Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Gdzieś wśród łąk

Pokaż wątki Pokaż posty

Gdzieś wśród łąk

jambosana 23:12, 16 cze 2014


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Miskanty Gracilimus sadzone wiosną 2012r. Zatem już niedługo powinnaś się doczekać... Jak dla mnie mogą już nie rosnąć.
Koło rozplenicy mam zwykle Brillanty, a koło trzcinników Matronę, ale ta w tym roku zżarta przez ślimaki i mszyce. Mam rozchodniki już z 5 lat, a czegoś takiego nie widziałam. Stardust chyba mam, ale młodziutką jedną krzewinkę. Wszystkie rozchodniki wg mnie skomponują się z rozplenicą. Będziesz mieć pięknie, uwierz.
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
jambosana 23:16, 16 cze 2014


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
inag napisał(a)
A naparstnice rozsieją się tak, że będziesz je wyrywała jak chwasty Ja tak miałam w zeszłym roku. Z jednego kwiatka miałam kilkadziesiąt ogromnych sadzonek To bardzo żywotne rośliny na szczęście


Ale i urokliwe, fajnie że się tak sieją, podobnie werbena, pomyśleć że ją kupowałam na allegro jako rarytas, co prawda za 6 zł, ale "rarytas", w jednym sklepie internetowym była i za 30 zł... A sieje się jak głupia, pełno mam jej, nie wiem tylko kiedy zakwitnie, ale ubiegłoroczna przezimowała i niedługo będzie kwitnąć.
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
inag 23:19, 16 cze 2014


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Aż się nie chce wierzyć, że tak szybko powiększają swoją "objętość".. Obudziła się we mnie nadzieja, że jednak dożyję takich wielkich kęp
Co do mszyc na rozchodnikach to "birthday party" od razu jak przyszły ze sklepu internetowego były wręcz nimi oblepione! Czegoś takiego się nie spodziewałam. Od razu spryskałam Karate i na razie jest spokój. Pięnie odbiły i dobrze rokują.. ale ja takiego towaru swojemi klientowi bym nie wysłała...
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
inag 23:22, 16 cze 2014


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
jambosana napisał(a)


Ale i urokliwe, fajnie że się tak sieją, podobnie werbena, pomyśleć że ją kupowałam na allegro jako rarytas, co prawda za 6 zł, ale "rarytas", w jednym sklepie internetowym była i za 30 zł... A sieje się jak głupia, pełno mam jej, nie wiem tylko kiedy zakwitnie, ale ubiegłoroczna przezimowała i niedługo będzie kwitnąć.


Na werbenę i ja mam wielką ochotę za rok na pewno u mnie zagości (Naparstnice mam również ale nie tak dorodne jak rok temu;-( Są bardzo wysokie ale mają mało 'dzwoneczków'..
____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Gabriela 23:46, 16 cze 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
jambosana napisał(a)
Wszędzie są róże, więc i u mnie też:

Lykkefund


G]


Jaka piękna, czy to znaczy że moja też taka będzie? Rośnie drugi rok, a ma może 1 metr i 3 pędy.

Ogród piękny i taki harmonijny, szkoda że tak Cię tu mało.
I też masz żółty w ogrodzie, jesteśmy tu w mniejszości.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
jambosana 00:05, 17 cze 2014


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Co do Lykkefund, to sadzona była z gołym korzeniem jesienią 2011r., więc na przyszły rok powinnaś mieć już małego potwora, a w 2016 prawdziwego potwora różanego.

Żółty uwielbiam, nawet ostatnio patrzyłam na moją nową rabatę różaną z białym, fioletowym i różowym z niedowierzaniem, a gdzie żółty???
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
Gabriela 00:11, 17 cze 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Bo widocznie robimy się wysublimowane kolorystycznie i nie mieszamy już wszystkiego ze wszystkim. Chociaż... na mojej okrągłej dalej mieszam ile wlezie.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
barbara_kraj... 00:15, 17 cze 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
jambosana napisał(a)

Koło rozplenicy mam zwykle Brillanty, a koło trzcinników Matronę, ale ta w tym roku zżarta przez ślimaki i mszyce. Mam rozchodniki już z 5 lat, a czegoś takiego nie widziałam.

Ślimakom i mszycom wszystko smakuje
Ale mój rozchodnik wspaniały zasmakował... sarnom! Dwa razy objadły najmłodsze przyrosty! Nie uwierzyłabym, gdyby nie pozostawione odciski sarnich kopytek
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
barbara_kraj... 00:19, 17 cze 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Ja na całą rabatę żółtą pokusić się nie mogę, ale fragmenty jej mam. Niech no tylko zakwitną żółtki, to pokażę
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
barbara_kraj... 00:19, 17 cze 2014


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
dubelek

____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies