Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zapraszam...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zapraszam...

monika_kus 08:37, 03 kwi 2014

Dołączył: 27 lut 2014
Posty: 16
Witam wszystkich !
I na początku zapraszam chętnych do podzielenia się swoimi pomysłami i uwagami...
Forum to jest kopalnią wiedzy, ale aby zapoznać się z tym wszystkim potrzeba niemało czasu a ja jestem dopiero na początku  jednakże z ogromną przyjemnością podglądam Wasze ogrody.
Zdaję sobie sprawę z tego, że aby osiągnąć cel trzeba wiele pracy i duuuużo pieniążków …heh, jednakże powoli, powoli i może ja coś stworze i za kilka lat będę się cieszyła widokiem ogrodu. Jak na razie na części rośnie trawka i jest kilka roślinek.
Te roślinki posadziłam rok temu, i trafiły w te miejsca zupełnie przypadkowo. Teraz już wiem, że nie tędy droga…
Chciałabym na początku zająć się przedogródkiem. Rabaty te znajdują się na frontowej stronie domku.

Na robacie pod oknem od strony zachadniej posadziłam modrzewia szczepionego na pniu, dwa "włochacze" chyba jakieś cyprysy lub tuje?, cztery rozchodniki okazałe, dwie lawendy, trzy kępki trawy, i azalia miniaturowa.

Tak to wygląda:

Na drugiej rabacie przy bramce wejściowej posadziłam baardzo prowizorycznie kilka wrzosów:

Zależy mi najbardziej aby zagospodarować te rabaty aby nie szpeciły na wejściu. Teraz już wiem, że na rabacie pod oknem gdzie słońca jest mało rozchodniki nienajlepiej tam pasują. Ponadto też już wiem, że muszę zdjąć mate. Może przesadzić modrzewia pod bramkę i dobrać na dniego jakieś towarzystwo?

Jest jeszcze jedna rabata od frontu, o której napiszę później.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4348-zapraszam
Juzia 10:19, 03 kwi 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38645
Hej!
Jak masz mało słońca pod oknami to proponuję różaneczniki.
Będą zdobiły cały rok.
Możesz podsadzić je wrzosami i nic się nie zmarnuje

A modrzew możesz dać pod bramkę jak pisałaś i coś jeszcze do niego dobrać.

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 10:26, 03 kwi 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38645
Możesz też wrzosy zostawić tam gdzie są, tylko je pogrupować ładnie. Dosadzić im te trawki spod okna i modrzewia.

A pod okno różaneczniki podsadzone runianką....lub czymkolwiek
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
monika_kus 19:17, 03 kwi 2014

Dołączył: 27 lut 2014
Posty: 16
Hej Juzia !
Idąc za Twoją sugestią, narysowałam coś takiego

już mi się podoba
Nie wiem czy dobrze kombinuje, ale myślę żeby posadzić tam odmianę karłowatą np. różanecznik 'Baden-Baden', " Po 10 latach dorasta do 0,6 m wysokości i 1 m szerokości"
Rabata ma wymiary ok 1,2 szeroka i 4,30 m długa. Czyli 3 roślinki będą wystarczające?

Zanim roślinki urosną czy nie będzie tam pusto? Może pasowałyby tam jeszcze jakieś zielone, wyższe tak jakby w tle?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4348-zapraszam
Juzia 19:27, 03 kwi 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38645
Ja bym dała większe odmiany. Jak chcesz taki kolorek jak na fotce to Nova Zembla jest polecana na forum.
Nic wysokiego już bym nie dawała.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
monika_kus 19:29, 03 kwi 2014

Dołączył: 27 lut 2014
Posty: 16
Następne rabaty, które będą tworzyły przedogródek.
Oto one
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4348-zapraszam
monika_kus 19:43, 03 kwi 2014

Dołączył: 27 lut 2014
Posty: 16
Juzia_G napisał(a)
Ja bym dała większe odmiany. Jak chcesz taki kolorek jak na fotce to Nova Zembla jest polecana na forum.
Nic wysokiego już bym nie dawała.


Tak się składa, że mam już właśnie jedną sztukę tego różanecznika, który czeka na swoje miejsce. Myślałam, że może on być za wysoki pod okno i zaplanowałam go w trójkącie.
W takim razie muszę wymyślić coś innego.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4348-zapraszam
Juzia 19:46, 03 kwi 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38645
A przy płocie co planujesz? Tzn przy siatce?
Wąsko tam chyba?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 19:50, 03 kwi 2014


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38645
W trójkącie bym dała jakieś drzewko. Co tam lubisz
Klon, Wiśnia, Buczek I podsadzić trawkami...można dorzucić jakieś iglaczki karłowe żeby zimą nie było łysawo.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Kondzio 20:10, 03 kwi 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Oj jakie projekty hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies