Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Według własnych pomysłów - Ligustr nie tylko jako ogrodzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Według własnych pomysłów - Ligustr nie tylko jako ogrodzenie

dyha 23:55, 01 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263
Witam.

Przeczytałem kilka postów na temat żywopłotów i może cokolwiek podpowiem tym, którzy chcieliby się tak jak ja "bawić" żywopłotkami z ligustra. Produkuję sadzonki, sadzę, wyprowadzam i przycinam go już prawie 30 lat. Sadzonek narobiłem już dziesiątki tysięcy. Może to nieładnie, ale sam podziwiam z zachwytem całość po przycięciu. Sadzonki to ścięte (odłamane) odrosty kiedy zaczynają lekko brązowieć i wsadzone do wilgotnej ziemi na przełomie maj--czerwiec. Później tylko systematyczne "lanie wody". NIe zawijam w żadne folie, nie trzymam ich we wiadrach w piwnicy czy lodówce - po prostu wspomnianym sposobem na jesieni mam gotowe sadzonki.

.

Nie przemarza, choć ostatnimi czasy częściej złapie jakiegoś grzyba niż było to w latach ubiegłych.






____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
Kondzio 00:01, 02 sie 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
witam no pięknie ci to wyszło bardzo atrakcyjne gratulacje
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Ola54 00:05, 02 sie 2013


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Jestem pod wrażeniem
Anabell 00:21, 02 sie 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
To co uwielbiam strzyżone, żywopłoty. Jaką masz wprawę w zaokrągleniach.
Kręgi równiutkie. Gratulacje za pasję.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
dyha 01:06, 02 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2013
Posty: 263
Dziękuję - wszystko jest trudno przedstawić, nawet poglądowo. Oczywiście to tylko kilka fotek i miejsc z mojego ogrodu. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Według własnych pomysłów Ligustr nie tylko jako ogrodzenie
Gardenarium 07:32, 02 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ostatnie zdjęcie z katalpami rewelacja, pięknie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AgnieszkaW 08:06, 02 sie 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj, jak dobrze, że znalazł się ktoś, kto tak samo jak ja ma ogrodzenie z ligustru i nie narzeka na jego wymarzanie, bo ligustr vulgare (pospolity) absolutnie nie wymarza! Ja mam coś między 100 a 200 m ligustrowego żywopłotu, który służy jako boczne ogrodzenie, temperatury spadają zimą do -30 i co? I nic, ligustr sobie jest. Potwierdzam, że rzeczywiście ostatnio coś łapie chorobę grzybową i pojedyncze krzewy zamierają, też tak masz? Jak sobie z tym radzisz? Pozdrawiam serdecznie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
dajana 08:38, 02 sie 2013


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Cieszę sie ze wpadłam na twój wątek .Żywopłoty jak z obrazka sliczne ,równiutkie i urzekające I kto by pomyslał że to Ligustrum .Już wczesniej urzekł mnie zywopłot z niego u znajomej kolezanki z ogrodu jurajskiego Z uwagi na to że zdecydowałam się zrobic wejsciowe ogrodzenie z żywopłotu ozdobione białą z drewna bramą oraz furtką przyglądam sie własnie i zdobywam informacje o tej roslinie ..Wiem że cis byłby idealny ale nie stac mnie na gotowy zywopłot z niego (koszt 20 tys zł ) dlatego decyzja padła na Ligustrum.Twoje mnie ostatecznie do tego przekonały są bardzo piękne .Z zwiazku z czym mam ogromną prośbę do ciebie .W ilu rzędach nalezy go sadzic aby był gęsty zwarty od samego dołu? (mieszkam przy lesie gdzie jest sporo zwierząt ) Drugie pytanie tez istotne aczkolwiek zadają je prawie wszyscy niecierpliwi W moim przypadku to wiek ogranicza długie lata oczekiwania na efekt Ile lat muszę czekac na jego wysokośc 2 m ? Na jakiej glebie zapewnić mu idealne warunki? ( moja gleba jest wapienna ).Czy pora roku ma znaczenie (wiosna, czy jesień )Sporo tych pytań przepraszam, ale bardzo zależy mi na twoich radach .Patrzac na twój ogród z pewnoscią nie jestes laikiem tak jak ja .Serdecznie pozdrawiam
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
dajana 08:47, 02 sie 2013


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Usmiecham sie bo pisałysmy Agusiu jednoczesnie .
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Anabell 12:43, 02 sie 2013


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
W ostatnich latach zmalało zainteresowanie ligustrem, a nie wiem dlaczego. Jednak długo utrzymuje zieleń. jest bezproblemowy. ja też mam ok. 200 m żywopłotu ogrodzeniowego, chroni przed zawiejami, osłania ogród, wada tylko strzyżenie 3 razy w sezonie, z buka czy graba tyle samo.
Mam go od 78 r. był czas żałowałam, że mam. Weszły w modę tuje .
Teraz ponownie jestem z niego zadowolona, zawsze można odmłodzić.
Zadbany jest bardzo ładny
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies