Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od ogrodu do łąki i stawu

Pokaż wątki Pokaż posty

Od ogrodu do łąki i stawu

dominika_rew 22:08, 26 mar 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
asiach napisał(a)
Witam serdecznie! Biegnę z rewizytą. Domek ładny, wykończony i zadbany. A ogród widziałąm tylko te pierwsze zdjęcia piękny. Gratuluje Tobie i przekaż gratulacje Rodzicom. To świetnie , że angażujesz się przy pracach w ogrodzie i super, ze połknęłaś bakcyla. Ja mam syna chyba mniej więcej w Twoim wieku, też jest studentem. I jak tylko czas pozwala pomaga mi w ogrodzie.Skosi trawę lub coś przytnie. Może nie jest to za dużo ale jak tylko może to spędzamy w ogrodzie razem dużo czasu i dobrze w nim się czujemy. A powracając jeszcze do Waszego ogrodu - to jak mama uprawia hortensje - są przepiękne - moje ulubione - tylko u mnie nie chcą już tak bójnie kwitnąć
Pozdtawiam


Witam Cię u nas!

rodzice wątek podczytują, ale przekażę komplementy - dzięki
to i tak duży sukces, że syn w ogóle chce się angażować w ogród, wiem coś o tym
co do hortensji, to zawsze wczesną wiosną niektóre pączki wymarzają my ich niczym nie okrywamy na zimę, więc co ma wymarznąć, to wymarznie, ale jak na tak długą i mroźną ubiegłą zimę, to i tak poradziły sobie faktycznie nieźle. (już z mamą straciłyśmy nadzieję na kwiaty, a tu taka niespodzianka!)
jak tylko zauważyłyśmy, że jednak "coś z nich będzie", to podlewałyśmy co ok. 2tyg. Magiczną siłą do hortensji - i tak dały radę ładnie i długo kwitnąć może zasługą jest też to, że są posadzone w kwaśnej ziemi, wyściółkowane korą i w miarę zacisznym miejscu.

A i jeszcze jedna dobra wiadomość - hortensje z pierwszego zdjęcia, które tutaj dałam (z frontu domu) przeżyły zimę w garażu i zanosi się na to, że też będą kwitnąć! jest nadzieja w narodzie..

Pozdrowienia!
____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
dominika_rew 22:11, 26 mar 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
ewakatowice napisał(a)
ale ale... jestem jak "uboga krewna" pięknie i masz tyyle roślin i taaakie duże
Buziaki


chyba jednak nie uboga, ale "ekspresowo-ogrodowo-działająca krewna"! pozdrowienia i zapraszam częściej
____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
EdytaB 13:07, 27 mar 2014


Dołączył: 26 sty 2012
Posty: 299
zaznaczam sobie bo warto
miło, klimatycznie, rodzinnie - super
aniaib 20:52, 30 mar 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
dominika_rew napisał(a)


Dziękuję bardzo
Ta kępka krokusów rośnie od kilku dobrych lat, ale nie przyrasta aż tak bardzo jak się wydaje.
Na skalniaku jest chyba lepsza ziemia, bo tu naprawdę widać różnicę przez 1,5 roku od posadzenia
Sadziłam po 10 cebulek, a w tym roku było już pewnie z 25 kwiatków w kępce:




Dzięki, że zaglądacie, niedługo będa tulipany, nowa rabatka z różami, może altana w końcu ruszy, także wtedy będzie co pokazywać (mam nadzieję)


Pięknie ) Szkoda, że nie zdążyliśmy obejrzeć w pełni rozkwitu na żywo... Ale szykujemy się na wasze tulipany!
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
dominika_rew 22:53, 31 mar 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
EdytaB napisał(a)
zaznaczam sobie bo warto
miło, klimatycznie, rodzinnie - super


Dzięki
____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
dominika_rew 22:55, 31 mar 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
aniaib napisał(a)

Pięknie ) Szkoda, że nie zdążyliśmy obejrzeć w pełni rozkwitu na żywo... Ale szykujemy się na wasze tulipany!


Tulipany już prawie, prawie - do świąt na pewno nie doczekają a i magnolia już lada moment rozkwitnie
____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
malgorzata_s... 23:01, 31 mar 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
U mnie tulipany również prawie Magnolia jednak śpiPozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
dominika_rew 00:59, 01 kwi 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
W oczekiwaniu na magnolię i tulipany...kilka fotek ogrodu okiem siostry-gimnazjalistki




____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
dominika_rew 01:08, 01 kwi 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083




____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
dominika_rew 01:17, 01 kwi 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies