Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od ogrodu do łąki i stawu

Pokaż wątki Pokaż posty

Od ogrodu do łąki i stawu

dominika_rew 22:46, 25 kwi 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
Zielona napisał(a)
Domi - identyfikowałaś Waszą bajeczną magnolię? Jaka to odmiana?


Próbowałam ją zidentyfikować nawet ktoś mi tutaj podpowiedział, że może to być Alexandrina faktycznie jest przepiękna, ale dzisiaj wyściółkowała nam płatkami ścieżkę, pół oczka i całą rabatę
dzięki, że wpadłaś Martuś! ja Twój serial codziennie wieczorkiem oglądam z przyjemnością
____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
dominika_rew 22:57, 25 kwi 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
Alisonek napisał(a)
Będą 2 rzędy lawendy??? jaką odmianę kupiłaś??
Łezka świetna, bo fajne zestawienie kolorystyczne będzie, białe Chopinki i lawenda!


lawenda jest za bukszpanem posadzona jako drugi żywopłocik można powiedzieć to jest lawenda wąskolistna Hidcote blue (niby taka ma być, ale kupowana przez internet, więc...)
łezka to fajne określenie - lepsze niż mojej mamy -"jajo wielkanocne"

a tak z drugiej strony - nie jest idealnie kształtne, ale trudno, postaramy się to wyrównywać z biegiem czasu...

____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
Zielona 23:26, 25 kwi 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Domi - ja u Ciebie też regularnie, ale nie jestem zwolennikiem pozdrawiania za każdym razem. Pisze kiedy wydaje mi się, że mam coś do powiedzenia.

Lawendę hidcote mam i uważam za piękną. Ma sztywne łodyżki kwiatów, intensywny fiolet i tworzy idealny wał - jak na południu Francji Rabata będzie obłędna - nie ważne, czy jajo, łezka, czy inne pseudo dostanie
dominika_rew 23:32, 25 kwi 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
Zielona napisał(a)
Domi - ja u Ciebie też regularnie, ale nie jestem zwolennikiem pozdrawiania za każdym razem. Pisze kiedy wydaje mi się, że mam coś do powiedzenia.

Lawendę hidcote mam i uważam za piękną. Ma sztywne łodyżki kwiatów, intensywny fiolet i tworzy idealny wał - jak na południu Francji Rabata będzie obłędna - nie ważne, czy jajo, łezka, czy inne pseudo dostanie


Ja jeśli chodzi o pisanie, to wyznaję podobną zasadę...
Bardzo się cieszę, jeśli to faktycznie odmiana lawendy, którą Ty masz, bo ogromnie podoba mi się ta Twoja rabatka i właśnie taki efekt chciałabym uzyskać
Mam nadzieję, że ta rabata wyjdzie ładna, bo przy tej ilości roślin, która została tam zakupiona nie można pozwolić sobie na porażkę...

____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
asiach 01:31, 26 kwi 2014


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3468
Rabata wygląda bardzo ładnie. Chyba z uwagi na bliskość świąt miałam skojarzenia właśnie z pisanką. Rabata kształtna, kolorowa i pięknie przyozdobiona. Pozdrawiam
elzbieta_g 10:38, 26 kwi 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
dominika_rew napisał(a)




to ujęcie dech zapiera , z resztą nie tylko to, cudnie u Was
łezka super wyszła moja mini to dopiero jajo nie tak prosto zrobić idealną
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
noemi 10:58, 26 kwi 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Ale u Ciebie pięknie i kolorowo łezka będzie miodzio …

a widziałaś takie połączenie lawenda ze stipą … w takiej łezce byłby szał
____________________
ogród magdalenka
dominika_rew 11:30, 26 kwi 2014


Dołączył: 17 lis 2013
Posty: 1083
noemi napisał(a)
Ale u Ciebie pięknie i kolorowo łezka będzie miodzio …

a widziałaś takie połączenie lawenda ze stipą … w takiej łezce byłby szał


stipę mam z przodu domu z małymi rh posadzoną i jestem z niej zadowolona, bo ładnie przezimowała i nawet nie musiałam jej obcinać
ale masz rację - w tej łezce też coś trawkowego by się przydało na pewno. tak pomiędzy kulkami bukszpanu i lawendą nieregularnie? a "z tyłu" łezki za Chopinami myślałam o jakiejś wyższej trawie typu Morning light lub gracilimus na przykład...

Chyba muszę poprosić o poradę, bo jak dotąd to jestem taka "Zosia samosia" na tym Ogrodowisku

Dlatego dzięki za każdą opinię i proszę o więcej pozdrowienia!
____________________
Od ogrodu, do łąki i stawu
noemi 14:03, 26 kwi 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
dla Ciebie , lawenda ze stipą

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1972-stary-dom-zapomniany-ogrod-i-ja-na-francuskiej-ziemi?page=68

____________________
ogród magdalenka
Zielona 16:35, 26 kwi 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Domi - gracki i ML za wysokie moim zdaniem. Może stipa /Betysia była moją jesienną inspiracją do posadzenia w lawendzie/ , albo amazon mist?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies