Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Co się stało kwiatom ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Co się stało kwiatom ...

Bogdzia 20:14, 03 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Dziś poczytałam trochę z poczatku wątku i zachwyciłam się Edenką czyli Pierre de Ronsard, prześlicznie u Ciebie rośnie. Ja tez mam i bardzo ja lubię ale uroda mocno od Twojej odbiega. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mirella 10:59, 04 lis 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Bogdzia, Eden ma swoje lata, zachwyca, myślę że "ambrozja" z pokrzyw robi swoje, róże to lubią, Twoje też będą zachwycały jestem pewna.
Ewa, Dzięki za info, już jestem świeżo po lekturze, zacznę działać tylko muszę wydobrzeć, choróbsko nie odpuszcza.
Przemek, Iwonka, też go lubię i mam go dzięki naszej Danusi
Agnieszka, Cieszy mnie to że się podoba, róża którą przesadziłam we wrześniu Baby Mascarade rozwija kwiaty, szok przecież same badyle były.
Miłego życzę.
Jola, Lawendy jeszcze kwitną, zwariowały?
Mój też bije rekordy rozszerzalności, wszystko w nim znaleźć można.
Mała Mi, Dziś był pierwszy przymrozek, okolica okryta srebrnym kolorem, ale w moim ogrodzie nie było gościa, szkoda bo tęsknię za fotkami w takim klimacie, myślę że tajemnica tkwi w tym że ogród jest maleńki i osłonięty tujami jest w nim cieplej.
Dzięki za uśmiech
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Mirella 11:53, 04 lis 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Dla wszystkich miłych gości dzisiejsza Azalia

____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Bogdzia 19:43, 04 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mirella napisał(a)




Po wczorajszej niespodziewanie cudnej rózy dziś znów wedrowalam przez kilka stron Twojego wątku i zafascynowało mnie to zdjęcie. Zbliża się zima a ja już marzę o takim widoku, jak na razie mam tylko podobnego psiunia co dwa tygodnie bo on jest moich wnusiów. Prześliczne górskie widoki. Dzieki.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Mirella 20:38, 04 lis 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Bogdzia napisał(a)


Po wczorajszej niespodziewanie cudnej rózy dziś znów wedrowalam przez kilka stron Twojego wątku i zafascynowało mnie to zdjęcie. Zbliża się zima a ja już marzę o takim widoku, jak na razie mam tylko podobnego psiunia co dwa tygodnie bo on jest moich wnusiów. Prześliczne górskie widoki. Dzieki.


BogdziaTo już historia, to fotka z marca , z Doliny Chochołowskiej, tradycyjnie jestem tam w porze kwitnienia szafranów spiskich(krokusów), góry to moja miłość, ten wypad zakończył się źle (odnowiła się kontuzja), ale wspomnienia wspaniałe mimo wszystko, a Tygrysek vel Paco zawsze i wszędzie ze mną, miłość na zawsze.

Uśmiechy zostawiam, i dziękuję za wrażliwość
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
Bogdzia 21:17, 04 lis 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Mirella napisał(a)


BogdziaTo już historia, to fotka z marca , z Doliny Chochołowskiej, tradycyjnie jestem tam w porze kwitnienia szafranów spiskich(krokusów), góry to moja miłość, ten wypad zakończył się źle (odnowiła się kontuzja), ale wspomnienia wspaniałe mimo wszystko, a Tygrysek vel Paco zawsze i wszędzie ze mną, miłość na zawsze.

Uśmiechy zostawiam, i dziękuję za wrażliwość


Jutro wróce dalej ogladac.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
yolka 07:25, 05 lis 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Przybiegłam do Ciebie z watku Bogdzi. Tam zapytałam Ciebie o cięcie i zabezpieczanie na zime tej pieknej pnacej róży. Bożenka tez jest tego ciekawa. Proszę zairzyj do Bożenki i odpowiedz nam. Zostawiam serdeczne pozdrowienia i będę zaglądać
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
laurowisnia 10:17, 05 lis 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Byłam w LM, trawek nie spotkałam, ale te moje miskanty tak się rozrastają, że może nowe niepotrzebne, pozdrowienia z dzisiejszym słoneczkiem zostawiam.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Mirella 12:28, 05 lis 2014


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 4088
Bogdzia, Zapraszam
Jola, Eden w pierwszych latach może słabo kwitnąć w trzecim czwartym sezonie krzew robi się gęsty, kwitnie obficie ponad cztery tygodnie.
Młody krzew okrywałam, teraz tego nie robię, w bardzo mroźne zimy przemarzają tylko szczyty pędów, obcinam najstarsze lub cienkie pędy o 2/3, czy robię dobrze? myślę że tak, jest zdrowa i kwitnienia są spektakularne
po kwitnieniu przycinam nad trzecim liściem jak wszystkie róże, kwitnie ponownie, i podlewam g. z pokrzyw.
U mnie jest zaciszne miejsce, osłonięte od wiatrów i przeciągów więc rośliny nie przemarzają.
Agatka, Też byłam ponownie ale nic już nie było godnego uwagi.
Pogodę mamy cudowną jest gorąco, pozdrawiam
____________________
Co się stało kwiatom...czemu zwiędły dziś... Storczyki
yolka 12:49, 05 lis 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Mirella napisał(a)
Bogdzia, Zapraszam
Jola, Eden w pierwszych latach może słabo kwitnąć w trzecim czwartym sezonie krzew robi się gęsty, kwitnie obficie ponad cztery tygodnie.
Młody krzew okrywałam, teraz tego nie robię, w bardzo mroźne zimy przemarzają tylko szczyty pędów, obcinam najstarsze lub cienkie pędy o 2/3, czy robię dobrze? myślę że tak, jest zdrowa i kwitnienia są spektakularne
po kwitnieniu przycinam nad trzecim liściem jak wszystkie róże, kwitnie ponownie, i podlewam g. z pokrzyw.
U mnie jest zaciszne miejsce, osłonięte od wiatrów i przeciągów więc rośliny nie przemarzają.
Agatka, Też byłam ponownie ale nic już nie było godnego uwagi.
Pogodę mamy cudowną jest gorąco, pozdrawiam

bardzo dziękuję za info o edence. Pozdrawiam
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies