Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Sofijka w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Sofijka w ogrodzie

sofijka 07:54, 01 kwi 2014


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 115
Makkasiu, dzieki, ten zielony parasol bardzo efektownie sie prezentuje. Ja szukam jakiegos dekoracyjnego drzewka. Myslalam o wisni kiku shidare zakura, bo tez ma takie zwisajace galazki i pieknie kwitnie. Jest jeszcze taka wierzba z bialo zielonymi listkami.
Grembosiu, my to prawie po sasiedzku. Rabatki rozrysowane, ale cos widze, ze w praktyce mi to inaczej wychodzi i bede chyba przesuwac linie.
____________________
sofijka w ogrodzie
sofijka 22:43, 06 kwi 2014


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 115
Witam ogrodniczki i ogrodników,

ostatnie dni minęły u mnie pod znakiem intensywnej pracy w ogrodzie. Posadziliśmy kolejną partię tuji, dzięki czemu mamy teraz zielony widok z tarasu na południowego sąsiada - taka mała metamorfoza

Lubimy pszczółki, ale wolimy patrzeć na tujki.


W szkółce wypatrzyłam taki oto piękny egzemplarz japońskiej wiśni Kiku Shidare Zakura. Najpierw przymiarka:


i wisienka już rośnie w nowym miejscu. Mam nadzieję, że dobrze jej u nas będzie...


i co wiosnę odwdzięczy się nam obsypując się pięknym różowym kwiatem.
____________________
sofijka w ogrodzie
sofijka 20:46, 08 kwi 2014


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 115
Dzisiaj powstawała rabata iglakowa. Skończyłam, jak było już ciemno, więc zdjęcia będą następnym razem. Ciepła pogoda się niestety pożegnała, ale za to żonkile i tulipany pięknie kwitną i przypominają o wiośnie:



Miłego wieczoru
____________________
sofijka w ogrodzie
Nallar 23:15, 08 kwi 2014


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Witaj. Ten ogród zmienia się w zaskakującym tempie. Będę Cię podglądać.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Katkak 23:33, 08 kwi 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Pięknie, idziecie jak burza Super, że te tuje takie duże. Wyglądają jakby rosły u Was od kilku lat, super Pozdrawiam
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
admete 14:30, 09 kwi 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Przyszłam z rewizytą
Oj dzieje się już u Ciebie pełną parą
A jak jest plan to będzie już z górki.
Fajnie że ustaliłaś sobie gamę kolorystyczną dla ogrodu .
Mnie podoba się wszystko i wszystko bym u siebie upchnęła

Będę zaglądać z wielką chęcią i już gorąco kibicuję!!!!

Pozdrawiam
Aga
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
katrina 19:30, 09 kwi 2014


Dołączył: 16 mar 2012
Posty: 113
Witaj sofijka, Bardzo ciekawie sie zaczyna. Będę Cię podglądać
____________________
Kiedyś będzie tu pięknie
Lukasz2013 19:35, 09 kwi 2014


Dołączył: 28 cze 2013
Posty: 4984
Witamy na Ogrodowisku i powodzenia w przygodzie z ogrodem. Będę zaglądał.
sofijka 23:43, 09 kwi 2014


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 115
Witam szanownych gości w moich skromnych ogrodowych progach! Rzeczywicie tempo prac jest duże, aż sama jestem zaskoczona, że tak szybko poszło. Z drugiej strony mam świadomość że to dopiero początki. Całą zimę myślałam, jak ma ten mój wymarzony ogród wyglądać, ale plan zaczął się w zasadzie wyłaniać w trakcie prac, jak z powierzchni ziemi zniknęły te wszystkie krzaczory i droga. Wtedy zobaczyłam jaką przestrzeń mam do zagospodarowania. Dla przypomnienia, tak to wszystko wyglądało wczesną wiosną, po jesiennych pracach porządkowych, pieleniu, wyrwaniu bluszcza i ostrzżeniu krzaków jaśminu (po prawej - roczny przyrost ok. metra!). Wówczas jeszcze łudziliśmy się, że jak posprzątamy, to będzie w miarę ładnie, niestety ładnie nie było.



Decyzja zapadła, przyjechała koparka i w dwa dni teren był oczyszczony:


Bez koparki ani rusz. Mój wniosek po tym etapie, pielęgnacja na bierząco i nigdy więcej bluszcza w odrodzie.


Zakasujemy rękawy i do roboty. W przyszłym tygodniu sadzę sama 35 tujek, męża nie ma, a ja już chciałbym mieć to załatwione przed świętami. Nie ma jak się baba zaprze!
____________________
sofijka w ogrodzie
monteverde 23:56, 09 kwi 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Witam i życzę powodzenia w sadzeniu tujek, bo jak się "baba zaprze" to nie ma na nią rady szybko postępują zmiany w ogrodzie kwiatuchy śliczne, no i wisienka ja mam Kojou no mai
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies