Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 20:44, 10 mar 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Witam Ogrodowisko!

Podczytuję i podglądam was od ponad roku, ale wieeeele czasu mi zajęło, by jednak utworzyć swój wątek. W sumie nadal nie jestem przekonana, czy starczy mi czasu [nadmiar pracy] i zapału [prymitywne lenistwo], by regularnie opowiadać o swoim kawałku ziemi, ale przynajmniej spróbuję, by później nie żałować, że się nie spróbowało
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:07, 10 mar 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Ogródek nasz leży, jak tytuł wątku wskazuje, pod Wrocławiem i jest bardzo młodym ogródeczkiem. Zakładaliśmy go w zeszłym czerwcu i daleka jeszcze droga przed nim, by się nazywać Ogrodem.

A tu jest wspomniana Ślęża - niby nieduża góra, ale latem burze ściąga że hej. dlatego też zainwestowaliśmy w odpowiednio dobrą instalację odgromową





____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:11, 10 mar 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
A tak oto prezentowała się nasza działeczka po ukończeniu budowy i przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac ogrodowych wiosną 2014:

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Moniq 21:52, 10 mar 2015


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2294
Ale supermasz pole do popisu
____________________
beskidzkie marzenie
Malgosik 21:52, 10 mar 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
ładny tytuł wątku
____________________
Ogród na glinie
Zagajanka 21:53, 10 mar 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Czyli wiatr hulał, wilki wyły i takie tam

No może nie wilki, ale tuż za płotem do tej pory biegają różne takie: a to sarenki, a to bażanty, a czasem bociany w rowie żab szukają. Wiejskie klimaty jednym słowem.

Tu jeszcze taki widoczek zapodam:



Chociaż jestem "wielkomieszczuchem" z krwi i kości, ale zdarzało mi się bywać w dzieciństwie u niejednej babci na wsi i coś tam kopać/sadzić/plewić. Jednak nigdy nie myślałam, ze posiadanie własnego skrawka ziemi w postaci działki budowlanej tak mnie zmobilizuje do czegoś co mój mąż litościwie określa jako "ciągłego grzebania w ziemi", a tak naprawdę do tworzenia czegoś swoimi rękami
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
jazzy 22:01, 10 mar 2015


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Witaj
A wiesz, że mam podobny widok z sypialni?
Ale piorunochronu nie mamy
Będę podglądać Twoje ogrodowe poczynania, bo lubie symetrię
Pozdrawiam
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Zagajanka 22:08, 10 mar 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Moniq napisał(a)
Ale supermasz pole do popisu


dosłownie chyba

Ale zdradzę tajemnicę: to "pole" już troszkę inaczej wygląda na szczęscie
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:11, 10 mar 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Malgosik napisał(a)
ładny tytuł wątku


jazzy napisał(a)
Witaj
A wiesz, że mam podobny widok z sypialni?


Pozdrawiam sąsiadki i witam u mnie w progach Bywam w waszych wątkach, podczytuję może się zbiorę też na komentowanie one day
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:41, 10 mar 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Przyznam się od razu i bez bicia, że ogród nasz powstaje na podstawie projektu. A podejść do niego były całe dwa:

- pierwszy, wykupiony na popularnym serwisie kuponowym, miał być bardziej tradycyjny, z nadmiarem iglaków (bo przecież małoobsługowe) i takimi bajerami jak górka alpejska z wrzosowiskiem i warzywnikiem:



Jednak nie do końca nam pasował, bo nasz dom jednak ma nowoczesna bryłę, więc myśleliśmy też o bardziej prostych liniach i mniej zaokrąglonych kształtach. No i do iglaków (tuje, świerki, jałowce) nie byłam zbytnio przekonana. Dlatego koncepcja ta upadła, i po kilku rozmowach zleciliśmy projekt znajomej-znajomej, by zaproponowała coś, co może nie będzie tak oczywiste, a jednak będzie miało to coś modernistycznego w sobie;

- drugi projekt





____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies