Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kwiatowy ogródek Monteverde

Pokaż wątki Pokaż posty

Kwiatowy ogródek Monteverde

Majuniaa 23:00, 02 paź 2014

Dołączył: 26 kwi 2013
Posty: 105
Dzięki za informacje o rudbekiach i jeżówkach. Nie wiedziałam tyle o nich. A jak mnie odwiedzisz, to na pewno upiekę cos fajnego, niekoniecznie bułeczki Chyba,ze...
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3160-duzy-ogrod-Majunii-na-warmii
Gabriela 23:10, 02 paź 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
monteverde napisał(a)

Oczywiście Gabrysiu nie ma sprawy to Prairie Sun


No, kurczę, wiem że to ona. Piękne, duże i płaskie kwiaty bez tych wystających główek, w cudnej żółci. Akurat podłączyłam pamięć ze zdjęciami, to Ci pokażę co mnie latem zachwyciło. Rosły na wielkiej rabacie z równie okazałymi żółtymi i pomarańczowymi cyniami. Miód po prostu i strasznie się cieszę na te nasionka.

____________________
Ogród w budowie nieustającej
monteverde 23:23, 02 paź 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Gabriela napisał(a)


No, kurczę, wiem że to ona. Piękne, duże i płaskie kwiaty bez tych wystających główek, w cudnej żółci. Akurat podłączyłam pamięć ze zdjęciami, to Ci pokażę co mnie latem zachwyciło. Rosły na wielkiej rabacie z równie okazałymi żółtymi i pomarańczowymi cyniami. Miód po prostu i strasznie się cieszę na te nasionka.


Hahahaha, Gabrysiu ja ci główki pozrywam nasionka sama sobie wybierzesz
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gabriela 23:25, 02 paź 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
A jak przekwitają, to jakie mają te środki, dalej zielone?
____________________
Ogród w budowie nieustającej
monteverde 23:41, 02 paź 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Gabriela napisał(a)
A jak przekwitają, to jakie mają te środki, dalej zielone?

tak ale potem to są takie żółtawe z tyłu widać jeden

zobacz jak się zmieniaja masz tam młodziutki kwiatek potem starszy i przekwitający i przekwitnięty zobacz na torebki jak się zmieniają
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 23:45, 02 paź 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Majuniaa napisał(a)
Dzięki za informacje o rudbekiach i jeżówkach. Nie wiedziałam tyle o nich. A jak mnie odwiedzisz, to na pewno upiekę coś fajnego, niekoniecznie bułeczki Chyba,ze...

podaj adres na priv nigdy nic nie wiadomo

____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 23:53, 02 paź 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Gabrysiu gdzie mam posadzić tego sadźca on ma 80 cm czy tu może być?


W tamten kąt nie mogę, postument z tamta zniknie jak kobea przekwitnie a tam jest dzisiaj przesadzony lilak węgierski a przed nim Lady Charlotte a przed nią żurawki jest dróżka i potem miscant itd, to tylko tak wygląda Ten zawilec Rosea ma 120 cm
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gabriela 00:14, 03 paź 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Sadziec i tak wysoki i może urosnąć wyższy, jak mu będzie za dobrze, ja bym go dała za zawilce i tego wilczomlecza (albo azalię?) w to ciemne miejsce na zdjęciu, pomiędzy pnączami.
Sadziec i trawy to dobre zestawienie. Ja kombinuję z hortensjami bukietowymi, ale wstępnie, w planie trawy by też były. Tudzież wysokie zawilce w bladym różu... dobry pomysł mi podsunęłaś, niechcący.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 00:15, 03 paź 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
monteverde napisał(a)

tak ale potem to są takie żółtawe z tyłu widać jeden

zobacz jak się zmieniaja masz tam młodziutki kwiatek potem starszy i przekwitający i przekwitnięty zobacz na torebki jak się zmieniają


To czekam na suche środki.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
monteverde 00:26, 03 paź 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Gabriela napisał(a)
Sadziec i tak wysoki i może urosnąć wyższy, jak mu będzie za dobrze, ja bym go dała za zawilce i tego wilczomlecza (albo azalię?) w to ciemne miejsce na zdjęciu, pomiędzy pnączami.
Sadziec i trawy to dobre zestawienie. Ja kombinuję z hortensjami bukietowymi, ale wstępnie, w planie trawy by też były. Tudzież wysokie zawilce w bladym różu... dobry pomysł mi podsunęłaś, niechcący.

Tyle napisalam i poszlo w kosmos
tam w ta dziurę nie mogę to jest za ścieżką i jest tam dzisiaj przesadzony lilak węgierski a przed nim Lady Charlotte a przed nia żurawki, postument znika jak przekwitnie biala kobea a te czerwone listki to wiśnia Kojou no mai, kwitnie wiosną i są czosnki Mount Everest, żurawia tez tam nie będzie na wiosnę
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies