Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mam chyba 1000 pomysłów, tylko czasu brak ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mam chyba 1000 pomysłów, tylko czasu brak ;-)

Edit 00:17, 01 lut 2015


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 1068
Tess napisał(a)
Pojęcia nie mam, dlaczego nigdy dotąd nie trafiłam do tego ogrodu.
Wprawdzie nie do wszystkich trafiam, ale ogrodów z Warszawy i okolic szukam i wyglądam szczególnie.

Witam się
Przeczytałam wszystkie 11 stron
Cudny masz ogród. Taki zadabany, przestrzenny. Ile on ma metrów?
I domek dla gosci masz?

Zainteresowało mnie oświetlenie ogrodu. Kabelki idą po powierzchni, czy tylko mi się wydawało?

Dzięki, że do mnie zajrzałaś, bo nigdy bym Cię nie znalazła.


Witam Ciebie bardzo serdecznie,
Bardzo dziękuję za miłe słowa
Myślę, że nie trafiłaś do mnie dlatego bo rzadko bywam na O.
Przyznaję, że wieczorkiem podczytuję różne wątki, ale również rzadko zostawiam ślad
Sądziłam, że będę bardziej aktywna ale ciągle tego czasu brak
Mało ostatnio się działo w ogródku, w ciąży prawie wcale w nim nie pracowałam, więc i pokazać nie było co. Teraz córcia jest malutka, zobaczymy czy pozwoli mamie troszkę zmian wiosną przeprowadzić plany wiosenne mam, więc jakby coś zapraszam do odwiedzin częściej
Działka ma 3500 m, a zagospodarowałam dotąd ok. 1300-1400.
Co do oświetlenia, to pod kostką są zrobione przepusty którymi rozprowadzony jest prąd. Główne zasilanie jest pod ziemią. M wymyślił i zrobił własnoręcznie gniazdka, które zainstalował na powierzchni. Są do nich podłączone reflektorki ( dlatego kabel jest widoczny) a zimą dodatkowo podłączam do gniazdka lampki świąteczne. Natomiast zasilanie dużych lamp jest poprowadzone pod ziemią. Całość jest sterowana z domu pilotem.
Ale się rozpisałam pozdrawiam
____________________
Mam chyba 1000 pomysłów, tylko czasu brak ;-)
elzbieta_g 16:03, 08 lut 2015


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
ogród cudny to i zima w nim piękna oświetlenie to taka kropka nad ,,i"
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
Margarete 15:26, 02 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ależ piękny ogród pokazujesz nam
Że ja tu wcześniej nie zajrzałam.....i jaki Ogrodowiskowy.......i zawijaski bukszpanowe i trawy i zurawki i hortensje i konwalniki, i lawenda.......a do tego ład i porządek - ślicznie

Te duże trawy przed dodmem eygladja mi na miskanta chinskiego odmiany Gracillimus,ale moge sie mylic.
Masz piekny i zadbany ogród, jak rozwiazałas sprawe chwastów w żwirku ? pielisz tak czesto czy masz agrowłóknine pod zwirkiem ?
Pozdrawiam wiosennie juz prawie ( u nas słonce za oknem na przemian z deszcem, taki prawdziwy przysłowiowy marzec...) !
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
JoannaP 18:12, 02 mar 2015


Dołączył: 19 wrz 2013
Posty: 469
Hej
Przybiegłam z wątku Zimozielony ogród przy białym domu pisałaś tam cytuję jaki numer mają te nożyce na ostrzu? Czy jest to 3584 czy 3586?
O co chodzi z tym numerem -to są jakieś numery jestem zielona
____________________
JoannaP Kochanowy ogród
JoannaP 18:13, 02 mar 2015


Dołączył: 19 wrz 2013
Posty: 469
Zapomniałam napisać że ładnie u ciebie
____________________
JoannaP Kochanowy ogród
Edit 18:36, 02 mar 2015


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 1068
Margarete napisał(a)
Ależ piękny ogród pokazujesz nam
Że ja tu wcześniej nie zajrzałam.....i jaki Ogrodowiskowy.......i zawijaski bukszpanowe i trawy i zurawki i hortensje i konwalniki, i lawenda.......a do tego ład i porządek - ślicznie

Te duże trawy przed dodmem eygladja mi na miskanta chinskiego odmiany Gracillimus,ale moge sie mylic.
Masz piekny i zadbany ogród, jak rozwiazałas sprawe chwastów w żwirku ? pielisz tak czesto czy masz agrowłóknine pod zwirkiem ?
Pozdrawiam wiosennie juz prawie ( u nas słonce za oknem na przemian z deszcem, taki prawdziwy przysłowiowy marzec...) !

Witam Ciebie Małgosiu,
Dziękuję za odwiedziny i rozwiązanie 'zagadki' z trawami. Długo się zastanawiam jaka to odmiana miskanta
Gdzieś czytałam, że Gracilimus sporadycznie kwitnie, chyba u Any....i to by się zgadzało, na cztery sztuki zakwitł tylko jeden i w dodatku jakże obficie pojawił się jeden kłos i wc dodatku jakiś taki niższy od trawy
Na dwóch rabatkach mam agro a wokół domu niestety nie - czyli w większości brak Przed wysypaniem kamyka dokładnie teren przekopałam i oczyściłam, chwastów jest mało ale wkurza mnie to, że bez agro kamyk się zapada i wychodzi linia kroplująca w tym roku ściągam kamyk i kładę agro, bo mam dość poprawek.
Małgosiu, u nas pogoda identyczna z utęsknieniem czekam na wiosnę zobaczymy jaki będzie kwiecień plecień
Śliczny masz ogród, piesia i zamieszkujesz w bardzo ciekawej okolicy. Ja nie mam takich widoków
Pozdrawiam i zapraszam częściej
____________________
Mam chyba 1000 pomysłów, tylko czasu brak ;-)
Edit 22:55, 02 mar 2015


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 1068
JoannaP napisał(a)
Hej
Przybiegłam z wątku Zimozielony ogród przy białym domu pisałaś tam cytuję jaki numer mają te nożyce na ostrzu? Czy jest to 3584 czy 3586?
O co chodzi z tym numerem -to są jakieś numery jestem zielona

Hej, chodzi o to, że na ostrzu nożyc widnieje numer katalogowy, ten pierwszy to nożyce profesjonalne a drugi nożyce zwykłe. Profesjonalne mają np. ostrze kute. Chciałam się dowiedzieć jakich używa Danusia i takie sobie kupić, a różnica w cenie jest znaczna
____________________
Mam chyba 1000 pomysłów, tylko czasu brak ;-)
Edit 22:56, 02 mar 2015


Dołączył: 05 lis 2012
Posty: 1068
JoannaP napisał(a)
Zapomniałam napisać że ładnie u ciebie

Dziękuję bardzo
____________________
Mam chyba 1000 pomysłów, tylko czasu brak ;-)
Margo 11:14, 03 mar 2015


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 1337
Witam,
masz piękny ogród, no i potencjał duży przy tej powierzchni.
Ciekawa jestem planów zagospodarowania kolejnej części ogrodu
Mam nadzieję że córeczka da mamusi popracować trochę w ogrodzie i będziemy mogli podglądać zmiany u Ciebie
A przy okazji podpytam co to za iglaki na pniu na tej fotce ? Pamiętasz nazwę może ?

Edit napisał(a)

____________________
Gosia
Margarete 12:04, 03 mar 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Edit napisał(a)

Witam Ciebie Małgosiu,
Dziękuję za odwiedziny i rozwiązanie 'zagadki' z trawami. Długo się zastanawiam jaka to odmiana miskanta
Gdzieś czytałam, że Gracilimus sporadycznie kwitnie, chyba u Any....i to by się zgadzało, na cztery sztuki zakwitł tylko jeden i w dodatku jakże obficie pojawił się jeden kłos i wc dodatku jakiś taki niższy od trawy
Na dwóch rabatkach mam agro a wokół domu niestety nie - czyli w większości brak Przed wysypaniem kamyka dokładnie teren przekopałam i oczyściłam, chwastów jest mało ale wkurza mnie to, że bez agro kamyk się zapada i wychodzi linia kroplująca w tym roku ściągam kamyk i kładę agro, bo mam dość poprawek.
Małgosiu, u nas pogoda identyczna z utęsknieniem czekam na wiosnę zobaczymy jaki będzie kwiecień plecień
Śliczny masz ogród, piesia i zamieszkujesz w bardzo ciekawej okolicy. Ja nie mam takich widoków
Pozdrawiam i zapraszam częściej


Dzieki za wyjasnienie........poprawiasz mi humor tą swoja agrowłókniną...naprawdę - ja wiem że tu na O. agrowłóknina jest passe ale ja także pod żwirkiem zarówno na skarpie macierzankowej w przedogródku jak i na rabacie "kulkow-trawkowej" mam agro a mimo tego wokół posadzonych roslin gdzie wyciete sa duże jej fragmenty mam zatrzesienie chwastów...
Nie wyobrażam sobie co by sie działo gdyby jej nie było wcale.....
Pozdrawiam i bede na pewno zaglądać
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies