Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ja i mój ogródek, a może ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Ja i mój ogródek, a może ogród

paulina_wero... 16:37, 10 kwi 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
ogromna przestrzeń 3 mam kciuki na pewno dobrze Tobie tu doradza ja niestety nie bardzo pomocna jestem, sama pomocy poszukuje pozdrawiam
____________________
Nieuporządkowana działeczka
Dominika11 20:02, 10 kwi 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
No mam nadzieję, że mi pomogą, choć jak na razie to kiepsko to widzę i nikt nie chce się za to brać
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
paulina_wero... 20:06, 10 kwi 2014


Dołączył: 31 gru 2013
Posty: 693
Sama musisz kombinować, inni mogą podpowiadać wstawiaj pomysły jakie masz w głowie
____________________
Nieuporządkowana działeczka
Dominika11 09:47, 11 kwi 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
A może znacie jakieś linki, gdzie można się wspomóc w zakłdaniu ogrodu, jakieś strony do projektowania czy coś podobnego
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Selly 12:28, 11 kwi 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Dominika11 napisał(a)
A może znacie jakieś linki, gdzie można się wspomóc w zakłdaniu ogrodu, jakieś strony do projektowania czy coś podobnego

Tak. Znamy www. ogrodowisko.pl Najlepszy portal ogrodowy
Musisz zdobyć najpierw sporo wiedzy , poczytać, poświęcić czas i ustalić jaki typ/ rodzaj ogrodu ci się najbardziej podoba, np. formalny, angielski, minimalistyczny, itd. Wybierz styl ogrodu, a potem będzie ci łatwiej dobrać do tego rodzaj nasadzeń. Tego za Ciebie nikt zdalnie nie zrobi Poczytaj artykuły Danusi. sporo tego jest w archiwum artykułów.
Nie spiesz się z realizacją ogrodu, to wszystko wymaga czasu . Nie możesz też oczekiwać , że dostaniesz od kogoś gotowy projekt ( no chyba , że zapłacisz za to architektowi zieleni) . Chętnie ci pomożemy , ale sprecyzuj najpierw swoje upodobania ogrodowe. Zacznij sama, a my coś pewnie podpowiemy.

Do projektowania dla amatorów jest taki program Gardenpuzzle. Możesz z nim spróbować robić pierwsze kroki.

Pozdrawiamy i kibicujemy gorąco
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
Agania 10:41, 17 kwi 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ale fajne te wielopoziomowe tarasy wyglądają i rabaty w nich to niezły pomysł, pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Dominika11 10:48, 17 kwi 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Dzięki Agania
nam się też podobały, a że było miejsce więc je usypaliśmy - teraz tylko mam problem jak je zagospodarować - jak coś mi wpadnie do głowy to przedstawię, tylko mam problem, bo nie wiem co może rosnąć w miejscu słonecznym i nie wymagające dużego nakładu pracy w utrzymaniu

Trochę posiejemy tam trawy, ale też myślałam o lawendzie, maciejce, tylko nie wiem czy zrobić w takich okręgach czy tylko wsadzić razem
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Agania 11:50, 17 kwi 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Pamiętaj, że rabaty tworzymy piętrami, kaskadowo, tam dobieraj rośliny, tak żeby najpierw tworzyły zielone tło i osłonę dla poniższych pięter, urozmaicaj kolory dopiero od 2 piętra, poszukaj świerków serbskich na tło, trochę zaczynacie jakby na odwrót, zapraszam do mnie na spacer, jest tutaj wiele pięknych ogrodów, z których można czerpać inspiracje, ale na takiej otwartej przestrzeni, rośliny mogą przemarzać, wiec trzeba im zapewnić optymalne warunki do wzrostu.....................plan całości ogrodu jest najważniejszy, każda posadzona roślinka cieszy, te okręgi widzę tylko tymczasowo, one moga być na tą chwilę, ale pomału najpierw zapraszamy na wątki
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Dominika11 11:56, 17 kwi 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
to co powinnam Twoim zdaniem na górze zasadzić tam gdzie jest już wysypana kora.

W około sa tuje, ale jeszcze malutkie myślałam, że to one będą właśnie trochę osłaniały
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 12:01, 17 kwi 2014


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Agania ogladam twój ogródek i na początku masz zdjęcia z budowy, ja dopiero jestem na etapie stropu - wiesz ile jeszcze przed nami
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies