Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja bajka

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja bajka

Katkak 22:05, 22 lis 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
winobluszcz jest ozdobny nawet wtedy gdy zrzuci już liście

____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 22:09, 22 lis 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254


z tego iglaczka może też spróbuję zrobić niwaki. On też jest z tych małych. Mam go kilka lat i bardzo niewiele urósł.

Rozpoczęliśmy dziś produkcję ozdób świątecznych . Z modeliny.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Katkak 22:11, 22 lis 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Nallar napisał(a)
Orzech nie daje za wygrana, twardziel.
Kasiu czy Twój jeżyk już zasnął?

Orzech jest jak feniks - powstaje z popiołów . Co do jeżyka to szczerze przyznam, że nie mam pojęcia. Bardzo dawno go nie widziałam i nie wiem czy zasną, czy się wyprowadził.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:14, 22 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Fajnie się ta ścieżka wije Nie myślałaś , żeby z tego orzecha zrobić sobie bonsaia??? Te gałęzie tak na boki fajnie idą jak by na końcu każdej kulkę uformować Z orzechem to łatwo i szybko wychodzi. Trzeba tylko ze 3-4 razy w sezonie ciachnąć te przyrosty i sekatorkiem odciąć przy pniu to co nie potrzebne

Ja mam orzechową kulkę, a Irenka też się zdecydowała
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ewsyg 22:21, 22 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Katkak napisał(a)

Metamorfoza naszego starego orzecha. Jeszcze w ponad rok temu był ogromnym drzewem, zacieniającym prawie cały ogród. Dokładnie rok temu, w drugiej połowie listopada zdecydowaliśmy się go drastycznie przyciąć, bez robienia sobie zbytnich nadziei, że on to cięcie przeżyje. Nie chciałam się go pozbywać całkiem bo pnie się po nim glicynia i chciałam, żeby porosła go zupełnie. Po cięciu wyglądał tak.

orzech postanowił jednak nie umierać i e tym roku był śliczną, zgrabną, zieloną kulą. Ba, miał nawet troszkę orzechów.
Zobaczcie ile nowych gałęzi wypuścił. Nie do wiary


Kasiu, mój mąż corocznie mocno tnie orzecha i dobrze mu to robi. Dzięki temu jest rośliną o przyzwoitych rozmiarach. Każdego roku, o ile nie przemarznie wiosną rodzi owoce.
Pozdrawiam Kasiu
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Katkak 22:28, 22 lis 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
sylwia_slomczewska napisał(a)
Fajnie się ta ścieżka wije Nie myślałaś , żeby z tego orzecha zrobić sobie bonsaia??? Te gałęzie tak na boki fajnie idą jak by na końcu każdej kulkę uformować Z orzechem to łatwo i szybko wychodzi. Trzeba tylko ze 3-4 razy w sezonie ciachnąć te przyrosty i sekatorkiem odciąć przy pniu to co nie potrzebne

Ja mam orzechową kulkę, a Irenka też się zdecydowała

Sylwuś twoja kulka jest nisko, więc można ciachać, a kto by takiego wysokiego smoka w bonsai ciachał i to jeszcze kilka razy w sezonie. Wolę niższe roślinki do tego celu . Niech sobie rośnie jak chce, ja tylko będę trzymać rękę na pulsie żeby zbytnio nie rozwinął skrzydeł .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:39, 22 lis 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
A no jak wysoki to problem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Katkak 22:42, 22 lis 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
ewsyg napisał(a)


Kasiu, mój mąż corocznie mocno tnie orzecha i dobrze mu to robi. Dzięki temu jest rośliną o przyzwoitych rozmiarach. Każdego roku, o ile nie przemarznie wiosną rodzi owoce.
Pozdrawiam Kasiu

A ja sądziłam, że nasz po takim cięciu padnie, a tu ma się świetnie chłopina i dobrze . A w jakim terminie go tniecie?
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
ewsyg 23:29, 22 lis 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Katkak napisał(a)

A ja sądziłam, że nasz po takim cięciu padnie, a tu ma się świetnie chłopina i dobrze . A w jakim terminie go tniecie?


wczesną wiosną. tnie go solidnie, od małego. Trzeba go trzymać w ryzach bo to duże drzewa.
Kasiu, teraz urzęduję na Skąpanej w słońcu
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Agania 08:44, 23 lis 2015


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ozdoby na choinkę śliczne, nie marnujecie czasu...i w ogrodzie kolorowo, i orzech odrasta, super
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies