Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Eksperymentarium

Pokaż wątki Pokaż posty

Eksperymentarium

Karabela 09:42, 24 sie 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
ewakatowice napisał(a)
macham niedzielnie.
Jak miewają się Twoje róże po opryskach?



wróciłam po 2 tygodniach i róże wyglądają dobrze, ale z mączniakiem ciągle walczę chociaż jest go znacznie mniej,
a Abraham Darby ma plamistość
____________________
Eksperymentarium
Karabela 09:43, 24 sie 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
MarzenaG napisał(a)
Zaznaczam sobie do podglądani, ciekawe rozwiązania , zasłona z żaluzjowych drzwiczek genialna. Pozdrawiam,


Dziękuję, faktycznie fajnie wyszło, tym bardziej ze patrzę na nie z dużego okna kuchennego
____________________
Eksperymentarium
Karabela 09:45, 24 sie 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
A_gawa napisał(a)
Filiżanka ma siostrę od skrzydła?


ma siostrę i nawet czajniczek i jeszcze kubki, robi je moja koleżanka z mężem, uwielbiam ten zestaw i piję tylko z niego
____________________
Eksperymentarium
Karabela 09:48, 24 sie 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
jazzy napisał(a)


No i ja w szoku Nawet nie widać żadnych wkrętów, gwoździ, itp. Jak to jest zmontowane? Pięknie proszę o instrukcję wykonania


Dziewczyny, donice wzorowałam na Ogrodowisku, już nie pamiętam który wątek ale chyba Gabi z Wrocławia. Ponieważ mam dwie lewe ręce to poprosiłam znajomego, powiedziałam jakie materiały i wymiary a resztę on już zrobił.

Wyszły świetnie, a w sklepach szukałam 2 lata i nic nie znalazłam co by mi się podobało i nie kosztowało fortuny. Cieszę się że się Wam podoba, teraz będę walczyć z nasadzeniami, coś mam zmienną koncepcję
____________________
Eksperymentarium
Karabela 10:07, 24 sie 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Marzena2007 napisał(a)
Ciekawa jestem Twojej oceny bambusów. Jaki to gatunek, zimują w gruncie, gubią mocno liscie w czasie wymiany na nowe?
Donoca wyszła bajerancko.

Napisz prosze czy gospel ma podobny malinowy kolor do Ascot, bo jeśli tak to z rabaty fioletowo-purpurowej muszę ją przesadzić na malinowo-purpurową


Bambusy no name - kupione 3 lata temu u BK, wtedy dla mnie bambus to bambus, nie wnikałam. Rosną od tamtej pory w donicach na dworze, w słabej ziemi, mają nawadnianie. Pięknie się rozrosły. Liści nie gubią ale tak je zwijają w rurki i wyglądają na suche. Kupiłam 3 sztuki po 80 zł i podzieliłam każdą na pół. Jestem z nich bardzo zadowolona.


Gospel mam z Ascot i ładnie wyglądają, jest ciemniejsza trochę i inny kształt a przy tym wyższa. Myślę że ona raczej w malinę, ale może poczekaj z przesadzaniem jak u Ciebie zakwitnie i porównasz. U mnie obok są budleje ciemno fioletowe i monardy. Wszystko ładnie się zgrało.
____________________
Eksperymentarium
Karabela 10:08, 24 sie 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Czytałam że część z Was wybiera się do Wojsławic we wrześniu - też dołączam. No i chciałabym się z Wami spotkać - jak się znajdziecie?
____________________
Eksperymentarium
Karabela 10:10, 24 sie 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Rabata przed i po, dalej niedokończona, nawet kory nie wysypałam... ale już się rozrosła, nie wiem czy coś do niej dodać. nie jestem zadowolona. Ma być zimozielona choć częściowo bo jest tuż przy tarasie i oknie.

____________________
Eksperymentarium
Karabela 10:12, 24 sie 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
i troszkę nowych, pochmurnych zdjęć..

william i rubrum w donicach


____________________
Eksperymentarium
Karabela 10:13, 24 sie 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
bambusy z winobluszczem robią osłonę od sąsiadów

____________________
Eksperymentarium
Karabela 10:15, 24 sie 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
odkrycie z wizyty w Rosarium - Angela



tutaj obok przekwitniętej Ascot po lewej, kolory się przenikają

____________________
Eksperymentarium
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies