Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Phlox - floks

Pokaż wątki Pokaż posty

Phlox - floks

ewsyg 15:46, 04 sie 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654






____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Izabela 15:16, 04 lut 2016

Dołączył: 09 lut 2013
Posty: 12
shrekol napisał(a)
Phlox paniculata 'Norah Leigh'



witam czy te floksy nadawałyby się do posadzenia na przemian z miskantami Morning Light? w nogi traw miałam posadzić kocimiętkę i teraz zastanawiam się czy rabata nie będzie pstrokata. Ten floks jest słabo dostępny więc zastanawiam się czy on jest problematyczny?
____________________
Gardenarium 15:59, 04 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest problematyczny, bo jest cudaczny.

Nie można z Morning Light, dlatego że oba są pstrokate, no może miskant nie pstrokaty całkiem, ale jasny - a dwie pstrokacizny obok siebie to już przegięcie

Pasuje ciemny miskant np. Gracillimus, posadzone z tyłu, bo są dużo wyższe.
Z czym sadzić floksy?

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/303-floksy-kwiaty-nieco-zapomniane

Floksy pięknie wyglądają na bylinowych rabatach, w ogrodach zapachów i motyli, w stylu wiejskim. Są idealne na kwiat cięty. W ogrodzie zestawiamy je z czyśćcami, penstemonami, monardami, ostróżkami, jeżówkami, pysznogłówkami i trawami. Także z krzewami o ozdobnych liściach w kontrastowych barwach.

Jednak ten floks jest takim odmieńcem że trudno cokolwiek dopasować. W tle ciemny cis. kępa tego floksa a na dole mięsiste zielone liście bergenii. tylko takie spokojne towarzystwo widzę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lesiaczek 08:12, 18 mar 2016


Dołączył: 16 sty 2014
Posty: 10
dzień dobry, mam pytanie odnośnie floksa szydlastego. czy można go teraz podzielić i rozsadzić? czy jeśli podzielę i rozsadzę to czy drobny mróz mu nie zaszkodzi?
____________________
Gardenarium 20:02, 18 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym dzieliła po przekwitnięciu, Wtedy ładnie się zabuduje i będzie kwitł w następnym roku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basiaw 07:48, 25 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Zajrzałam, co na Forum mówi się o floksach, bo własnie przesadzałam 2 waleczne roślinki w moim ogrodzie. Pomimo, że literatura w wielu miejscach mówi o tym, że wymagają żyznej gleby, to ja przekonałam się, że są nadzwyczaj wytrzymałe nawet w piachu. Posadziłam kilka lat temu 2 sztuki przy płocie, przy końcu ogrodu, potem doszły tam pęcherznice, zapomniałam o floksach i tylko czasem sobie przypominaam, gdy przechodząc obok zastanawiałam się, co u licha tak pachnie, przecież nie liscie pęcherznicy
Teraz wzięłam się za wiosenne porządki i zobaczyłam okazałe kępy floksowych liści, uznałam, że koniec ich męki, szpadel w doń i zostały przesadzone.
Poszły na rabatę, gdzie miały królować jeżówki a te bardzo mnie rozczarowały, bardzo szybko wypadają, dosłownie jak byliny dwuletnie, trochę się rozsiewają ale 'pierwotne' rośliny znikają. 3 czy 4 lata temu posadziłam ich ze 20 albo i więcej i pozostały resztki i samosiewki, więc zmieniam aranżację i oddam pole do popisu floksom, powinny być dużo dłużej i tez będa dobre dla owadów.
____________________
Nasz mały, zielony świat
MirellaB 23:40, 26 paź 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
[
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
brydziasia 09:47, 05 lis 2016

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 139
co prawda nie w roli głównej, ale pięknie się skomponowały z chryzantemą
MirellaB 17:05, 04 sty 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
ryska 19:39, 09 lut 2018


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Płomyk wiechowaty Phlox paniculata "Younique Old Blue"

Płomyk wiechowaty Phlox paniculata "Pina Colada"
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies