Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nadchodzi wiosna - czas na ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Nadchodzi wiosna - czas na ogród

Karol99 16:43, 22 sty 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Na pierwszym miejscu zdjąłbym włokninę, jest podarta, pogięta i bardzo oszpeca to miejsce, poza tym ślizga się po niej kora lub jest łatwo wywiewana przez wiatr, a chcesz dosadzić tu jakieś roślinki?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
dominika_ 19:13, 22 sty 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Karolu jak zobaczyłam jej stan po roztopach to sama stwierdziłam, że jej czas dobiegł końca Tak też więc uczynię, poza tym muszą oczyścić z tych bratków i chwastów, które się rozsiały. Nie wiem czy da się tu coś dosadzić bo według sprzedawców w szkółkach rośliny zostały tak posadzone żeby po 2-3 latach tworzyły takie jednolite linie. Faktycznie korę spłukało a dodatkowo kury mojej babci zrobiły "porządek"
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Gardener27 20:28, 22 sty 2015


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Witaj Dominiko

Bardzo mi się podoba ta powierzchnia trawnika Ma olbrzymi potencjał Jaki byś chciała mieć charakter tego zakątka Nowoczesny idący w geometryczne rabaty ze strzyżonymi formami, Romantyczny z dużą ilością róż i bylin czy może coś bardziej swojego i oryginalnego ?
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
dominika_ 20:53, 22 sty 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Gardener27 dziękuję za odwiedziny. Nowoczesny ogród mieszkając na wsi jakoś nie widzi mi się Chyba skłaniam się bardziej ku romantycznemu, lubię róże Od strony drogi posadzę chyba pas cyprysików Iwone, na dole od strony strumyka mam sosny, a od zachodu świerki srebrne- to jako tło, mam nadzieję że się nadaje. Gdzieś w rogu chciałabym umieścić taki zakątek brzóz. Na pewno zagoszczą funkie i rododendrony. Ale co, gdzie, jak i z czym tego nie wiem Może dobrzy ogrodomaniacy podpowiedzą
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Tess 22:04, 22 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Tam przy altanie to jest słońce? Opisz, kiedy jest.
Ogródek ma być nieformalny?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
dominika_ 22:23, 22 sty 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Tess napisał(a)
Tam przy altanie to jest słońce? Opisz, kiedy jest.
Ogródek ma być nieformalny?


Tam gdzie strzałka to strona zachodnia, raczej mało słońca, tu gdzie skarpa strona południowa. Ogródek nieformalny
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Tess 15:45, 23 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Dominika, nic nie pisze, bo nijak się połapać nie mogę w sytuacji. Przeglądałam już wątek z dziesięć razy i nijak bardziej zorientowana nie jestem
Plan widziałam, wiem, gdzie ta altanka. Ale nie wiem, gdzie jest wejście/wjazd na działke czy wejście do ogrodu.
I gdzie jest wejście do altanki?
Może jakiś szkic, albo więcej zdjęć?
Ilość kamieni na tej skarpie mnie przytłacza. Rośnie tam cos więcej, niż płozące jałowce?

Fajnie już z trawnikiem działka wygląda. To już ogród
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
dominika_ 17:10, 23 sty 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Postaram się zrobić jakiś plan u mnie to ogólnie rzecz biorąc kamień na kamieniu Podmurówka i taras w kamieniu droga od tarasu do altanki i podłoga w altance też kamień+ skarpa
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
dominika_ 17:29, 23 sty 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697



Gwiazdki- to planowany rząd cyprysików ivonne by zasłaniały drogę
4Żółte wieloboki- magnolie
Zielone koła- sosny
Szare koła- świerki srebrne
Kolorowe kropki- drzewka owocowe
Brodowe "coś"- skarpa

czarne strzałki to drogi jak można wejść
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
dominika_ 17:37, 23 sty 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697







1 zdjęcie widać wejście do altanki i jak się pójdzie na wprost jest skarpa a za nią ogród
2,3 widok ze skarpy
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies