Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój wymarzony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój wymarzony ogród

nicol21 10:54, 03 mar 2015


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10302
Magda_ napisał(a)
tak donice są "wylane" z betonu i potem otynkowane

od dołu jest ziemia pomieszana z obornikiem. Jednak nie był to do końca dobry ruch bo ziemia po po zimie mocno opadła i teraz muszę moje rośliny wykopać, dosypać ziemi i znów je wsadzić


Będzie dobrze. I tak masz lepiej niż moi znajomi, którzy robili odwodnienie w koło domu, wywali słupki pod taras drewniany i na szczęście tarasu nie położyli. Ziemia zapadła się o jakies 30cm a miejscami nawet 50cm!Słupki oczywiście są trochę zwichrowane. A wydawało im się że ją ubili. Jednak woda robi swoje. Fajnie, że dałaś obornik - rośliny będą pięknie rosły.

Pokażesz coś ogrodu czy tak będziesz go chować przed nami ?


Dobrze że sprawę patyczaków (hortek) zdywersyfikowałaś i masz i w wodzie i w ogrodzie. Na pewno coś wyrośnie.
Ja też w tym roku naciełam sporo patyczaków. Dziwne to bo te cieńsze [marniejsze?] wyglądają lepiej niż te grubsze [porządniejsze]. Zobaczymy co z tego wyrośnie. W ub roku zbyt długo czekałam z wsadzeniem do ogródka. Zobaczymy czy przetrwały zimę.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Magda_ 12:02, 03 mar 2015


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
ren133 napisał(a)


Aha...bo myślałam, że jest jeszcze coś na dnie ?jakaś siatka przeciw szkodnikom A mogłabyś mi jeszcze powiedzieć jaka jest szerokość donicy?

w sumie to o siatce nie pomyślałam

każda donica obok grila ma wewnętrzny wymiar 1,9 x 0,8 m. Czyli dużo i nie dużo ta długa ma 4m x 0,65 a ta najmniejsza 0,65 x 0,75

____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Magda_ 12:10, 03 mar 2015


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
Ewkakonewka napisał(a)
Działalność ogrodowa wznowiona już u Ciebie Macham

wznowiona bo już mnie mrówki brały i usiedzieć w miejscu nie mogłam
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Magda_ 12:14, 03 mar 2015


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
nicol21 napisał(a)


Będzie dobrze. I tak masz lepiej niż moi znajomi, którzy robili odwodnienie w koło domu, wywali słupki pod taras drewniany i na szczęście tarasu nie położyli. Ziemia zapadła się o jakies 30cm a miejscami nawet 50cm!Słupki oczywiście są trochę zwichrowane. A wydawało im się że ją ubili. Jednak woda robi swoje. Fajnie, że dałaś obornik - rośliny będą pięknie rosły.

Pokażesz coś ogrodu czy tak będziesz go chować przed nami ?


Dobrze że sprawę patyczaków (hortek) zdywersyfikowałaś i masz i w wodzie i w ogrodzie. Na pewno coś wyrośnie.
Ja też w tym roku naciełam sporo patyczaków. Dziwne to bo te cieńsze [marniejsze?] wyglądają lepiej niż te grubsze [porządniejsze]. Zobaczymy co z tego wyrośnie. W ub roku zbyt długo czekałam z wsadzeniem do ogródka. Zobaczymy czy przetrwały zimę.


o to się im porobiło

mądrzy ludzie mówią, że ogrodnik powinien być cierpliwy ....

Z tymi patyczkami to taki test ja z tych ciekawych życia jestem dlatego takie doświadczenia prowadzę

Wiesz Ewelinko z tymi zdjęciami to trochę lipka bo jak wracam do domu to już jest ciemno. W sobotę spróbuję się poprawić
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
ren133 12:26, 03 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Magda_ napisał(a)

w sumie to o siatce nie pomyślałam

każda donica obok grila ma wewnętrzny wymiar 1,9 x 0,8 m. Czyli dużo i nie dużo ta długa ma 4m x 0,65 a ta najmniejsza 0,65 x 0,75



Dziękuję, myślałam żeby zrobić taką szeroką na 60-70cm czyli zbliżoną do tej twojej długiej. No to Mężuś będzie mógł się wykazać
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Magda_ 12:32, 03 mar 2015


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
przemyśl może jakie byś chciała wsadzić do nich roślinki i czy jak urosną to się zmieszczą
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Magda_ 12:32, 03 mar 2015


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
dziewczyny znacie może jakieś niezbyt wysokie, mało ekspansywne i soczyście zielone trawki ?
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Magda_ 12:33, 03 mar 2015


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
dziewczyny znacie może jakieś niezbyt wysokie, mało ekspansywne i soczyście zielone trawki ?
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
ren133 13:15, 03 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Magda_ napisał(a)
przemyśl może jakie byś chciała wsadzić do nich roślinki i czy jak urosną to się zmieszczą


Myślałam o trawkach, kilku kulkach bukszpanowych i może jeszcze czymś...ale drobnym i ozdobnym.
A mogę sobie wkleić u siebie jedno zdjęcie z twoimi donicami?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Magda_ 14:36, 03 mar 2015


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
spoko bardzo mi miło
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies