Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Makowo na Kociewiu » Edycja postu

Pokaż wątki Pokaż posty

Makowo na Kociewiu

Karol99 14:01, 24 lip 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
makkasia napisał(a)
Przed chwilą przeszła nad Makowem burza z silnym deszczem, bardzo się ciesze deszczem.
Obcięłam wczoraj szałwię i poczyściłam róże. Postawiliśmy skrzynię na zioła (tata mi ją zrobił)- obfocę jak ją wypełnię i obsadzę.
kilka fotek z wczorajszego Makowa, Hortensjowa






Ale ładnie.
Rabaty wyczyszczone na błysk.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
makkasia 08:35, 26 lip 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Kasya napisał(a)



do kardynała wg mnie pasuje, tzn podoba mi sie takie zestawienie

ja mam obok Szekspira, nie gryzie sie ale sa podobne w nasyceniu
a z przodu podsadzilam Easy does it, mocny pomarancz ktory przechodzi w roz jak przekwita

Mam koło Ascota posadzone czosnki główkowate i teraz mają fioletowy kolor i całkiem dobrze wyglądają. Ja bym askota sadziła z innymi malinami o na przykład Szekspirem (ale on nie jest fioletowy) przedzielona np trawami i dalej bladawce, u mnie rośnie z Leonardo i chyba jednak tak zostanie
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
makkasia 08:38, 26 lip 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
malkul napisał(a)


suuuperr

Dziękuję, też mi ta rabata coraz bardziej się podoba szczególnie teraz kiedy limki mają ten swój najcudowniejszy kolor limonkowy a jeżówki neonowy róż pomieszany z purpurą.
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
makkasia 08:44, 26 lip 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Margarete napisał(a)

Ale zestawienie kolorów, fajnie to wyszło, to takie letnie i energetyczne zestawienie
Pozdrawiam cie Kasiu-Makasiu, zyczę szybkiego przewalczenia przeciwności losu i duuuużo radości z ogrodu, bo jest sie czym cieszyc i szczycic. Masz slicznie wokół siebie i sama sobie to zawdzieczasz.

Ja po urlopie wróciłam do pracy w pracy ze zdwojona siłą i pracuję za dwie, ba nawet za trzy osoby bo reszta teraz urlopuje....na ogród juz mi póki co sił i czasu nie starcza......dobrze że dzien jeszcze długi to choć wieczorem sobie na tarasie posiedzę i na mój ogród popatrzę
Buziaki!

Margaretko dziękuję za wsparcie. Ja Makowo kocham, nie wyobrażaam sobie zycia bez niego. Urlop to odległa sprawa i jeszcze nie uzgodniona - znowu będzie spontan.
A powroty z niego sa zawsze trudne w prazy szczególnie.
życzę Ci spokojności. macham
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
makkasia 08:47, 26 lip 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Malgosik napisał(a)
i dobry pomysł na kolor łososiowy róż

Charles to moja pierwsza astinka, nie mogę się jej pozbyć bo piękna jest. Cały czas myślałam jak ją wkomponować w różowe i purpurowe róże i nie wiem czy mi sie udało
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
makkasia 08:51, 26 lip 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Iwk4 napisał(a)

Kasiu, czy to jest jedna sztuka Bonici? Ile lat ma? Moja w drugim roku urosła ładnie, ale jeśli z niej będzie taki potwór, to miejscówkę będę musiała zmienić

ta jedna Bonika ma ponad 15 lat i ponad 170 cm wysokości i ja 1,5 metra szerokości, pokłada sie pod ciężarem kwiatów, Myślę, że to że ani na milimetr nie przemarzała przez ostanie zimy stworzyło takiego potwora - bo tnę ją bardzo nisko.
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
makkasia 08:55, 26 lip 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
malkul napisał(a)
Ładne to zestawienie kolorów łososioego z fioletem

Ten floks ma niesamowity kolor w zależności od światła jest naysconym fioletem - kiedy bezpośredno pada na niego słońce ale najczęściej jest niebieski, Z Charlesem, który jest też kameleonem od prawie zółtego, łososiowy po kremowy róż stanowią niezły duet.
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
makkasia 09:03, 26 lip 2015


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
mirkaka napisał(a)
Jak dla mnie to Kardynał i Ascot na Twoich zdjęciach też pasują kolorystycznie, chyba że w rzeczywistości mają inny odcień. Charles i floks kontrastowe zestawienie przepiękne. Kasiu czy masz Red Leonardo, żeby porównać kolor z Ascot? Oglądam tyle zdjęć Ascot i zawsze wydaje mi się że to Red Leonardo, ?

Zdjęcia sa przytoczone z innego wątku, Ascot z Kardynałem musiałabym zobaczyć je na żywo ale niwatpliwe bardzo ciekawe. Nie mam Red Leosia ale zamierzam go mieć, a Ascot śliczna jest taka piwoniowa
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
jazzy 11:44, 26 lip 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
makkasia napisał(a)
Charles Austin w towarzystwie floksa

Świetne to zestawienie!
Ogólnie to zachwycam się wszystkim u Ciebie
Miłej niedzieli
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Gabisia 19:01, 26 lip 2015


Dołączył: 14 sie 2012
Posty: 3919
Ależ pięknie na Kociewiu!!
Róże i kolory zachwycają
____________________
Ogród Gabisi - tylko dla roślin o mocnych nerwach ***** Wizytówka 2014
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies