Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od ogrodu do łąki i stawu

Pokaż wątki Pokaż posty

Od ogrodu do łąki i stawu

dominika_rew 14:50, 23 mar 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
wietrzyk napisał(a)

Domi,
ale ładnie u Ciebie...
Zazdroszczę takich gęstych nasadzeń. A swoją drogą, jak zrobić, żeby taka kępa krokusów wyrosła? Sadzić dużo cebulek obok siebie, czy one z roku na rok przyrastają i jest coraz więcej kwiatków?


Dziękuję bardzo
Ta kępka krokusów rośnie od kilku dobrych lat, ale nie przyrasta aż tak bardzo jak się wydaje.
Na skalniaku jest chyba lepsza ziemia, bo tu naprawdę widać różnicę przez 1,5 roku od posadzenia
Sadziłam po 10 cebulek, a w tym roku było już pewnie z 25 kwiatków w kępce:




Dzięki, że zaglądacie, niedługo będa tulipany, nowa rabatka z różami, może altana w końcu ruszy, także wtedy będzie co pokazywać (mam nadzieję)

____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
dominika_rew 14:51, 23 mar 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
iwonaal napisał(a)
Wszystko piękne. Muszę na jesień też posadzić łany tulipków na skarpie.


jak wyjdą ładne kolorki u mnie, to będę polecać konkretne odmiany
____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
Margarete 19:18, 23 mar 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Dominiko wpadłam z rewizyta i.........zauwałyłam jak dawno nie byłam w twoim wielkim, pieknym ogrodzie.........a tu tyle zdjęć przybyło że szok. Pamiętałam twój ogród z początku wątku, pamiętałam wejscie do domu, mostek nad oczkiem, hortensje różowe, biała ławke i białą romantyczna kratkę, mnóstwo kwiatów i bukszpanowe obwódki. Teraz z dużą frajdą obejrzałam okolice stawu, historie jego powstania, ten piękny strumyk, skalniak i aktualne wiosenne fotki. Brawo dala was po wielokroć, dla taty za umiejętności, dla ciebie za ujęcia fotograficzne, dla całej waszej rodziny za miłość do tego ślicznego i zadbanego a przecież olbrzymiego areału jakim jest wasz ogród.
Kibicuje dalszym metamorfozom, altance, nowemu wizerunkowi miejsca na ognisko itd....
Jest pieknie, z dużą przyjemnością bede tu wpadac wirtualnie a na pawne wpadłabym i w realu by nacieszyc oczy tym pieknym miejscem.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
dominika_rew 21:07, 23 mar 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
Margarete napisał(a)
Dominiko wpadłam z rewizyta i.........zauwałyłam jak dawno nie byłam w twoim wielkim, pieknym ogrodzie.........a tu tyle zdjęć przybyło że szok. Pamiętałam twój ogród z początku wątku, pamiętałam wejscie do domu, mostek nad oczkiem, hortensje różowe, biała ławke i białą romantyczna kratkę, mnóstwo kwiatów i bukszpanowe obwódki. Teraz z dużą frajdą obejrzałam okolice stawu, historie jego powstania, ten piękny strumyk, skalniak i aktualne wiosenne fotki. Brawo dala was po wielokroć, dla taty za umiejętności, dla ciebie za ujęcia fotograficzne, dla całej waszej rodziny za miłość do tego ślicznego i zadbanego a przecież olbrzymiego areału jakim jest wasz ogród.
Kibicuje dalszym metamorfozom, altance, nowemu wizerunkowi miejsca na ognisko itd....
Jest pieknie, z dużą przyjemnością bede tu wpadac wirtualnie a na pawne wpadłabym i w realu by nacieszyc oczy tym pieknym miejscem.


To faktycznie dość długo Cię u mnie nie było tym bardziej dzięki za wizytę i jakże uważne obejrzenie tego wszystkiego, co tutaj nawrzucałam to wszystko była mała retrospekcja, a teraz mam zamiar dzielić się z Wami postępami ogrodowymi na bieżąco
Dziękujemy serdecznie, pozdrawiamy i zapraszamy
____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
dominika_rew 21:08, 23 mar 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
ewa004 napisał(a)
Piękne krokusy
Pozdrawiam


____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
dominika_rew 21:08, 23 mar 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
iwonaal napisał(a)
Pozdrawiam


____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
elzbieta_g 21:14, 23 mar 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
Dominiko, dawni Cię nie było, fajnie że wróciłaś wraz z wiosną krokusy masz śliczne moje nowo sadzone narazie kiepskie
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
dominika_rew 21:38, 23 mar 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
elzbieta_g napisał(a)
Dominiko, dawni Cię nie było, fajnie że wróciłaś wraz z wiosną krokusy masz śliczne moje nowo sadzone narazie kiepskie


Dzięki za wiosenne powitanie moje krokusy mają tylko 1,5 roku, także Twoje za rok też już takie będą pozdrowionka!
____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
asiach 19:20, 26 mar 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Witam serdecznie! Biegnę z rewizytą. Domek ładny, wykończony i zadbany. A ogród widziałąm tylko te pierwsze zdjęcia piękny. Gratuluje Tobie i przekaż gratulacje Rodzicom. To świetnie , że angażujesz się przy pracach w ogrodzie i super, ze połknęłaś bakcyla. Ja mam syna chyba mniej więcej w Twoim wieku, też jest studentem. I jak tylko czas pozwala pomaga mi w ogrodzie.Skosi trawę lub coś przytnie. Może nie jest to za dużo ale jak tylko może to spędzamy w ogrodzie razem dużo czasu i dobrze w nim się czujemy. A powracając jeszcze do Waszego ogrodu - to jak mama uprawia hortensje - są przepiękne - moje ulubione - tylko u mnie nie chcą już tak bójnie kwitnąć
Pozdtawiam
ewakatowice 22:01, 26 mar 2014


Dołączył: 17 sty 2014
Posty: 8936
ale ale... jestem jak "uboga krewna" pięknie i masz tyyle roślin i taaakie duże
Buziaki
____________________
Ewa - miejsko&sielsko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies