Żurawki potrafią być naprawdę okazałe, widać je zza bukszpanu. Mam takie przykłady np. w ogrodzie z lustrem. Jak nie chcesz, to nie przesadzaj.

Bardzo ładnie wygląda szkic, jarzębinę bym zamieniła na ładniejsze drzewko np. chociażby na śliwę wiśniową Nigra.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mroovka 00:59, 03 sie 2013

Dołączył: 08 lip 2013
Posty: 70
Tam już ta jarzębina rośnie od ładnych kilku lat - tamte rejony to już praktycznie wiekszośc dnia cień (4 metry w prawo od niej rośnie 40 letni kasztanowiec), więc mozliwości wiele nie ma
____________________
Ogródek Oli... :)
mroovka 20:24, 03 sie 2013

Dołączył: 08 lip 2013
Posty: 70
Trawki rozpoznane - jedna to rozplenica rubrum, a druga rozlpenica vertigo. Obie nie zimują w gruncie Tak to jest nie znać się i kupować w ciemno, nie znając nazwy - moja wina. Co by nie było, trawki ładne i powędrują do donic
____________________
Ogródek Oli... :)
mroovka 21:10, 09 sie 2013

Dołączył: 08 lip 2013
Posty: 70
Witam wszystkie ogrodniczki i ogrodników A może ktoś pomoże - biorę się za zmianę rabaty.




Jak narazie po lewej jest budleja, w rogu miłorząb, po prawej wierzba mandżurska i tawuły.

Chciałabym, by na tej rabacie znalazły się (te roslinki juz mam):
1 klon palmowy
1 hortensja limelight
miskant
2 pierisy
Nie wiem, co z ta budleja począc, bo nie bardzo tu pasuje...

Zastanawiam się, czy nie zrobić okręgu wysypanego żwirkiem i wstawić ławkę...

Ps. Nie patrzcie na oprawę, trawik, ciągle tworzę...
____________________
Ogródek Oli... :)
mroovka 21:46, 09 sie 2013

Dołączył: 08 lip 2013
Posty: 70
Może coś takiego...



Od lewej - klon, limelight, miskant, milorząb, przed nim 2 piernisy... i co dalej... może traw więcej by się przydało... pomożecie?
____________________
Ogródek Oli... :)
mroovka 22:02, 09 sie 2013

Dołączył: 08 lip 2013
Posty: 70
No tak, ale jak wstawię ławkę, to zasłoni pieriski... chyba że ławkę ustawić tak, by a plecami była horti...?
____________________
Ogródek Oli... :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies