Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Wioli

Wiola 14:33, 23 mar 2014


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Witam ponownie na Ogrodowisku. Moja pierwsze spotkanie z wami odbyło się już w 2012 roku kiedy zaczynałam swoją przygodę w ogrodzie. Głowe miałam pełną bałaganu, ogród zresztą też. Dziś juz troche wszystko uporządkowałam, wiem czego chce, co i gdzie należy sadzić. Pokazuje co udało się zrobić i troche prosze o podpowiedzi doświadczonych ogrodników. Zapraszam.

Ogród który przejęłam nastawiony był głównie na warzywniak.... był też skalniak i dużo pieknych bukszpanów które bez serca oddałam.... ech, ależ ja żałuje że nie znałam wtedy ogrodowiska....
____________________
Ogród Wioli
Wiola 14:48, 23 mar 2014


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Nadszedł czas na zmiany.... pierwszym natchnieniem była koleżanka z pracy która podczas odwiedzin nie patrząc na miny i opinie domowników skrytykowała ogród za brak miejsca na rekreacje dla dzieci.... było w tym dużo racji. Z jej pomocą rozrysowałam plan nowego ogrodu. Został on podzielony na część rekreacyjną z dużą ilością trawy oraz część rolną z której też żal było rezygnować.
Wyglądało to tak
____________________
Ogród Wioli
Wiola 15:14, 23 mar 2014


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Zaczęły powstawać pierwsze nieporadne rabaty....

Mój hibiskus

róża

żurawki

____________________
Ogród Wioli
Wiola 15:16, 23 mar 2014


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Warzywniak
____________________
Ogród Wioli
Wiola 15:35, 23 mar 2014


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
W roku 2013 zdecydowałam o obwódce rabat z kostki, wiem że to nie ogrodowiskowe podejście ale znacznie ułatwiło nam życie.... wszystko zaczęło się też pięknie rozrastać.... a ja zaczęłam myśleć co z czym i jak


powstał także placyk pod basen


A roślinki miały się tak

____________________
Ogród Wioli
Wiola 18:09, 23 mar 2014


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Ten rok też zaczął sie pracowicie.... zmieniłam rabatę z kulkami bukszpanowymi
tak było

a tak jest

teraz chcę dosadzić z tyłu jakieś drzewko większe.... może buk kolumnowy??? Z przodu myślę o trawkach ale sama nie wiem jakie by pasowały....

W miejsce małych kulek czyli na te rabate

przesadziłam dorodnego RH oraz dwie małe roślinki, wygląda to tak

tu też zastanawiam się nad obwódką, czy ją robić i z czego. Jedną z opcji jest posadzenie tutaj wrzosów, co myślicie?
____________________
Ogród Wioli
polinka 08:22, 24 mar 2014


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Witaj Wiola W bukszpany może jakieś biało-zielone carexy? Ożywią troszkę zielony kolor bukszpanów i tujek
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Wiola 10:28, 24 mar 2014


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Witaj
Przyznam się szczerze że nie mam w ogrodzie żadnej trawki i póki co nie mam o nich zielonego pojęcia.... Dziękuje za podpowiedź, napewno wezmę pod uwagę.

____________________
Ogród Wioli
Tusiala 12:29, 24 mar 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Witaj ależ wypasione kulki nic sie nie martw, że nie masz trawek. Ja też nie mam ale będziemy miały
Wiola 13:20, 24 mar 2014


Dołączył: 23 maj 2012
Posty: 408
Witaj Tusiala
Ech ciesze się że chociaż te sie ostały przy tych moich rewolucjach.... reszty do dziś nie mogę przeboleć
Muszę je przystrzyc ładnie jeszcze....
____________________
Ogród Wioli
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies