Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kiedy kupić nasiona traw?

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedy kupić nasiona traw?

CebuleKwiatowe 17:03, 18 cze 2014

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
W takim razie faktycznie nic tylko pogratulować takiego trawnika Poza tym oprócz pytania kiedy kupić nasiona trawy, to warto zapytać równiez o to gdzie je kupić, to moim zdaniem bardzo istotne.
____________________
marylka100 21:11, 20 paź 2014


Dołączył: 06 sie 2014
Posty: 5
Teoretycznie w każdym "ogrodniczym". Jeśli jednak interesują Cię większe ilości to bardziej opłaca się przez internet Zamawiam tam najczęściej właśnie nasiona traw i środki ochrony roślin.
Mirek34 22:14, 20 paź 2014

Dołączył: 27 wrz 2013
Posty: 12
Ważna rzecz podczas zakupu nasion to termin ważności nasion! W tym roku przerabiałem ten temat i aż trudno uwierzyć, że dużo sklepów i hurtowni miał stare nasiona po tzw. terminie przydatności do wysiewu
gemciu83 18:40, 22 paź 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Mirek34 termin przydatności nasion do wysiewu w zapakowanym pudełku wynosi 3 lata, więc spoko.
Ja u siebie 4 letnie nasiona wysiewam jak gdzieś przekopuję plac i nie ma dużych różnic w % zdolności kiełkowania nasion.

Co do gardenflory cóż powstrzymam się od prywatnej opinii.

Mirku powiem tylko jedno chcesz doskonałą jakość nasion kup zachodnie mieszanki, chcesz trawnik na łące skuś się na polskie poletko.

Ponadto unikaj traw poniżej 11zł z marketu bo jak chcesz paszę dla konia to daj znać.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
marylka100 08:57, 19 lis 2014


Dołączył: 06 sie 2014
Posty: 5
A gdzie mogę tanio kupić trawę? Bo ceny w sklepach ogrodowych (przynajmniej u mnie) potrafią zwalić z nóg :/ A czeka mnie tak na oko zakup jakichś 50 kg...
Gardenarium 16:18, 19 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tanio, niekonieczne znaczy dobrze, Kup raczej drogo i dobre nasiona. Tutaj oszczędność oznacza kiepską jakość i tym samy kiepski trawnik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
irenka 09:50, 25 lis 2014


Dołączył: 25 lis 2014
Posty: 6
Dokładnie. Te super promocje na tanie nasiona traw są niestety nic nie warte i tylko na nich stracisz. Jeżeli potrzebujesz większej ilości traw to poszukaj w hurtowniach internetowych. Pamiętam, że kupowałam między innymi nasiona traw do swojego ogrodu i pięknie mi wyrosła.
gemciu83 07:50, 26 lis 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Tanio też znaczy dobrze !
Pytanie co kupujecie !
Także też przestańcie głupoty opowiadać i wierzyć cenie.
Koszt wyprodukowania 1kg nasion z opakowaniem to ok. 4-5zł !
Reszta to już marże i marże sieciówek nawet do 100% dochodzą.

Tanie mieszanki, jeżeli nie ma odmian pastwiskowych i kupkówki można kupić.

Jeżeli to tylko od strony sąsiada ma być trawa to za 40-50zł kupi nasion da od serca i trawa będzie rosła jak szalona.


Polskie trawy po 25-30zł szkoda pieniędzy.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
cebulak 11:04, 12 gru 2014


Dołączył: 12 gru 2014
Posty: 4
Z tymi nasionami to różnie bywa. Kiedyś wydałem na jedno opakowanie trawy w ogrodniczym 50 zł a trawa prawie nie wzeszła. Sprzedwaca nabił mnie w butelkę i tyle. W zeszłym roku skusiłem się na nasionka trawy sportowej i zamówiłem je przez internet i jestem zadowolony. Trawa pięknie mi urosła
waldek727 15:12, 13 gru 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587

marylka100 napisała: (ilość postów-3)
Teoretycznie w każdym "ogrodniczym". Jeśli jednak interesują Cię większe ilości to bardziej opłaca się przez internet Zamawiam tam najczęściej właśnie nasiona traw i środki ochrony roślin.

irenka napisała: (ilość postów-1)
Dokładnie. Te super promocje na tanie nasiona traw są niestety nic nie warte i tylko na nich stracisz. Jeżeli potrzebujesz większej ilości traw to poszukaj w hurtowniach internetowych. Pamiętam, że kupowałam między innymi nasiona traw do swojego ogrodu i pięknie mi wyrosła.

cebulak napisał: (ilość postów-1)
Z tymi nasionami to różnie bywa. Kiedyś wydałem na jedno opakowanie trawy w ogrodniczym 50 zł a trawa prawie nie wzeszła. Sprzedwaca nabił mnie w butelkę i tyle. W zeszłym roku skusiłem się na nasionka trawy sportowej i zamówiłem je przez internet i jestem zadowolony. Trawa pięknie mi urosła

Ostatnio jakiś przewrażliwiony chodzę. Czyto to ta pogoda tak na mnie wpływa?
-No mam wrażenie, że te trzy posty mają wspólny mianownik.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies