Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kwiatowy ogródek Monteverde

Pokaż wątki Pokaż posty

Kwiatowy ogródek Monteverde

Madzenka 18:43, 15 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ania czy w ziwązku z zapowiedziami przymrozkow coś robić? Mi tylko raz w życiu rosliny wymarzły - dwa lata temu gdy po słonecznym ciepłym dniu nadeszły mrozy -10 stopni w nocy w kietniu a potem 16 maja. Gdy u nas pada i zapowiadają -1 to wg mnie żadnych szkód w roslinach nie będzie. Zastanawiam się tylko czy nie rzucić agro lub mat słomianych na hortensje ogrodowe bo pieknie wypuszczają listki na długich łodygach i szkoda by było gdyby wymarzły. O resztę roślin jeszcze się nie boję, cebulowe dadza radę, hosty dopiero kły wystawiają a reszta da radę...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
monteverde 21:24, 15 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ana_art napisał(a)
Aniu w Tesco widziałam Jaśminowiec Belle Etoile to ten pachnący truskawkami pamiętam że chciałaś kiedyś

dzięki za wiadomość
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 21:29, 15 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Tusiala napisał(a)
Pierwszy raz widzę białe szafirki śliczne!

niemożliwe? pierwszy raz? pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 21:30, 15 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Mirella napisał(a)
Gratulacje 500 wybiła. Na tą okazję skromny Orlik w koralach z rosy.


Mirella dzięki za orlika w rosowych perełkach
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 21:32, 15 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Marzena2007 napisał(a)
Ania czy w ziwązku z zapowiedziami przymrozkow coś robić? Mi tylko raz w życiu rosliny wymarzły - dwa lata temu gdy po słonecznym ciepłym dniu nadeszły mrozy -10 stopni w nocy w kietniu a potem 16 maja. Gdy u nas pada i zapowiadają -1 to wg mnie żadnych szkód w roslinach nie będzie. Zastanawiam się tylko czy nie rzucić agro lub mat słomianych na hortensje ogrodowe bo pieknie wypuszczają listki na długich łodygach i szkoda by było gdyby wymarzły. O resztę roślin jeszcze się nie boję, cebulowe dadza radę, hosty dopiero kły wystawiają a reszta da radę...

Marzenko nie wiem jak u Ciebie ale u mnie w czwartek ma być w nocy - 3 st., ale w dzień 14 na plusie, ziemia się nie ochłodzi na tyle żeby nie dać sobie rady z mrozem, będzie oddawała ciepło w nocy w powietrze, ale nie wiadomo co faktycznie będzie, dla spokoju okryj ogrodowe, bo jak zmarzną nie dadzą kwiatów to minuta w końcu roboty
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
paniprzyroda 21:43, 15 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Przegapiłam taką okrągłą liczbę, gratulacje i przesyłam pierwsze w tym roku pąki powojnika, fotka dzisiejsza wieczorkiem prawie

____________________
Dwa ogrody
monteverde 23:24, 15 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
paniprzyroda napisał(a)
Przegapiłam taką okrągłą liczbę, gratulacje i przesyłam pierwsze w tym roku pąki powojnika, fotka dzisiejsza wieczorkiem prawie


jak mi jeszcze napiszesz jaki to powojnik, to będę wdzięczna może to Purple Spider?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
paniprzyroda 23:59, 15 kwi 2014

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Buuu... nie wiem, botaniczny, rośnie już kilka lat, nie powala rozmiarem, nawet zastanawiam sie, czy go nie przyciąć w przyszłym roku, bo teraz ma młode przyrosty na czubkach i odbił od korzenia, zaś środek pusty i nieładny. Od czasu O. zapisuję nazwy
____________________
Dwa ogrody
monteverde 00:42, 16 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
paniprzyroda napisał(a)
Buuu... nie wiem, botaniczny, rośnie już kilka lat, nie powala rozmiarem, nawet zastanawiam sie, czy go nie przyciąć w przyszłym roku, bo teraz ma młode przyrosty na czubkach i odbił od korzenia, zaś środek pusty i nieładny. Od czasu O. zapisuję nazwy

Nie wycinaj szkodajak się rozwiną kwiaty to zrób zdjęcie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Madzenka 06:31, 16 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Aniu zatem działmy dzisiejszej nocy? szkoda ogrodowych, okryję je.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies