Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od ogrodu do łąki i stawu

Pokaż wątki Pokaż posty

Od ogrodu do łąki i stawu

dominika_rew 17:16, 03 maj 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
I 5 małych białych rh, które trochę zginęły w gąszczu tulipanów i narcyzów i trawek



____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
Zielona 18:38, 03 maj 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
zaglądam
dominika_rew 18:43, 03 maj 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
A oto nowy fragment łączący dom ze stawem - czyli dwie rabatki z której pierwszą już pokazywałam



____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
dominika_rew 18:44, 03 maj 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
Zielona napisał(a)
zaglądam


Martuś, mam do Ciebie prośbę.. nieśmiało prosiałabym o małą wizualizację tej drugiej rabatki, jeśli będziesz miała chwilkę
____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
dominika_rew 19:07, 03 maj 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
Tak to wygląda od strony stawu:


A tu, co zostało zrobione, czyli: posadzonych 40szt. szałwii omszonej (w miejsce 7 doniczek mają być Limki


Lewa strona będzie obsadzona żurawkami, które już tam są. Wstępnie posadziłyśmy je wzdłuż obwódki bukszpanowej, ale ma być nieregularnie, tak jak szałwia (w miejscu 4 doniczek może róże - typu Pomponella?)


I prawa strona, jeszcze nie wiadomo czym ma być wypełniona - myślałam o biało-zielonej trzmielinie przycinanej nisko (w miejscu 4 doniczek też róże, te same, albo inne)


Wiem, że na pewno brakuje tu najwyższego piętra. Myślałam może o nigrze, lub czymś zimozielonym na pniu wkomponowanym w którymś miejscu rabaty, ale do końca nie mam pomysłu...

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, to baaardzo proszę o głos!
____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
Magdalenka 20:21, 03 maj 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
dominika_rew napisał(a)


Tak, to o jest najprawdopodobniej zawilec gajowy rośnie tu od dawna i ciągle trzeba go ograniczać, bo bardzo się rozrasta bokami, więc podejrzewam, że była wsadzona pojedyncza kępka, która bardzo się rozrosła
służę sadzonkami w razie czego
to jest strona południowa i chyba bardzo im to służy
pozdrowienia, dzięki za odwiedzinki


Pięknie dziękuję. Myślę, że skorzystam
Na wymianę mogę zaproponować rudbekię błyskotliwą, mam duże kępy, więc też chętnie się podzielę
____________________
Magda Na Francuskiej
dominika_rew 20:40, 03 maj 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
Magdalenka napisał(a)


Pięknie dziękuję. Myślę, że skorzystam
Na wymianę mogę zaproponować rudbekię błyskotliwą, mam duże kępy, więc też chętnie się podzielę


ok.pewnie, że może być, bo akurat nie mam rudbekii umowa stoi
dogadamy się na priv
____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
Zielona 22:16, 03 maj 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
W plecy nigra będzie wysoka. Jeśli masz ochotę na ciemne tło dla limek, to może śliwy dziecięce?
Alisonek 22:57, 03 maj 2014


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
dominika_rew napisał(a)


Tak, to o jest najprawdopodobniej zawilec gajowy rośnie tu od dawna i ciągle trzeba go ograniczać, bo bardzo się rozrasta bokami, więc podejrzewam, że była wsadzona pojedyncza kępka, która bardzo się rozrosła
służę sadzonkami w razie czego
to jest strona południowa i chyba bardzo im to służy
pozdrowienia, dzięki za odwiedzinki

To ja zamawiam sadzonki zawilca będzie pod orzech pasował i rozjaśni to miejsce tylko strona inna, mam nadzieję że będzie mu pasowało śliczne to tulipanowe ujęcia
jeszcze dopiszę: rabatki u Ciebie to powinno się pisać RABATY takie one wielkie są
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
iwonaal 09:30, 04 maj 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Ja się trochę cofnę. Bardzo mi się podoba kącik wypoczynkowy pod brzózkami. Pa
____________________
Zakochana w ogrodach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies