Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Anety

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Anety

Kokesz 22:40, 17 sty 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
anetta napisał(a)


Nie wiem co to za odmiana chyba ze znajde gdzieś karteczkę ...ale to chyba wiosną jak śniegu nie będzie [/quote
A jaki ma kolor po rozkwitnięciu jasno czy ciemno różowy?
Na zdjęciu tego dokładnie nie widać, wydaje się nawet taki dwukolorowy.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
anetta 21:53, 18 sty 2017


Dołączył: 11 wrz 2013
Posty: 900
po rozkwitnięciu staje sie blado różowy nawet bardziej kremowy
____________________
Aneta Ogród Anety ----Wizytówka
Iwona100 11:34, 23 sty 2017


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Witam.
Ogród piękny.Ja skopiowałam od Ciebie śliwy wiśniowe w szpalerze.Posadziłam 3 szt.,żeby zasłonić dom sąsiada. Mam pytanie odnośnie trawnika, czy robisz wiosną wertykulację albo aerację jakimś sprzętem. Ja myślę nad kupnem czegoś w tym celu. Do tej pory sama grabiłam trawnik z suchej trawy,ale czas sobie ułatwić pracę. Jeśli masz aerator to jaki i czy jesteś zadowolona?
Pozdrawiam.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
anetta 14:13, 24 sty 2017


Dołączył: 11 wrz 2013
Posty: 900
Iwona100 napisał(a)
Witam.
Ogród piękny.Ja skopiowałam od Ciebie śliwy wiśniowe w szpalerze.Posadziłam 3 szt.,żeby zasłonić dom sąsiada. Mam pytanie odnośnie trawnika, czy robisz wiosną wertykulację albo aerację jakimś sprzętem. Ja myślę nad kupnem czegoś w tym celu. Do tej pory sama grabiłam trawnik z suchej trawy,ale czas sobie ułatwić pracę. Jeśli masz aerator to jaki i czy jesteś zadowolona?
Pozdrawiam.

Tak mam areator z weltykulatorem razem elektryczny i zawsze wiosna przeprowadzam wertykulacje co sprawia ze z trawnika pozbywam się tego filcu który zalega po zimie , póżniej nawoże nawozem z dużą iloscią azotu . W sezonie jak mam czas to dotleniam areacją trawnik a jesienia stosuje polifoskę.
____________________
Aneta Ogród Anety ----Wizytówka
Iwona100 22:50, 24 sty 2017


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Bardzo Ci dziękuję za szybką odpowiedź. Mam zamiar też kupić wertykulator i aerator elektryczny, bo mój trawnik ma ok. 400 m i czytałam,że taki wystarczy.Ja na wiosnę stosuję saletrę amonową właśnie z azotem i trawa po niej pięknie rośnie. Moje śliwy wiśniowe będą u mnie 3 rok i czekam żeby urosły już takie jak Twoje. Ale one szybko rosną. Twój ogród się pięknie zmienia, więc go sobie obserwuję.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
anetta 17:39, 25 sty 2017


Dołączył: 11 wrz 2013
Posty: 900
Cieszę się że Ci się podoba Iwonko, ja już nie mogę doczekać się wiosennych kwiatów cebulowyc których nasadziłam jesienią . Więc znowu zmiany będą a i pewnie latem i wiosną też jakies nowe rosliny i nowe pomysły na rabatach bo mój ogród i pasja to "niekończąca się historia"
____________________
Aneta Ogród Anety ----Wizytówka
Iwona100 22:02, 25 sty 2017


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Piękna ta pasja, dlatego mam Twój ogród w wątkach obserwowanych.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
AngelikaX 10:19, 27 sty 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Wpadam z rewizytą cały wątek wczoraj przeczytałam - Boski ogród - rabata trawiasta przy tarasie wymiata!

Zaznaczam będę podglądać
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
anetta 11:04, 01 lut 2017


Dołączył: 11 wrz 2013
Posty: 900
Wczoraj posialiśmy różne odmiany pomidorów rosyjskich z pomidorowej doliny, mam nadzieje że sadzonki będą ładnie rosły i nię będą wybujałe, przeczytałam w działkowcu ze są wiotkie i wysokie kiedy jest za wysoka temp w porównaniu do ilosci światła i jezeli sa za gęsto. Jednym z zabiegów jest " głaskanie- stresowanie" pomidorów co zapobiega ich wybijaniu w góre, będę próbowaać i zobaczymy co z tego wyjdzie...
____________________
Aneta Ogród Anety ----Wizytówka
agnieszka_m 13:08, 01 lut 2017


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
anetta napisał(a)
Wczoraj posialiśmy różne odmiany pomidorów rosyjskich z pomidorowej doliny, mam nadzieje że sadzonki będą ładnie rosły i nię będą wybujałe, przeczytałam w działkowcu ze są wiotkie i wysokie kiedy jest za wysoka temp w porównaniu do ilosci światła i jezeli sa za gęsto. Jednym z zabiegów jest " głaskanie- stresowanie" pomidorów co zapobiega ich wybijaniu w góre, będę próbowaać i zobaczymy co z tego wyjdzie...



ooo już siałaś pomidorki ???
to i ja już posieję
____________________
Mój mały ogródeczek :).
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies