Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Eksperymentarium

Pokaż wątki Pokaż posty

Eksperymentarium

Karabela 07:55, 30 wrz 2015


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Sebek napisał(a)


Hahahaha Jak możesz


Sebku zachowuj się bo na Tobie przetestuje a serio to jest metoda ktora zaklada pozbycie sie stereotypów i PRAWDZIWE słuchanie zamiast myslenia co druga osoba chciala powiedzieć. Normalnie połowę nieporozumień mniej
____________________
Eksperymentarium
Karabela 08:04, 30 wrz 2015


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Anda napisał(a)
Obejrzałam dużą część Twojego wątku Całości nie dałam rady Bardzo mi się podoba to co zobaczyłam. Świetny ogród. Masz piękne róże i to w wielu odmianach. Jak Ty to mieścisz? Też uwielbiam austinki Zauważyłam, że do austinek doszły i inne róże. Jak wypada porównanie? Czy też nie porównujesz?




Nie mam za bardzo co porownywac bo spoza austinek mam tylko Ascot za to w dużej ilosci i jestem nia najbardziej zachwycona ale to niska róża a mi zależy na takiej scianie rozano bluszczowej. Tak zrobilam z austinek, mam ich kilka w bladych odcieniach, zalezalo mi na efekcie bukietu ślubnego generalnie wszystkie cudne ale moja ulubiona to Queen of Sweden, Sharifa Asma. Wszystko rosnie 2 rok i juz widzę że te co były słabe w zeszłym sezonie teraz juz ładnie idą. Pewnie dopiero za rok będzie można tak naprawdę oceniać.

Mam jeszcze Blue Girl zamiast Novalis i ma przepiekne kwiaty, kosmos...

acha no i Eden u mnie slabiutko. Giardinia dopiero teraz ruszyła troszkę ze wzrostem. Gerschwind Orden przed kwitnieniem cos dopadło i nie zakwitla ale teraz ma bardzo dlugie giętkie pedy... Chantal Thomas w ogóle nie trafiona wiec mogę oddać. Wedding piano ładne ale do mnie nie bardzo pasuje. .. Gospel na razie malo kwiatow ale piekne i krzew wysoki szczupły krolewski, bardzo lubię. ..

hmmm to jednak mam ich trochę
____________________
Eksperymentarium
Karabela 08:08, 30 wrz 2015


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
kasia_w napisał(a)
Karabelo zawilce półpełne z Wojsławic posadziłam koło pełnych, które kupiłam pod Iglicą niedawno. Wielkiej różnicy nie ma, te z Wojsławic znacznie wyższe i mają w sumie większe kwiaty.

Z rabatą nie doradzę. Ja tam lubię tawuły i uważam że są bardziej niezawodne od lawendy. Przynajmniej u mnie


ja moje dosadzilam do pelnych z zeszłego roku tez z Wojslawice. Są dokładnie tej samej wysokosci i ładnie się mieszają.

Tawul trochę mi szkoda. Tak myślę że one sa ladne na wiosnę a wtedy nie ma traw ani horti . Może je zostawić i po kwitnieniu nisko ciąć a do przodu jako pierwszy plan lawenda. Tylko nie chcialabym kokoszkowania. Ostatnio staram się ujednolicić całość ogrodu...

dalej nic nie wiem
____________________
Eksperymentarium
Karabela 08:12, 30 wrz 2015


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Gabisia napisał(a)


A ja polecam "Jak mówić, żeby dzieci słuchały, jak słuchać, żeby dzieci mówiły" A. Faber.
Doskonale sprawdza się też w komunikacji między dorosłymi

Piękne zakupki Karabelciu


tak Faber też ok. Generalnie mam wrażenie że my to wszystko wiemy i gdzieś tam w srodku czujemy. A jak poczytamy jeszcze to uklada sie w głowie i daje poczucie że spokojnie mozna tak działać ja pozwalam moim dzieciom się budzić, mieć swoje zdanie, popełniać błędy, eksperymentować. Chcialabym zeby kiedys umialy myśleć i wybierać a nie iść za stadem.

no i duuuuzo z nimi rozmawiak o wszystkim i duzo ich słucham. A czasem nie mam sily i wlaczam im bajke
____________________
Eksperymentarium
Karabela 08:13, 30 wrz 2015


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Gabisia napisał(a)


O rany, a dwoje moich sąsiadów jest załamanych szkołą Montessori…
Zabrali swoje dzieci do innych podstawówek.
Podobnie z Leonardo da Vinci we W-wiu.
Choć sama filozofia i nauka wg. M jest bardzo ceniona.

Ja sobie prywatne podstawówki już z głowy wybiłam

Ale chętnie posłucham na jakimś spotkaniu Twojego zdania!


jest ok na razie ale też mam obawy.
____________________
Eksperymentarium
Karabela 08:15, 30 wrz 2015


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Gabisia napisał(a)
Idę wyguglować Gordona i Jaspera. Które konkretnie tytuły polecasz?


gordon to chyba po prostu komunikacja bez przemocy. Taka zielono pomaranczowa okladka. A Jespera podobno wszystko. Jakby co polecam kursy u Iwonki Lipowskiej. Jest genialna
____________________
Eksperymentarium
Ensata 19:29, 30 wrz 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Kurcze Ascot niska? ałaaaa, własnie zamówilam 3 sztuki, planuję je z jarzmiankami
____________________
W kolorze blue
Karabela 19:58, 30 wrz 2015


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Ensata napisał(a)
Kurcze Ascot niska? ałaaaa, własnie zamówilam 3 sztuki, planuję je z jarzmiankami


Niska w sensie w porownaniu do Austinek ma tak z 70 60 cm i na pewno bedziesz zadowolona bo to cudna róża
____________________
Eksperymentarium
Ensata 20:03, 30 wrz 2015


Dołączył: 09 mar 2015
Posty: 4586
Wiem, bo dorwałam jedną w CO, kojarzyłam nazwe z O. Ale, że obiecałm sobie, ze więcej rozn nie bedzie, to oddałam ją kolezance do kosza. Pózniej tak maszerowałam obok i mnie zachwycił zapach, kształt, kolor. Koleżanka już nie oddała, a ja dla niej zrobiłam specjalnie rabatę przy rewolucji
____________________
W kolorze blue
Zagajanka 21:39, 30 wrz 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Ensata napisał(a)
Wiem, bo dorwałam jedną w CO, kojarzyłam nazwe z O. Ale, że obiecałm sobie, ze więcej rozn nie bedzie, to oddałam ją kolezance do kosza. Pózniej tak maszerowałam obok i mnie zachwycił zapach, kształt, kolor. Koleżanka już nie oddała, a ja dla niej zrobiłam specjalnie rabatę przy rewolucji

Gosiu, jesteś boska
Myślałam, że to tylko ja nadmiernie ekscytuję się rózami i nieopatrznie ulegam ich urokowi, co skutkuje czasem nadmiernymi zakupami.
Ale widzę, że nie jestem sama.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies