Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Plamy na trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Plamy na trawniku

michallew 20:56, 04 sie 2014

Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 9
Jutro załączę więcej zdjęć i wyrwę kawałek trawy. Trawnik koszę co 2 tygodnie, to chyba nie jest za często. Mam gęstą trawę i gdybym czekał dłużej, kosiarka nie dałaby rady. Co do nawożenia to stosuję Luvenę, duże granulki. Stosuję siewnik z kołowrotkiem i rzeczywiście w miejscach gdzie zaczynam czasami wypada mi więcej nawozu (podobnie jest jak mi się zablokuje). Ale to wypalenie pojawia się na 2-3 dzień. Fakt wygląda podobnie do tego co mam teraz, ale czy jest możliwe aby to utrzymywało się tak długo. Powinno się już dawno rozpuścić. Poza tym po nawożeniu podlewam i już po 2 dniach nie widzę nawozu. Chyba, że działa po rozpuszczeniu. Ostatnie nawożenie było ponad miesiąc temu. Psy wykluczam.
Gardenarium 14:58, 05 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawnik koszę co 4 dni, trzeba kosić co najmniej co tydzień.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zakol13 20:06, 05 sie 2014

Dołączył: 10 wrz 2012
Posty: 94
co 2 tygodnie? Nieźle. Ja mam problem bo koszę co 3 czasem 4 dni, a i tak często się zdarza, że trawa tak zdąży urosnąć, że jest problem ze zbieraniem jej do kosza
____________________
michallew 14:36, 06 sie 2014

Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 9
Dosyłam zdjęcia. Palmy widać głównie na pierwszym planie. Trawa teraz nie rośnie tak szybko aby kosić co tydzień. Szybciej rośnie chyba jeden gatunek. Rosła szybko do początku czerwca. Teraz chyba jest za ciepło. Oczywiście pierwszy tydzień po nawiezieniu jest szybszy wzrost, ale nie tak duży jak wiosną.
michallew 14:37, 06 sie 2014

Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 9
[img
Gardenarium 14:39, 31 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mela napisał(a)
Witam serdecznie
Mam młody trawnik ( trawa barenburg exclusor)
Piękna była i jasno zielona - ponieważ ziemia nie była wcześniej nawozona postanowiliśmy nawozic trawę po 2 miesiącach
Nowóz florovit mistrzowski trawnik
Po tygodniu wyszły plamy
Czytałam duzo o tym
Wiem ze mogą byc plamy z nadmiaru nawozu lub z braku
Trawa jest w niektórych miejscach piękna zielona a w niektórych jasno
Pytanie ...
Jak się pozbyć plam i czy o e zejdą ???
Pozdrawiam i proszę o kogoś o odpowiedz
Magda
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mela 14:39, 31 sie 2014


Dołączył: 30 sie 2014
Posty: 17
____________________
Gardenarium 14:40, 31 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dosiej nawozu tu gdzie jasne plamy. podlej obficie, do następnego koszenia trawnik się wyrówna i po kłopocie.

Tu gdzie jasno - zabrakło nawozu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:54, 31 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dario napisał(a)
Witam,
Na poczatku maja ogrodnik zasial trawnik. Dobra francuska mieszanka, system nawadniania. W miedzyczasie kilka ulewnych deszczow. W tej chwili mam nierowny wzrost i plamy.
Moze ktos z Was juz spotkal sie z takim przypadkiem i moze podpowiedziec co dalej ?
Tydzien temu byl oprysk srodkiem dolistnym i nawozenie granulatem. Moim zdaniem bez rezultatu.
Czy cierpliwie czekac czy dzialac ? Jesli dzialac to w jakim kierunku.
Bede wdzieczny za sugestie.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:54, 31 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moim zdaniem ktoś siał nawóz siewnikiem czy nawet ręcznie i robił za duże odstępy, stąd te pasy. Po prostu nieumiejętne rozprowadzenie nawozu. Tam gdzie trawa jaśniejsza jest za mało składników odżywczych. Raczej typowanie że gleba jest tak rozłożona pasami gdzieś mniej żyzna a gdzieś bardziej żyzna jest mało prawdopodobne.

Po prostu rozsiej więcej nawozu w miejscach żółtych i dobrze podlej aby wszystkie granulki nawozu się rozpuściły.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies